Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetélésnél ugyanazt a műtétet...

Vetélésnél ugyanazt a műtétet csinálják meg, mint egy "kért" abortusznál?

Figyelt kérdés

Mert sokszor olvasom, hogy abortuszra készülő nőket azzal a fő érvvel akarnak lebeszélni, hogy lehet soha többé nem lehet gyereke. Egy doki ismerősöm azt mondta, ez internetes ijesztgetés csak, mert ma már olyan fejlett a tudomány, hogy a szövődmények kialakulása minimális.

DE, ha a 2 műtét ugyanaz(abortusz és vetélés utáni), akkor miért nem hallottam soha, hogy úristen, ne vetélj el, mert utána lehet soha nem lehet többé gyereked!


2009. aug. 15. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

A módszer ugyanaz, de mégsem. Egy vetélés után valamennyire kitisztul a méh, megindul a nyálkahártya leválása, a kaparással csak a maradék nyálkahártyát távolítják el.

Egy abortusznál az egész megvastagodott nyálkahártyát.

2009. aug. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

aha értem köszi.

de azt hallottam, hogy a műtét előtt valami tágítót tesznek fel és attól is elindulhat már a vérzés az abortusz előtt és akkor az már, olyan, mint a vetélés és elkezd leválni az egész bent nem?

2009. aug. 15. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!