Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérlek SEGÍTSETEK.2 hét múlva...

Kérlek SEGÍTSETEK.2 hét múlva esküvőm lesz, és valószínűleg addigra meghal a nagymamám, és a temetés is ott körül lesz? .18 hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés
Nagyon nagy dilemmában vagyok. Idén május végén elhunyt anyukám anyukája, akkor még nem voltam terhes, elmentünk a temetésre. December 8-án lesz a párommal az esküvőnk, és most a másik mamám (apa anyukája) fog napokon belül elhunyni... tudom, nem lehet ezt kiszámítani, de mivel áttétes az egész teste, napi 24 órás felügyeleten van, leállt a mája egy hete és mozogni se tud, csak beszéli, így napjai vannak hátra... 18 hetes kismama vagyok, 2 hét múlva esküdök a párommal, és amilyen az "élet", addigra következhet be kb. a tragédia... nagyon szeretem a mamámat, de kismamaként NEM SZERETNÉK elmenni a temetésre... ugyanakkor félek, hogy ezzel megbántom apát, és talán örökre megharagszik rám, és felállíthat ez a szituáció kettőnk közt egy nagy szakadékot. Természetesen a kisfiam megszületése után meglátogatnám a temetőben, nem érzem úgy, hogy a szeretet, ami eddig volt, azon múlna, hogy most elmennék e a temetésre, vagy sem... anyának már elmondtam ezt, ő megérti teljesen. Ugyanakkor félek, hogy apa van annyira makacs, hogyha nem megyek el a temetésre, ő nem kísér az oltárig, vagy valami... ezt nem szeretném... így is elég rossz, hogy az esküvőnk előtt 2 héttel gyakorlatilag mindenki már a gyászra gondol. gy sem lesz nagy lagzink (30 fős), de a "kellő hangulat" már most megvan... tudom, ezt nem lehetett előre kiszámolni, nem is hibáztatok én sem senkit, ha nem fog egész este táncolni, meg mosolyogni... továbbá azzal az érzéssel sem tudnék mit kezdeni, ha esetleg elmennék a temetésre, és a részvétnyilvánítás mellett a rég nem látott távoli rokonok gratulálnának a babához... kérlek, ne mondjátok, hogy ilyen az élet, mert most eléggé padlón vagyok :( Párom, és párom családja megért, de félek, hogy a sajátom nem fog. Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tennétek, esetleg mit tanácsoltok? Nagyon köszönöm az elsődleges biztatást és támogatást...!

2012. nov. 24. 11:41
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
86%
Ahhoz nem vagy "elég terhes", hogy esküvőt rendezz, de a nagymamás temetésére igen?
2012. nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Szia! Az esküvő szervezését még júliusban elkezdtük, mikor még várandós sem voltam. Nem a baba miatt csináltuk, már előtte két tanúval szerettünk volna örök hűséget fogadni. Szülői indíttatásra hívtunk meg 30 főt, nagyszülőket rokonokat, hogy a kedvükben járjunk, és ne sértsük meg őket. Talán így kicsit jobban megérted. Igen, ez fontos információ, ez lemaradt. Tudod, akkor még mamám sem volt beteg.
2012. nov. 24. 12:03
 3/49 anonim ***** válasza:
81%

Én biztos,hogy elmennék a temetésre!!

Az esküvőt elhalasztanám.

2012. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
88%
Mit szolnal hozza, ha a csaladod nem menne el az eskuvore, mert a nagymama nagyon beteg, vagy meghalt?
2012. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
83%

Én is elmennék a temetésre, illik megadni a végtisztességet. A nagypapám temetésére 16 hetes terhesen mentem, eszembe nem jutott volna.


Az esküvőd ezerszer megterhelőbb lesz, mint a temetés. Lelkileg biztos megvisel a temetés, de az nem fog ártani a babádnak egyáltalán. Viszont ha nem mégy el, az a kapcsolatodnak sokat árt, teljesen jogosan sértődne meg a párod.

2012. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
És még annyit szeretnék mondani, hogy a szüleim folyton azt mondják, csak az esküvőre koncentráljak, arra a napra a bánatot félre kell tenni... nekem meg lelkiismeret-furdalásom van, hogy Nekünk most a "boldogságunkra" kell koncentrálni, és félek, mindenki azt hiszi majd, hogy önzők vagyunk, pedig szörnyen emésztem magam emiatt.
2012. nov. 24. 12:10
 7/49 anonim ***** válasza:
90%
Bocs, lemaradt, hogy eszembe nem jutott volna nem elmenni.
2012. nov. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
91%
Én elmennék a temetésre, és elhalasztanám 2-3 héttel az esküvőt. Én nem is tudnék esküvőre gondolni ebben a helyzetben.
2012. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj de én sem tudnálak megérteni. Nem 9. hónapos terhes vagy bőven eltudsz menni a temetésre a terhesség nem betegség.
2012. nov. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
85%
Szia.Én nem fényezem magam de mikor 3-éve mikor tanultam (egészségügy)akkor 3-hónapos terhesen még mindig az elfekvőn dolgoztam mármint gyakorlat .Ott aztán van minden és sem lelki sem más gond nem volt .Menj el a temetésre .
2012. nov. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!