Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi megtakarítás szükséges...

Mennyi megtakarítás szükséges ahhoz, hogy bátran elkezdjünk a babával próbálkozni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 14:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
milliók
2012. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
min. 500 ezer
2012. nov. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nektek mennyi volt?
2012. nov. 27. 14:29
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Kb száz,mire mindent megvesztek neki,ha mindent újonnan vesztek.Ha vateráztok,akkor kevesebb is elég.
2012. nov. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk 700.000 Ft kiegészítés kellett 0-2 éves koráig, amíg 66.000 Ft GYED-et kaptam.

A babakelengye, terhesgondozás ezen felül értendő.

2012. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez sztem. igény függő!! Sztem szedd össze, hogy mikre lesz szükségetek és nézz utána a neten hogy mennyi aztán add össze! Énis ezt csináltam, ne nagyon alapozz arra amit itt irunk mert mindenki igénye és pénztárcája más. Lásd elég különböző összegeket írtunk.


Amugy 27 hetes vagyok és már beleszaladtunk 1 millióba és még nincsen meg minden.


Ja ha gondolom akkor írd meg provibe az e-mailed és átküldöm az én excel táblázatomat amit annó összeírtam, hátha segít és kiis tudod egészíteni :)

2012. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon relatív,attól függ ki mennyit tud rászánni.Ujjonnan vagy használtan veszi stb.

Mi most vagyunk 33 hetesek,és eddig kb. 500 000 Ft-ot költöttünk,de még nem vettünk meg mindent...

2012. nov. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1,5 millióba van már úgy mindennel együtt (terhesség 8. hetétől 16 hónapos koráig) a lányunk.

Most már valamennyire "könnyebb", mert mindent eszik, nem kell minden hónapban gyerek ágy, babakocsi (bár nem használjuk már 1 éves kora óta), stb..


Én a ruháit börzén vettem. Csak jó, szinte újszerű állapotút. Turiba ritkán veszek neki. Csak olyat, ha esetleg címkés vagy tényleg makulátlan. Sajnos sokszor találok dzsuvás, koszos ruhát, ami ki sem jön :((

A vadi új ruhákat mind rokonoktól kaptuk ajándékba. Én az elején kikötöttem, hogy ebből nem veszek újat, mert nagyon hamar kinövi.


Most már, amire havonta költünk:

Pelenka: 5000 Forint

Tejital: 7000 Forint

Könyvek: 2-3000 Forint


Igyekszem mindent kuponokra megvenni. Kicsit kiegészítem a CSP-t (12.200 FT) és megveszem a lányunknak azt, amire szüksége van.

Ruhát pedig mindig évszakváltáskor veszek neki.

A ételbe pedig beleszámolom őt is, az a mennyiség amit ő eszik, nem egy nagy kaland .. :)

2012. nov. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Lassan 6 gyerekes Édesanya leszek, de összesen nem költöttem még 500 000 Ft - ot babakelengyére. Frissek az emlékeim, mert 6 év alatt született a 6 gyerek, de ha összeadom a kiságytól a ruhákig, piperékig, kórházi napokra vett dolgoktól a kis csörgőkig mindent + hozzáadom a dokinak adott összegeket, akkor is csak alulról súroljuk az 500 ezret.

Mondjuk mi már az elsőnél sem vettünk semmit, ami fölösleges (légzésfigyelő, bébiőr, mérleg, cumisüvegkészletek, külön bababútor, bAbaszoba dekoráció nincsenek)

2012. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
Kedves utolsó! A légzésfigyelő és a bébiőr azért elég fontos dolog. Az első mindenképp.
2012. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!