Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szegeden szülésfelkészítő...

Szegeden szülésfelkészítő tanfolyamra érdemes járni? A női klinikán mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 15:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2010-ben jártam rá (2011. januárjában szültem), akkor nekem nagyon tetszett, első babásként nagyon sok hasznos dolgot tanultam, amiknek később mind hasznát vettem.

Akkoriban a Madách Ált. Iskolában voltak a foglalkozások és Ráczné Gyémánt Andrea védőnő tartotta az előadásokat az ő maga poénos, őszinte, szórakoztató stílusában! Minden héten volt egy óra, kb. 6 alkalmat jelentett a tanfolyam, de mivel körforgásban mentek az órák, és egyik sem épült a másikra (mindig más, önálló témákkal készült), így bármikor be lehetett kapcsolódni. Akkoriban 500Ft volt egy óra (ha a párod is elkísért, neki 400Ft), és mindig elmondta előre a következő heti témát, így előre el tudtad dönteni, hogy az érdekel-e, vagy kihagyod és majd csak a következőre jössz. Mindenről volt szó, a családtámogatási ellátásoktól (tgyás, gyed, gyes, stb.) kezdve, a szülésen át a szoptatásig, csecsemőgondozásig...minden kérdésről, ami felmerülhet a terhesség, ill. a gyermekágyas időszak alatt. Lehetett menni intézmény látogatásra is, körbevezettek a klinikán (szülőszobákon, gyermekágyas- és csecsemőosztályon), elmondta ott is a lehetőségeket, a bent tartózkodás menetét, folyamatát, mi várható...

Én tényleg csak ajánlani tudom, jó program volt sok más kismamával együtt hallgatni és felkészülni erre a nagy eseményre! Persze nem tudom, azóta mi változott a tanfolyam menetét, tarifáját, technikai részleteit illetően, de ha bármiben tudok segíteni, kérdezz nyugodtan!

2012. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!