Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi megtakarítás szükséges...

Mennyi megtakarítás szükséges ahhoz, hogy bátran elkezdjünk a babával próbálkozni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 14:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a saját helyzetedet és igényeidet próbáld végiggondolni. Fő kérdés, hogy ha Te nem dolgozol (TGYÁS, GYED, GYES, esetleg táppénz ideje alatt) megéltek-e a TE kieső béred nélkül. Ha nem, akkor már eleve arra is félre kell tenni. Ha megéltek anélkül (azt is számold, hogy ha meglesz a baba az folyamatos plussz kiadás havonta), akkor elég összegyűjteni a kelengyére valót. Szerintem 50-100 ezer alatt nemigen lehet megúszni, de akkor minden használt, örökölt, csak a leszerényebb, legszükségesebb dolgok vannak. Reálisabb az 500 ezer. Persze milliókat is el lehet költeni.

Nekünk már az is 1 millióba került, hogy terhes legyek. Utána volt egy olyan problémás terhességem, hogy a 7. héttől nem tudtam dolgozni. Nekem a táppénzem havi 100 ezer Ft-tal volt kevesebb, mint a fizetésem. Nyilván erre nem számítottam előre, ahogy arra sem, hogy már a terhességem alatt havi 20 ezer Ft-ba kerültek a gyógyszerek. Úgyhogy annál jobb, minél többet tudsz félretenni.

2012. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Attól függ mit szeretnétek illetve mire leszel jogosult. mire számíthatsz ismerősöktől stb.


Nekünk 800.000 Ft volt a megtakarításunk, de mikor kiderült babánk lesz összeházasodtunk szóval már nem lenne ennyi csak kb 200.000Ft.

Védőnő adott listát összeírtam mit szeretnék mit nem kb 300.000 Ft-ra jött ki a kezdő csomagocska első babánál.


Első meglepi az esküvőn: kijöttünk nullára belőle pedig tényleg nem azért csináltuk.

Második meglepi: a rokonok 20 zsák babaruhát hoztak, meg minden mást is.(Pl 5 szopi párnám van,bili, etetőszék stb)


Harmadik meglepi: Mikor kiderült babát várunk a bérházban ahol lakunk csak futólag ismerjük a szomszédokat mégis mindenki hozott valami hasznosat.


szóval most már csak az "extra " igényeimet kell állnom pl légzésfigyelő.


szóval ez nagyon egyéni-jah és náluk nem tervezett volt a baba


28 hkm

2012. nov. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem tudom csajok, szerintem kevesebb pénzből is ki lehet hozni, igényektől függ.

Első gyerkőc nekünk kb 200 ezerbe volt, a második még ennyibe se mert mindent örökölt.

Igaz nem volt drága kiságy, drága babakocsi, bébiőr felesleges egy másfél szobás lakásba nekünk.

A nagyobb dolgokat felsorolom.

Használt babakocsi(újszerű állapotban)10 000.-

Kiságy újan 10 000

Doki sztk 0.-

Ruhák újak és használtak is 20 000(babalátogatáskor mindenkitől kaptunk, fél éves korig azokkal elvoltunk)

Fürdőkád 3000

Pelenkázó 5000

Pelusok kezdésnek 5000

Popsikrém, fürdető kozmetikumok stb 10 000

Babaágynemű lepedők stb 8000

Ezek a drágábbak , és ami hirtelen eszembe jut.

Minden oly rövid ideig használtok, fölöslegesek a nagy beruházások, mert nem biztos, hogy megtérül:)

Egy jó tanács, ne vegyél meg mindent előre, nem biztos hogy kell mellszívó, mérleg, bébiőr, stb., menetközben derül ki úgyis, mi az ami hiányzik.

2012. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a kérdésről nem ugyanarra gondoltam, mint a többiek :-)


A babára úgy kb 400-at költöttünk. Vettünk új babakocsit és légzésfigyelőt mert még úgyis szeretnénk gyereket illetve a családban is biztos lesz (van 4 testvérem...) meg bútort, de nem pelenkázósat hanem "simát" ami kisgyereknek is jó.


Ezen felül van 300.000 ft-unk, ha esetleg a férjem lebetegedne, kirúgnák, ha nekem nem sikerül visszamennem gyed után legyen mihez nyúlni. Ezt még nem kellett használni szerencsére.

2012. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, h ki lehet jönni olcsóbban is, persze, ha pl. nincs semmi gond a terhességed alatt, így jó az sztk-s doki is, vagy nincs a babádnak semmilyen problémája. vagy ha lehet számítani a rokonok barátok ajándékaira


Mi nem fogunk kapni semmit senkitől, max egy-egy db ruhát ajándékba, de nem zsáknyit. sokmondent használtan szeretnénk megvenni. A megtakarított pénzünkből 500 000-et erre a dologra félre kell tenni mindenképp, mert nem szabad kicentizni semmit. nem tudhatod, milyen fordulatok jöhetnek a terhesség alatt vagy épp utána. Nem szeretek kölcsönkérni, másra szorulni.

2012. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves utolsó! A légzésfigyelő és a bébiőr azért elég fontos dolog. Az első mindenképp."


Igen fontos a légzésfigyelő de nem kell megvenni, havi 1000-1500Ft-ért bérelni is lehet. A bébiőrt meg lakásfüggő egy két szobás panelben teljesen felesleges.

2012. nov. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Terhesgondozás (2008- ban): 8000/hó

Szülés: 30000 ft

Babakocsit kaptuk (60.000 volt)

Kiságy +kókuszmatrac + fejvédő 20.000

Kiskád + babatartó:2.000

Komód + polcos szekrény : 30.000

Ruhák: kaptuk + turi kb 10.000

Pipere: 10.000 (fültisztító, vatta, dig.hőmérő...)

Textilpelus 3.000

Tetra kifogó: 1.500

mérleg bérelve 3000/hó (semmi értelme)

Kb ezek jutnak eszembe.


ez kb 250.000 terhesgondozással babakocsival.

A kiesett fizum nélkül is kijöttünk ezt előre kikalkuláltam hogy elég lesz-e. Sőt négyen is kijöttünk, kislányunk 2 éves. Neki baldachint vettem 5.000, csajos rucikat kb 10.000.

2012. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!