Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok....

20 hetes kismama vagyok. Anyós nagyon idegesít, falra mászok tőle. Hogy szereljem le?

Figyelt kérdés

Párom anyjával élünk. Soha nem volt köztünk valami jó a viszony. Inkább csak felszínes. Mióta kiderült, hogy állapotos vagyok, azóta tönkretesznek lányával együtt.


Ennek kellene az egyik legboldogabb időszakomnak lennie, de mégis mindig ideges vagyok. Lehet, hogy apróságok, de sajnos nem vagyok olyan, hogy ne foglalkozzak velük. Bár tudnék ilyen lenni.


Nem bírom napi szinteken ezeket a dolgokat, mikor jön oda lánya, hozza a naptárt, hogy nézzünk neveket, holott még azt se tudjuk, hogy milyen nemű lesz, meg szerintem ez még azért korai. Először leültem vele, nézegettem, mondtam, hogy melyik szép szerintem, és akkor elkezdi nekem osztani az észt mindkettő hogy nehogy ilyen nevet merjek adni neki, legyen inkább ez meg stb. oO


Anyós meg, hogy ő majd megmutatja hogyan kell megfogni a kicsit, hogyan kell megfürdetni, büfiztetni, szoptatni, felöltöztetni, mert én elsőre úgyse fogom tudni, meg hogy majd minden este átviszem szobájukba, és ott lesz, meg hha hazajön lány suliból akkor egész délután ő fogja dajkálni.


Én nem sajnálom tőlük ezeket, csak azért rosszul esik, hogy ennyire hülyének néznek, holott nekem is volt már dolgom csecsemővel (van egy húgom), nem fogom leejteni meg ilyenek, azért mert ő nem mutatja meg hogy hogyan kell megfogni.


Meg, sajnos hajlamosak rá, hogy magukhoz édesgessék a gyerekeket, mert páromnak már van egy, és ott is ugyanez volt a helyzet, egész nap ő dajkálta, és most hogy már nagylány lett, nem foglalkoznak vele, de odavágják páromnak, hogy mert ők nevelték fel, ők voltak vele a legtöbbet. Én nem szeretnék ilyet átélni, mert nekem soha ne mondjon senki ilyet. De, ugye én se tehetem meg azt, hha majd jönnek, hogy átvigyék magukhoz másik szobába, hogy azt mondjam hogy nem..


2012. dec. 10. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Költözzetek el, ha nem tetszik. Kicsit túl érzékeny vagy, ezek nem egetrengeto dolgok.
2012. dec. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem egetrengető dolgok, de ha előtte volt voltak már húzásaik, akkor ez még fokozódik. Igen, érzékenyebb vagy, de ez nem az jelenti, hogy el kell nézni nekik mindent. Nem nekik szüld a kicsit. Ha tehetitek költözzetek, mert a távolság jót tesz. Amúgy én sosem voltam az anyóséknál éljünk, sőt vállaljunk oda babát típus, pont az ilyen beszólások miatt, mert hosszútávon én sem bírom.
2012. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek el. Ha azt elfogadod tőle, hogy nála lakhattok (mert gondolom nem Ő lakik nálatok), akkor Ő a "főnök", akár tetszik, akár nem.
2012. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a költözés lenne a legjobb megoldás, főleg, ha alapból sem túl felhőtlen a viszony. Valamilyen szinten pozitív, hogy várják az unokát és készülnek, miben tudnának segíteni, de azért ijesztő is, hogy előre így megtervezik a mindennapokat.

Ha nem tudtok elköltözni, érdemben úgyis mindig csak az adott szituáció lezajlásakor tudsz konkrét lépéseket tenni (pl. nem átvinni a gyereket a szobájukba, nem rábízni a lányára), ezen előre ne hergeld magad. Nem mindegy, hogy áll majd hozzá a párod, neki milyen elképzelései vannak. Ha nem áll melléd és téged nagyon zavarni fog a helyzet, akkor nagyon nehéz lesz meghúznod a határokat, de nem lehetetlen. De még az is lehet, hogy olyan fáradt leszel, hogy örülsz, ha az anyósod egy kicsit tehermentesít és sikerül egészséges kompromisszumot kötni velük.


