Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet röntgenre menni?

Divaa18 kérdése:

Terhesen lehet röntgenre menni?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama vagyok és a melkasom meg az allkapcsommal szeretnék röntgenre menni! Köszönöm előre is a valszokat.
2012. nov. 26. 17:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nem.
2012. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

épp ma voltam fogorvosnál és a bölcsesség fogam ahogy nő nem nagyon van hely neki ezért röntgenre kellett volna mennem vele de sajna ezért így marad minden a szülésig szóval kizárt h el tudsz menni röntgenre :(


25hkm

2012. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem. Engem úgy is kiküldött a fogorvos, hogy a mellettem lévő székben ülő páciensnek készítettek röntgent.


Ultrahang nem lenne alkalmas?

2012. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Fogorovosnál, még ha gyökérkezelés vagy bármi ilyesmi beavatkozás muszáj, akkor sem csinálják meg a röntgent, hanem anélkül "műtik" a fogat.
2012. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagybaj ha én elmentem? Lehet baja a babának?
2012. nov. 26. 19:25
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, nagy baj!

Basszus :(


Mindenképp mondd el a nőgyógyászodnak!

2012. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A legtöbb esetben áldásos röntgensugár a magzatra nézve óriási veszélyt jelenthet.

Nagyobb dózisban a magzat elhalását, kisebb adagban viszont fejlődési rendellenességet okozhat. Terhesség ideje alatt csak a legindokoltabb esetben és igen nagy körültekintéssel szabad

a röntgenvizsgálatokat alkalmazni (erre megvannak a megfelelő védőeszközök)."

" A röntgensugárzás károsíthatja az ivarsejtek génállományát, azaz a magzat fejlődő nemiszerveit. Ez a károsító hatás azonban csak akkor áll fenn, ha a hasat közvetlen röntgensugárzás éri.


Nem kell tehát aggódnunk, ha csak egy fogröntgenre vagy szükség vagy olyan vizsgálatra, ahol a hasat nem éri a sugárzás.

Ha mellkasröntgenre vagy olyan végtagröntgenre van szükség, ahol a hasat is érheti a sugárzás, a hasat ólomköténnyel takarják el, így a magzat nem károsodhat."

2012. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De miért mentél el? Nem tudtad még, hogy terhes vagy?
2012. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Dehogynem tudtam de nekem elsö baba bujjom a baba könyveket ott olvastam hogy mikro közelében sem lehet menni miután a röntgenél kijodtem akkor kapcsoltam hogy akkor nyilván eszt se lehetett volna!
2012. nov. 27. 13:30
 10/14 anonim ***** válasza:
A szakorvos, aki elküldött nem kérdezte meg, hogy véletlenül nem vagy-e terhes?? Tőlem még a röntgen asszisztens is többször volt, hogy megkérdezte. Ez az első, amit megszoktak. A másik, hogy a felsőt le kell ugye venni. Senkinek nem tűnt fel a pocakod????
2012. nov. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!