Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem gond, ha stagnál a súlygya...

Nem gond, ha stagnál a súlygyarapodásom?

Figyelt kérdés
Most léptem a 25.hétbe. A 22. hétig 5kg-ot híztam, akkor azt mondta az orvos, mellőzzem az édességeket és kicsit diétázzak, azóta viszont semmit nem híztam. Nem most kellene megugrania a hízásnak? Vagy majd később?Attól, hogy én nem hízok, a baba fejlődik rendesen?
2008. máj. 25. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ne izgulj, a baba elveszi ami kell neki. Egyébként a 30 héttől indulnak neki a babák a hízásnak. Az meg nagyon eltérő, hogy a kismamák mennyit és hogyan híznak. Egyébként nem igazán értem, hogy miért fogott diétára az orvos, mert egyáltalán nem sok az 5 kg.

De a lényeg az, hogy ha minden eredményed jó, akkor nincs semmi baj.

Üdv, 33 hetes kismama

2008. máj. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért fogott diétára, mert kicsit vizesedtem. Só és fűszermentes diétát javasolt és hogy kerüljem az édességeket, mert akkor nem fogok sokat hízni. Gyümölcsöket egyek inkább.
2008. máj. 25. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Én cakli pakli 2 kgot híztam a terhességem alatt. Na már most ugye a baba maga több, mint 2 kiló+ a víz és burok és lepény....

hidd el, a baba elveszi, ami neki kell, méreteiben az enyém is megfelelt az "elvárásoknak és korának" és nem soká megtudom, a valóságban is mekkora:-)

Ne féj, ő fejelődik szépen, ha te nem is hízol:-)

2008. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia

En 26 hetes vagyok es eddig 6 kg hiztam.

Nekem is dietat javasolt az orvos,pontosan a vizesedes miatt,es mert terhesseg elott 15 kg-val konnyebb voltam,es fel,h nehogy nagyon elhizzak,es a toxemia miatt is izgul nehogy az legyen.

Nekem azt mondta az orvos,h ha fogynek is tudna mibol taplalkozni a baba,mert elveszi ami neki kell,de azert nem fogyozok,mert abban azert nem hiszek,h most lenne itt az ideje,inkabb nem eszek feher kenyeret,so es fuszermentesen etkezem,es az edessegbol is inkabb a diabetikus felet eszem,perzse lehetoleg nem sokat,mert tudom,h az sem egeszseges,de neha ramjon,h ugy ennek vmi finom csokit,napolyit.

En nagyon orulnek,ha ez a 6 kg maradna,es a baba tenyleg rendesen fejlodne,mert az nekunk is csak jo,h nem 10-20 kg kell magunkon cipelni a nyari melegben.

Ja es nekem mivel minden oke a babaval,jarhatok tornazni,es heti 2 alkalommal jarok kismamatornazni,ami a vizesedesben is sokat segit,sot iszom a csalan teat,es igy egyutt nem mondom,h nem vizesedek,de legalabb latszik a bokam.

Ha van kedved irj priviben,szivesen beszelgetnek hasonlo problemaval kuzdo kismamaval.

Boldog babavarast kivanok

26 hetes kismama

2008. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!