Most még felesleges szerintem gerjeszteni a feszültséget, mondd mindenre azt, hogy majd kitaláljuk/meglátjuk/ beállítjuk. Ne ígérj semmit, de ne is tilts előre meg dolgokat.

2012. dec. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudnék se anyósommal se anyámmal élni épp ezekért a dolgokért. Nálam ott betelt a pohár és leszereltem őket h ha majd megszületik a kicsi 2 hétre ideköltözne. Isten meg a ments. Nekem se hiányzik ez a sok "okoskodás" h tartsd a gyereket, hogyan kell fürdetni, nevelni, szoptatni stb. A legjobb megoldás sajnos a költözés. Másképp nem lehet ezt megoldani. Amíg náluk vagytok hiába mondasz bármit is kevés leszel. Ez már sajnos csak ilyen. Sok sikert hozzá.
2012. dec. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"De, ugye én se tehetem meg azt, hha majd jönnek, hogy átvigyék magukhoz másik szobába, hogy azt mondjam hogy nem.."


Dehogynem, megteheted!!! A Te gyereked, én az első hónapban nem is engedtem senkinek még azt sem, hogy megfogják a babámat. (Mondjuk pici súllyal született és épp influenza szezon is volt)


Persze azt is lehet máshogy tálalni, minthogy nem engeded, pl épp most készülünk sétálni stb.


Én anyósom is ilyen, szerencsére nem velük lakunk, majd a sógornőm fog vele harcolni.


De abban is igaza volt valakinek, hogy lehet, hogy te is fogsz örülni, hogy tudsz pihenni kicsit.


Addig is ne idegeskedj, viszont ha valamit nem akarsz, azt már az elején tisztázd, mert a fejedre nőnek...

2012. dec. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó, ha a pároddal előre végiggondoljátok, mit engedtek meg és mit nem. Ha már kialakult egy gyakorlat, azt nehéz megváltoztatni. Jobb, ha ki se alakul. Most az elején legyetek nagyon határozottak.
2012. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem kellene hergelnem magam már most, de, mint írtam, sajnos nem vagyok olyan, hogy ne foglalkozzak velük.


Ismerem őket, és tudom, hogy ez az egész csak egyre rosszabb lesz. Egyik hozzászóló írta, h "szereljem le" úgy őket, hogy azt mondom h épp sétálni indulunk. Felejtős. Elkísérnek. Még azt is akarják nézni, ahogy szoptatok, mert náluk ez a megszokott.. De én nem szeretném ezeket. Nem az a vágyam, hogy szoptatás közbe engem nézzenek..

2012. dec. 12. 10:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Megértelek!

Én írtam a sétálást. Így valóban nehéz, hogy együtt laktok, de akkor is harcolj az ellen, amit nem szeretnél! Én se bírtam,ha néznek szoptatás közben, nem is engedtem senkinek!

Hidd el, ha meglesz a baba, úgyis előjön belőled az "Anyatigris". :)

Addig is nyugodtan megjegyezhetsz ilyesmit, hogy "Köszi, de én is meg tudok fogni egy csecsemőt, tisztába tudom rakni, már a kórházban meg fogják mutatni, hogy hogyan kell szoptatni, ha szükséges..." Csak, hogy ők is érezzék előre nem az lesz, amit ők akarnak!

2012. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De igen ,megteheted hogy azt mond nekik ,hogy NEM. mert ne tehetned meg ?

Te vagy az anyja,te gyereked lessz ,o csak a nagyi.

Csak legyél határozott ,nemkell bunkonak lenned ,de tényleg a te gyereked lessz ,te adj neki olyan nevet ami NEKED tetszik ,nehogy ma ugy hivjak a gyereked ahogy anyos akarja ,o is adhatott a sajat gyerekének nevet..

Amugy nekem életembe nemvolt a kezembe pici baba,soha me nem lattam h hogyan kell furdetni meg ilyenek..aztan megszuletett a kisslányom ,és a korházba megtanitottak :)

2013. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!