Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A korán megjelenő előtej...

A korán megjelenő előtej (kb.15. hét) jelezheti azt, hogy szülés után lesz elég (sok) teje a kismamának?

Figyelt kérdés

Vagy nincs összefüggés? :) Nem találtam erről semmilyen cikket, ezért is vagyok kíváncsi a tapasztalataitokra!

Nekem a 15. héttől majdnem minden nap van előtejem, jelenleg a 19. hétben vagyok :)



2012. nov. 26. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés:)
2012. nov. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem a 18.héttől volt mindennap előtejem,most 4,5 hónapos a lányom,csak anyatejes,sok tejem van,rengeteget fejek is.:)
2012. nov. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az első kisfiammal,a 20. héttől volt rendszeresen előtejem,és 18 hónapos koráig szopizott.A 2. és 3. kisfiamnál egy szikra előtejem sem volt,de ugyanúgy sok tejem volt szülés után!:)
2012. nov. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy csepp előtejem volt 35 hetesen, szoptatni 3 hétig tudtam, akkor is alig volt tejem. Azt mondják egyébként, hogy nincs összefüggés.
2012. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

8-10 hetesen volt előtejem. Az elején míg 40-50 miliket szopizott a babám sok volt a tejem, mert volt 60 milli egy ciciben, de mikor 200-250-et evett volna, kevés volt.

4 hónapos koráig szenvedtem a szoptatással, mindent ettem ittam, fejtem, nem lett több, majd hozzá tápláltam, és akkor reggel este szopizott, majd 6 hónaposan reggel este tápszer.

2012. nov. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nincs összefüggés, az előtejet a mell a terhesség 14. hete után kezdi termelni


sok tejed attól lesz, ha megfelelően táplálkozol, kellő mennyiségű folyadékot iszol, igény szerint (vagyis ahányszor csak kéri a baba) szoptatsz és nem adsz az első pár hónapban cumit neki ;)

2012. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. nov. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is így voltam, mint te, és van elég tejem. Másfél hónapos a babám. Én több helyen is hallottam, h nincs összefüggés. Ezt csak megnyugtatásképp mondják azoknak, akiknek nincs előtejük. Akiknek meg van, azoknak tuti, hogy lesz is! Bár nekem a kórházban azt mondta egy csecsemős nővér még a tejbelövellés előtt, h nincs elég tejem. Sajnos el is hittem, így kapott a babám egy kis tápszert pótlásnak, pedig az a pár csepp előtej még elég az első napokban. Ötödik nap (mivel császáros voltam) meg is indult rendesen. Azért viszont neked kell tenned, h maradjon is elég! Nem csak az fontos, h gyakran szoptass, hanem az is, hogy ne teljen el sok idő (pl. éjjel), amíg ugyanaz a melled sorra kerül. Azt mondom ezzel, hogy megfigyelésem szerint nem az számít, hogy teljesen kiürüljön a melled ahhoz, hogy újratermelődjön, hanem hogy minél gyakrabban szopizzon belőle a baba. Szerintem konkrétan maga a szopás indítja be a tejtermelést, ezért a fejés sem ér fel a szoptatással, ha a tejserkentésről van szó!
2012. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!