Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után azonnali munkába...

Szülés után azonnali munkába állás lehetséges (közmunka)? Olyan lány kap GYES-t 2013-ban, aki még nem dolgozott sose?

Figyelt kérdés

Barátnőm teherbe eset pedig orvosok biztosra vették, hogy sosem lehet gyereke. Orvosok kérdezgették sokára jött-e össze, nem védekeztünk ez igaz, de nem láttuk szükségét. Mind ketten szeretnénk a gyereket, meg amúgy is ellene vagyunk az abortusznak. Ő ugyan még iskolába jár, de csúsztatni fog egy évet, így a sulit 1évvel később be tudja fejezni. Mivel édesapja meghalt barátnőmnek árvaságot kap jelenleg, de ha megszületik a baba, akkor ezt elveszíti. Még ha GYES jár is neki, akkor is sokkal kevesebb pénzből kijönnünk gyerekkel a kezünkben, mint most gyerek nélkül, és most is elég nehéz megélnünk anyagilag. Tudtommal GYES-t csak az kap, akinek már van korábbról munkaviszonya, de neki még nem volt soha. Én egy állami cégnél közmunkásokat irányítok, fizetésem 60ezer nettó. Az jutott eszembe, hogy elintézném barátnőmet vegyék fel közmunkára, van egy olyan pozíció nálunk amit otthonról lehet elvégezni, szóval így az árvasági helyett fizetést kapna. De nem tudom, hogy szülés után el lehet-e menni egyből dolgozni. Munkával nem lenne gond, mert csak papírmunka, akár én is meg tudnám helyette csinálni, mert kötetlen a munkaidő, csak kérdéses, hogy ez megengedett-e, hogy anyuka szülést követően egyből elmegy dolgozni, ráadásul közmunkára.

Sajnos nem vagyok munkaügyes, és csak azután szeretném a főnökség elé felhozni barátnőm "benyomását" Amikor biztosra tudom, hogy ez törvényileg teljesíthető-e.



2012. dec. 1. 20:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyes alanyi jogon jár ahhoz nem kell, hogy ellőtte dolgozzon.

Az családival együtt 38. ezer Ft.

2012. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az árvaságija 45erez forint, mellé kapja a 12ezer családit, ez 57ezer összesen, szóval látszik mennyivel kevesebbet kapna, ha megszületik a gyerek. Fontosabb kérdés az, hogy felvehető-e közmunkára szülés után pár héttel.
2012. dec. 1. 20:14
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy GYES mellett dolgozhat,de csak részmunkaidőben!!!Nem vállalhat teljes munkaidős állás.
2012. dec. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És ha nem megy gyesre???? Otthon gondozza a babát, munkába max havi 1x kellene bemennie, még gyereket is hozhatná
2012. dec. 1. 20:20
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A közmunkára nem csak 3 hónapra veszik fel?
2012. dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

GYes mellett valóban részmunkaidőben dolgozhat, de csak a baba egy éves kora után.

NYugodtan mehet dolgozni miután megszületett a baba, de gyest nem fog kapni csak egy év múlva.


Vetesd fel nyugodtan.


Amúgy a gyes és az árvaellátás jár együtt, mert mindkettő más jogcímen jár.

2012. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%
A gyereket ki fogja ellátni, pár hetes gyereket nem vesznek fel bölcsibe.
2012. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy a gyes és az árvaellátás jár együtt, mert mindkettő más jogcímen jár."


Írja a kérdező, hogy halaszt a suliban akkor pedig nem lesz tanulói jogviszonya úgy pedig nem jár.

Ha középiskolába jár akkor kérje át magát levelezőre és akkor az árvasági mellett kapja a gyest is.

2012. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

"levelezőre"

Nem levelezőre hanem magántanulónak.

2012. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
2013.december 31-ig kapna szerződért. ÉS igen középiskolába jár, de tudtommal, csak nappaliért jár az árvasági.
2012. dec. 1. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!