Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes kismama vagyok. Úgy...

24 hetes kismama vagyok. Úgy néz ki terhességi magas vérnyomásban szenvedek, amire majd dopegytet kell szedjek. Kinek van ilyen téren tapasztalata?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ödémás.Eddig 5,5 kg-ot híztam.

Tegnap a vérnyomásom 158 volt majd azóta 140-en körülieket mérek.Holnap délig 2 óránként kell mérjem és ha nem változik a dr. felírja a vérnyomáscsökkentőt.Nagyon aggódom,ugye nem lesz baja a babának?

Ez amúgy mitől alakulhat még ki?



2012. nov. 22. 18:10
 1/4 Pandus76 válasza:
Én is hasonló gondokkal küzdöttem. Ne aggódj, felírják a gyógyszert, nem lesz semmi baja tőle a babának. Én a 30. hét körül kezdtem el szedni, egy ideig beállt tőle a vérnyomáson, de később már nem igazán ért semmit hiába szedtem. A vége felé már kétféle gyógyszert kellett szednem, semmi baja nem lett a kislányomnak. Szóval ne aggódj, de azért mérd többször majd a gyógyszer szedés alatt is. Ha van kérdésed szívesen segítek.
2012. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30 hetesen kezdtem el szedni 3x2 dopegytet és 2x1 isoptint. pár napig nagyon jó volt...32+5 hetesen császár.mondjuk nekem már eléggé előrehaladott toxémiám volt mait nem ismertek fel idejében. 25 liter víz jött rám. de az jó hoyg rád figyelnek, így akár még a 40 hétig is kihúzhatod!
2012. nov. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Akkor leirom hol tartok éppen én a magas vérnyomás terén.

32+5 hkm vagyok.A vérnyomásom a 24.hétig isten király volt 120/80 P:86.Utánna szépen mértek 149/80,155/85,160/70, a pulzusmoról ne is beszéljünk mert ugye az amugy is megnő terhesség alatt de nekem jelenleg is 95 és 130 között mocorog!

Tehát én a vérnyomásomra szedek 3x2 Dopegytet és 3x1 Cordaflexet.Ez szépen tartja 138 és 145 között a perem soha nem ment még 90 fölé,mert ugye a terhességi vérnyomás max értéke 140/90 a fölé nem mehet.Többen mondják csak a per értéket hpgy inkább az ne mozduljon 90 fölé mert akkor károsodik a méhlepény.Vannak mai napig kilengős napok amikor mérek 150 155 általában a reggeli órákban délig de utánna szépen eddig hála a jóistennek lemegy 140 138 136 ra.Fehérje nincs a vizeletembe,de viszont dagad a lábam, a lábfejem ritkán de ez lemegy reggelre.A kezemen is észre vettem már a dagadást és néha nagyon fáj amikor behajlitom.Nagyon félek én is mikor nem fog már hatni a gyógyszer és mennem kell !75 kiló voltam jelenleg szégyenkezve irom 100 kg vagyok 180 magas.Ha bármiben tudok segiteni irj és megpróbállak menyugtatni

2012. nov. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 25. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!