Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a jósló fájás?...

Milyen érzés a jósló fájás? Ilyen alhasi szurkálás lehet az? Kinek hány hetesen jelentkezett először? Ahhoz képest a pocid mikor ereszkedett le (vagy hogy mondják ezt), és mikor szültél?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt éreztem először ilyen alhasi szurkálást 2x. Hasonlót, mint a terhességem elején. Az biztos, hogy nem rosszul mozdultam, mert ebből az egyik pl. akkor volt mikor pihentem. Azóta tegnap nem, de ma megint éreztem, nem is egyszer.

35 hkm


2012. nov. 27. 19:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jóslófájáskor megkeményedik a has, fura érzés, mintha belülről szét akarna feszülni a pocid. Ha gyakran érzel ilyet, érdemes bevenni magnerotot, magnézium ellazít. Figyelni kellene, pihenéskor abba marad e. Nem lehet, hogy túlterhelted magad? Ilyenkor a sok ülés, állás is ezt szokta eredményezni. Érdemes vissza venni a tempóból.

Hetekig el lehet pihenéssel, magnerottal húzni a szülést. Nekem a 3. terhességnél volt ilyen, 32. héttől szedtem rendszeresen a magnerotot. 5 nappal túlhordtam.

Ha továábra is szúr, keresd fel az orvosodat.

2012. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Has leszállás változó. Általában a 37-38-ik héten, de van akinek csak közvetlenül a szülés előtt.
2012. nov. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy ülni ültem, de szerintem nem erőltettem túl magam. Amúgy pont a tegnapi napunk volt mozgalmasabb, amikor nem éreztem ezt a szurkálást. A magnerotot amúgy is szedem, bár a pocim eddig nem keményedett, de itt a doki és a védőnők is ragaszkodik hozzá.

Bár feszülni feszül sokszor a pocim, de azért mert a kis Drágánk nagyon mozgékony és imádja pl. a buksiját kitolni, feszíteni vele a pocim.

2012. nov. 27. 20:16
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

40+1 hetes vagyok, sosem volt még jóslóm és a hasam is fent van.

Nem mindenkinél jelentkezik.

2012. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Off, bocsi de ez engem is érdekel. 35hkm
2012. nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Haskeményedésem volt, de az nem jár fájdalommal,csak olyan feszítő érzés és ha lefekszel, elmúlik. Azt mondják, a jósló az ennél intenzívebb, hasonló a kezdeti vajúdásra(menzesz szerű görcsök) csak rendszertelen, és abbamarad magától, vagy meleg fürdő, pihenés hatására.

A hasam viszont sosem szállt le, én úgy mentem szülni 40+3 hetesen hogy a nyakamban volt a hasam, ki tudott így is jönni :)

2012. nov. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a jóslók mindig éjszaka jönnek, a derekamból indul ki, és egy "övként" körbejárja a hasam. Olyankor egy nagy gombóc lesz a pocimból, baromi kellemetlen, olyankor alig tudok megmozdulni. De mozgásra elmúlik. Ha meg nem, akkor vörösbor, és már el is lazultam. Én már nem szedhetek magnerotot (a 36. héttől te sem), és csak a vörösbor lazít el annyira, hogy jobb legyen. Amúgy néha annyira erős a jósló, mintha igazi lenne, legalább is szerintem, és olyankor mindig bepánikolok, hogy úristen, mi lesz még ebből, de aztán átlendülök rajta és szépen megvárom a végét. A jósló amúgy rendszertelen, van, hogy húsz perc is eltelik kettő között, aztán rá öt percre jön egy másik, majd megint tizenötpercig semmi, aztán el is múlik. Egy órán belül max 3-4 van belőle, ha ennél sűrűbb, akkor az valószínűleg már igazi fájás.

Nekem a 38. héten kezdett el leszállni a hasam, de még mindig eléggé fent van, pedig már 4 nappal túlhordtam a picurt. Vagy holnap, vagy pénteken megindítják, ez attól függ, hogy holnap nyitva leszek-e már, vagy sem.


Boldog babavárást, könnyű szülést, jó babázást!


40+4 hkm

2012. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, főleg a 7-est!

Zöld kezecske mindenkinek jár... :)

2012. nov. 28. 07:37
 9/12 A kérdező kommentje:

Az első válaszolóhoz a szurkálás témában.

Volt persze olyan nap amikor nem szúrt egyáltalán a pocim alja. Tegnap viszont megint elég sokszor éreztem ezt a kellemetlen érzést. Ezért bementem a védőnőmhöz, hogy megkérdezzem, hogy ez most mi, valami bajt jelent?

Azt mondta, hogy (ez így már a 37. hétben) teljesen normális jelenség, egyéb más kellemetlen érzéssel együtt.

2012. dec. 11. 11:44
 10/12 anonim válasza:
20%
Alkohol terhesség alatt? Jajj...
2016. aug. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!