Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16-17 évesek! Ti mikorra...

16-17 évesek! Ti mikorra tervezitek a babát?

Figyelt kérdés

Ti már nagyon szeretnétek? És ha igen, miért? És mikor?

És ha nem akkor miért?


2012. nov. 30. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Szia nem vagyok 16-17, de sokkal több sem :) 20 éves vagyok, mindig is korán szerettem volna anyuka lenni mert az olyan szép :) én nem ítélek el senkit aki későn szül vagy korán ez mindenkinek a maga dolga. Szerintem csak az nem jó dolog, hogy sokan felelőtlenül vállalnak gyereket/gyerekeket. Én tudatosan így is terveztem 18évesen végeztem a sulimmal és külföldre mentem dolgozni, ahol 3. nap megismertem a páromat.(aki napokon belül a férjem) És persze itt jön a legszebb rész :)) 12 hetes vagyok az első babánkkal, akit már nagyon várunk. Tehát nem panaszkodóm, minden úgy történik ahogy szerettem volna, csak remélni tudom hogy ilyen boldogok is maradunk. És te kedves kérdező, hogy tervezed? :)
2012. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, és gratulálok a kisbabához!

Nekem az iskolából ezen kívül még van 2 évem hátra. Januártól az iskola szerződést köt munkahelyekkel, hogy a diákok hova mehetnek gyakorlatszerűen dolgozni, amiért már rendes fizetést kapnak. Január 2-án leszek 17 éves. Én minél előbb szeretnék! Az a tervem, hogy ugyebár ennek a munkának nyáron 20 napot kell mennie, onnantól folytatódik szeptemberben is, és 18 éves koromra tervezem, mert akkor már lesz munkahelyi tapasztalatom is, pénzem is. Barátom mellettem áll, ő ugyanígy fog elmenni dolgozni, úgy érzem, nagyon jól összehozzuk majd! 3 éve vagyunk együtt :) Én már tényleg nagyon szeretnék... Kiskorom óta imádtam babázni, pár éve meg már igazi babákért vagyok oda!

2012. nov. 30. 21:09
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm!Hát nagyon szépen hangzik, és kívánok is neked sok sikert a megvalósításhoz! Biztosan menni fog csak csinálni kell :)Nekem ügyes kis elhatározottnak tűnsz és ez mindig jó! Sok szerencsét, boldogságot kívánok nektek! első
2012. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nektek is sok jót kívánok!!! :)
2012. nov. 30. 21:22
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Az öcsém 18 éves, egy olyan ismerősünk a példaképe akinek 38 évesen született az első babája. Azt mondja ő sem akar előbb :-)
2012. nov. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
szia. 17hetes terhes vagyok és 17éves. nekem van olyan lehetoségem h magàntanulàssal letehessem a sulit:)
2012. nov. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok mint a kedves első hozzászóló. Mi is hamar szerettünk volna babát, de sajnos esküvő után 1 évet kellett rá várni, nem jött könnyen :) De most vagyok 9 hetes és nagyon boldogok vagyunk :) Ja, és 20 éves vagyok, férjem 22.


Nagyon jó babavárást mindenkinek, kérdezőnek meg szívből kívánom, hogy minden terve összejöjjön :)

2012. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
30%
18 leszek december 26.án és van egy csodás 6hónapos lányom, nem tervezett baba hanem becsuszott. Töb mint 4 éve vagyunk együtt , sulit meg abba hagytam (amugy se tetszett a szakma amire felvettek). Boldog babavárást mindenkinek
2012. nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező.Nem akarlak elkeseríteni,de én is jártam gyakorlatra az iskolából és nekem is volt munkaszerződésem.De nehogy azt hidd,hogy annyi fizetést fogsz kapni,mint aki teljes(fő)állásban dolgozik,mert akárhogy is nézzük,csak diák vagy és nem rendes munkás.Szóval az ösztöndíjam 10-15 ft volt összesen.Még ha ezt össze is rakod,akkor is csak annyira lesz elég(talán)hogy megveszed a babád cuccait.És utána hogyan fogod eltartani??Mert annak a babának folyamatosan kell pelus,tápszer,stb.Ha a párod rendesen dolgozik már(nem iskolásként) és teljes fizetést visz haza akkor még el is tudjátok majd tartani,de ha ő is csak az iskolából fog gyakszira járni,akkor abból ti segítség nélkül nemigen nevelitek fel.Én elhiszem,hogy megindult benned az anyai ösztön,de gyermeket vállalni ésszel kell és nem árt előre tervezni!!Én is vágytam babára már 18-19 éves koromban is,mert pár oszt. társam nekem is terhes lett,de még is ki tudtam várni a megfelelő időt!!Nem vagy lekésve semmiről,még ha 5 év múlva fogsz szülni az sem lesz késő.


23/L 17+3 hkm

2012. dec. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
* 10-15 ezer ft volt
2012. dec. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!