Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S. a progeszteron hiány...

S. O. S. a progeszteron hiány pontos következménye?

Figyelt kérdés

Egy hét barnázás után kaptam csak utrogestant.Addig fokozódott.Szerda este kaptam 3x1-et.Ma délig nem csökkent tőle.Így önhatalmúlag emeltem 3x2-re,mert a dokit nem tudtam elérni.

Azt tudom hogy progeszteron hiány esetén leválhat a nyálkahártya és vetélés lehet belőle.

Az érdekelne hogy a magzatra van-e közvetlen hatással.Visszamaradhat-e a fejlődésben??Jövő hét szerdán megyek uh-ra remélem addigra már lesz szívhang.7 hét 3 napos leszek akkor.Drukkoljatok hogy legyen szívhang és jól legyen a babám.


2012. nov. 23. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szurkolok. Szerintem egyéb baj, mint amit írtál (vetélés), nem lehet, de az nagyon szörnyű, ha megtörténik. Kívánom, hogy minden rendben legyen.

Jól tetted az adag emelését!

2012. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon drukkolok:) Majd írj.

16hkm.

2012. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kittycica1987 ***** válasza:

Én is véreztem és barnáztama terhesség elején. Szedtem én is utrogestnt de sajnos nem használt semmit. Késöbb kiderült kb a 10. héten hogy egy hematóma okozza a barnázást. 12. hétre felszívódott. Már csak 4-6 hét van szülésig. :)


Legfontosabb ne idegeskedj, mert nem történik semmi baj. Nekem azt mondta egy ügyeletes doki, ha nem beteg a baba és te se akkor egy nő szervezete sokkal több mindent kibír mint gondolnánk! Szorítok neked.

2012. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Legyen igazatok.Bár egy orvosi fórumon most kérdeztem meg és a doki azt írta hogy progeszteron hiány nehezíti a lepény kialakulást ami mgzat elhalást okozhat.Lehet nem bírom kivárni a szerdát és már hétfőn megnézetem nő-e a picikém.Szerintem a 3X2-re emelt utrogestan lesz a jó érzem a fejemen kicsit kiütött.Nekem nem találtak haematomát.Remélem ez az egy hetes progeszteron hiány nem okozott bajt a picikémnek.Próbálok pozitívan gondolkodni .Elképzelem ahogy örülok mikor meghallom a szívhangot.Annyira szeretném a babát.Reménykedek mert igaz hogy múlt hét csütörtökön volt előszőr barnázás de furi mert nem egyfolytába volt voltak olyan napok amikor egyáltalán nem volt.Most szerdától van folyamatosan de most szerintem csökken ahogy dupláztam az adagom az utrogestanbol.7hét 1 naposan van már szívhang,vagy várjam meg amit a doki mondott a 7 hét 3 napot?
2012. nov. 23. 18:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak 8 hetesen volt. De van, akinek 6 hetesen is volt már.
2012. nov. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem már az is hatalmas öröm lesz ha a méete akkora amekkorának kell lenni vagyis fejlődött az előző uh-óta.Persze a legjobb az lenne ha lenne szívhang.A 8 hét előtt mikor voltál uh-n amikor még nem észleltek szívhangot?
2012. nov. 23. 18:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 6 hetesen már volt szívhang, menj nyugodtan mielőbb, hátha...:)
2012. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,jol döntöttél, hogy megemelted, a 3x1 semmire nem elég!

Nekem is volt barnázás 5 héten, és én is kaptam utrot, nekem a dokim (aki kiválo genetikus és nagy szaktekintély). azt mondta,hogy a tapasztalatok alapján a hüvelykapszulának jobb felszivodása, mint a szájon át szedhetönek.

Én is napi 6-ot szedtem, ebben az elosztásban: reggel 2, délben1, este 3 szemet, szintén az orvos javasolta ebben a rendszerben!

Ezenkivül kaptam még rutascorbint 3x1-t!

Minden tökéletesen alakult, és nekem is már 4 nap után ujra nézte uh-on és pár nap alatt nagyon sokat nött;)


Neked is ezt kivánom!

2012. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kittycica1987 ***** válasza:
Én 3x2 kaptam szintén. Biztos nincs semmi baj, de azért írj majd nekünk. Ja amúgy a hematómát nálam pl. nem találták rögtön. Nem tudták mitől vérzek aztán kb 2 hét mulva találták meg mikor növekedésnek indult a hematóma.
2012. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7 hetesen nem volt sajnos szívhang. Azt mondta a doki, hogy ha rá egy hétre sem lesz, akkor missed ab. lesz. De hál isten 8 hetesen már volt:)
2012. nov. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!