Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenlegi táppénzemet megszakí...

Jelenlegi táppénzemet megszakíthatom e úgy, hogy fizetett ünnepnapra (jan.1. ) íratom magam vissza a háziorvossal és másnap kérem magam vissza betegállományba?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhességgel november 1-től táppénzen vagyok, februárra várható a kisbabánk születése. A novemberi és a decemberi táppénz összegét a 2011. év alapján számolják, amikor lényegesen kevesebb volt a jövedelmem, mint 2012-ben. Januárban és februárban szeretnék barátságosabb táppénzt kapni, ehhez viszont meg kell, hogy szakítsam a táppénzt. A kérdés, hogy megszakításnak minősül e egyetlen fizetett ünnepnapra időzített megszakítás (2013. 01. 01. )

2012. dec. 3. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ezt hívják táppénz csalásnak. Az orvos nem fog ilyet tenni es nem is értem, hogy jutott eszedbe. Egy napra nem szakithatod meg.
2012. dec. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ebbe a doki nem fog belemenni, nagyon ellenőrzik őket, és ez így nagyon átlátszó. Viszont ha jövő év elején kivehetnéd a jövő évi szabijaidat, akkor úgy működne a dolog. Én is így voltam két éve, 2010. nov.-dec- táppénz, január 1-től kivettem a 2011-es szabikat, mikor elfogyott, mentem vissza táppénzre. Mondjuk nálam a táppénz összege nem lett más az új évben sem, nem is ezért csináltam így, hanem a szabikra ugye rendes fizut kaptam és az elég jelentős különbség volt a táppénzhez képest, még ha csak 6 hétre is, de számított.
2012. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem ütközik törvénybe és magszakításnak minősül az az 1 nap is. OEP-től érdeklődött a háziorvosom. Nem fogok "táppénzcsalni" ;) Álmatlan éjszakáitok ne legyenek emiatt. Szerencsére a háziorvosom úgy áll a probléma megoldásához, hogy akár plusz energiát is befektet (+1 telefon) ahelyett, hogy rávágja, hogy ez lehetetlen. :) Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 5. 13:06
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Persze, mert az nagyon valószínű, hogy a veszélyeztetett terhes kismama hirtelen jól lesz, egy napra visszamegy a munkába, véletlenül ez épp egy fizetett ünnepnap, aztán hoppá, hirtelen megint nem tud dolgozni. Ez táppénz csalás es az orvosod se százas, hogy ebbe belemegy. Azzal az egy nappal egyebkent nem sokkal emelkedne a táppénzed, ellenben nagyon kellemetlen lesz, ha táppénz csalás miatt novemberig visszamenőleg ki kell fizetned a felvett táppénzt.....
2012. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kérlek olvasd el újra a kérdést :) Abból rájöhetsz, hogy nem az a plusz egy napi bérem fogja a táppénzem összegét megemelni :D. A táppénz mindemellett nem kötelező, hanem kérhető. Tehát a beteg nem kényszeríthető rá, hogy táppénzen legyen. Ebből következik, hogy kérhetem, hogy újra keresőképes legyek. Az hogy utána újra keresőképtelen leszek már legyen az én gondom. A munkahelyem, az OEP és a háziorvosom szerint nincs belőle senkinek hátránya. A munkáltatóm egy napi béremen nem hőbörög, esetleg őket zavarhatná ez az egész, de ők javasolták ezt a megoldást. Köszönöm újra a válaszodat :)
2012. dec. 5. 15:30
 6/9 anonim válasza:
Miért? Ha idén kezded a táppénzt és az átmegy a következő évbe (2013) Akkor 2013 ban is 2011-es jövedelemből számolják? Mert akkor én is ráb.... 9 hetesen.
2012. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Sajnos igen. Ha nincs benne megszakítás, akkor végig ugyanúgy számolják az OEP-nél a táppénzedet. :(
2012. dec. 9. 23:28
 8/9 anonim válasza:
Köszi felvilágosítást. Akkor lehet rám is köpködni, de azt fogom csinálni én is, amit te írtál. Messze van még a szülés, és sajnos nem enged az orvos dolgozni.
2012. dec. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, csak a munkáltatódat zavarhatná . Ha ott megbeszélted, akkor no para.Amúgy a táppénz kérhető, de nem adható automatikusan, ez csak egy rossz magyar szokás.
2013. jan. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!