Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van bevált módszeretek a...

Van bevált módszeretek a vajúdás alatti fájdalmak enyhitésére?

Figyelt kérdés

Nem eddára gondoltam,hanem természetes dolgokra úgy mint séta közen vagy valami más póz ,esetleg gondolati dolgok akármi..levegővétel,esetleg zene . Nem az első babámat várom ,de eddig nem tudtam mit kezdeni a helyzettel "csak szenvedtem " . Most viszont sokat olvastam róla ,hogy fejben dől el a szülés fájdalma is..

37 hkm



#vajúdás #elviselése
2012. dec. 3. 18:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nekem még az jött be, hogy a férjem boxolta a derekamat ököllel. Ez enyhítette a fájdalmat.

Én is úgy csináltam, hogy elképzeltem, hogy a baba halad előre.

Illetve nekem a szülésznő azt mondta, lassan lélegezzek ki, mintha egy képet próbálnék lefújni a falról. (VOlt bent egy festmény, vagy mi)

És arra koncentráltam, hogy minél lazábbak legyenek az izmaim, semmi görcsösség.


Nekem is minden szülésnél egyre jobban ment!

(3 baba)


Hajrá, és szép szülést!

2012. dec. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam végig a cikket, de én ott elakadtam, hogy a kitolás fájna a legjobban. NEkem a vajúdáshoz képest a kitolás mindig kevésbé fájdalmas. Lehet, hogy nehezebb, mert nyomni kell, de nem fáj már.

Szóval ezzel nem értek egyet.

Sőt, az tény, hogy el kell lazulni két fájás között, de én akkor már soha nem "beszélgettem" semmiről. Csak a babára koncentráltam, illetve épp arra, hogy "hatékonyan pihenjek" a következő fájásig.


De lehet, hogy csak én vagyok más... :o)

a 3 gyerekes

2012. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Tehát akkor kifele lassan fújjunk ? :))
2012. dec. 8. 22:18
 14/22 A kérdező kommentje:

Szerintem sem a kitolás a legfájdalmasabb rész . Az olyan kellemetlen feszitő nekem "félelmetes " érzés (jujj szétszakadok ) érzés volt de semmiképpen sem a legfájdalmasabb ,sőt jó ,hogy végre elindulnak az események. Az elötte levők közvetlen na azok a nem semmik és erre vonatkozósan értettem a kérdést is ,hogy hogyan lehet a legtürhetöbb módon elviselni .. :)

Beszélgetni én sem szeretnék szerintem . :)

2012. dec. 8. 22:22
 15/22 A kérdező kommentje:

Lazulás és hatékony pihenés hogyan ment neked ?

Mit csináltál ? Csak úgy voltál és "elernyesztetted" magad ? :)

2012. dec. 8. 22:23
 16/22 A kérdező kommentje:
És nagyon nagyon köszi nektek a választ !!!! :)
2012. dec. 8. 22:24
 17/22 anonim ***** válasza:

Szia!Lehet hülye vagyok,és ritka az esetem,de én a következőt tettem:

Úgy mentem be a szülőszobára,és úgy voltam ott végig,hogy "nekem nem fog fájni.Szembeszállok a fájdalommal,leküzdöm,én leszek a nyertes,nem fogok ordibálni.Megmutatom a világnak,hogy engem nem győz le semmi,hogy rajtam nem fog ki egy szülés." Fájás közben végig ezt mondtam a kitolásnál meg azt,hogy "már csak 10 perc,már csak 10 perc,mindjárt túl leszek rajta."Nekem bevált,és még a szülés sem győzött le!!:)

2012. dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Ez nagyon tetszik !

Én is igy szeretném most és sokat gondolok is erre ! Ezek szerint tán működhet is . :D

A tudat hiszem ,hogy sokat számit !!

2012. dec. 8. 23:05
 19/22 anonim ***** válasza:
Melegvizes zuhany a pnocakra es a derekra. A korhazban is megengedik.
2012. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Ezt vajúdás alatt meddig lehet alkalmazni ?

Egészen a tolókig ?

2012. dec. 9. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!