Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon nehéz lesz? Kicsit...

Nagyon nehéz lesz? Kicsit aggódom.

Figyelt kérdés
8 hós a kislányom, és ma pozitivat teszteltem, aminek nagyon örülök, hiszen a kistesó tervben volt, viszont ma egy csomó dolog miatt aggódni kezdtem. Pl. a kislányommal veszélyeztetett terhes voltam, nem emelhettem semmit. Az első 4 hónapban szinte végig feküdtem, kórházban is voltam egy hetet. Van tapasztalata valakinek ilyen kis korkülönbséggel született babákkal? Igazán attól nem félek, hogy két gyermekem van, hanem a terhesség és a kisbabám ellátása miatt aggódom. Szeretnék neki mindent ugyanúgy megadni neki, mint eddig.
2009. aug. 18. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gratulalok!

Ne aggodj elore, mert teljesen felesleges. :-)

Ugysem lehet megmondani, hogy most lesz-e gond, egyebkent meg biznod kell abban, hogy nem lesz semmi, legy magabiztos, nagyon boldog. Hidd el, hogy az egesz terhesseg el fog repulni, hiszen ott van a masik babad, aki gondolom lekoti az egesz napodat.

Az en fiam most nyolc es fel honapos es en a 14. hetben vagyok a 2. babaval. O mar 11 kg, emelgetem sokszor, hiszen tudod te is, hogy egy ekkora gyereket meg muszaj emelgetni, hozom-viszem a babakocsit le-fel a lepcsohazban, a gyereket kulon, majd a vasarolt cuccokat harmadik korre. Ugyanugy mozgok korulotte egyenlore, ahogy babavaras elott, ha tetszik neki, akkor ugralok is, vagy bohockodom vele a foldon, egyedul arra figyelek, hogy akkor ne emeljek, ha nem muszaj es hogy a hasamat ne usse, rugja meg jatek kozben.

OK, meg en is az elejen vagyok, de eddig szinte eszre sem vettem, hogy babat varok, alig van idom ezen gondolkodni, csak telnek a napok, hetek. Szinte meg most hataroztuk el, hogy szeretnenk a 2. babat gyorsan, elso honapban teherbe is estem es annyira durvan gyorsan telik az ido, hogy maholnap mar felidos leszek...

A kisfiammal en is voltam veszelyeztetett, volt egy reszleges placenta levallasom meg a 12. heten, pedig akkor nem emeltem semmit, nyugodt babavaros mozgasom volt. Akkor hiztam epp emiatt 25 kg, ami lement szules utan, most meg hizni sincs idom, mert kinek van ideje egesz nap csipegetni egy nyolc honapos mellett, aki minden mellett felall, kapaszkodva megy es hihetetlen dolgokat tud megtalalni? :-D

Szoval tenyleg ne aggodj, ha lenne gond, akkor valahogy a csalad bevonasaval megoldanatok (bar nekunk nincs a kozelben senki, kulfoldon elunk, de szerintem igy is kitalalnank valamit). De nem lesz ilyen es kesz! :-)

2009. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 1 éves volt épp a kisfiam mikor megtudtam jön a kistesó:) Most vagyok 11 hetes terhes. Szinte meg se áll egész nap fut, szalad, szóval nincs megállás. Most költöztünk el, 1 hétig csak fogtam- fogtam már már azt hittem soha nem szokja meg az új helyet. 6 órákat aludtam, mert reggel 6-kor már ébredt és én sajna nem tudok este 8-kor lefeküdni mint ő. De most már eltel kis idő és minden rendbe jött, szerencsére. Sokszor el is felejted, hogy babát vársz, csak rohan az idő, néha azért "megáll".

Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy lesznek nehéz napok is készülj fel és ne gondolj a rossza és akkor nem is fog bekövetkezni. Boldog babavárást + babázást:) Ha esetleg van valami kérdésed írj nyugodtan:)

2009. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden terhesség más. az elsőnél veszélyeztetett voltam, most szinte kutya bajom a szokásos terhes nyűgökkel...

A lényeg, előre semmin ne aggódj és majd meglátod, repülni fog az idő, észre sem veszed, és már szülés előtt állsz, mivel a picid úgy lefoglal majd.

Viszont délutánonként feltétlen pihenj le vele. Ez a titka annak, hogy végig talpon maradj. Sose hagyd ki a pihit.

Minden jót!

2009. aug. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszönöm a biztató szavakat :)

Próbálok nem stresszelni azon, hogy mi lesz a mostani terhesség alatt. Pozitív gondolkodás nélkül valószínűleg az előző terhességemet sem bírtam volna. Most tényleg azt veszem észre, hogy repülnek a napok, minden olyan mint előtte, leszámítva azt, hogy a földről most apukája veszi fel a kislányunkat, ha otthon van. Még egyszer köszönöm :)

2009. aug. 21. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!