Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is ilyen kimerült az első...

Más is ilyen kimerült az első trimeszterben? Elmúlik majd?

Figyelt kérdés
A 10. hétben vagyok, nem dolgozom, mert hányok és rosszul vagyok. Nagyrészt magam vagyok itthon, szinte semmit nem csinálok. Most is elindulok, hogy na akkor takarítás, de előtte még eszem valamit és itt vége mindennek... Evés után csak arra vágyom, hogy ágyba legyek, pedig nem is tudok sokat enni egyszerre... Amúgy meg undorodom mindentől, szagoktól főleg, folyton kezet mosok, mert mindent koszosnak érzek és undorító...
2012. dec. 10. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, ne aggódj el fog múlani. Én tiszta K.O. voltam, most meg annyi energiám van...


18hkm.

2012. dec. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
:) Mintha rólam írtál volna... :) Semmi gond! Ha megteheted, pihizz! (később már nem lesz rá időd...) :)
2012. dec. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

:) Elmúlik, ill. enyhül majd! Az első trimeszter a legrosszabb ebből a szempontból: rosszullétek folyamata, pedig még semmi látszata nincs a terhességnek, lehet még nem is tudja a külvilág, ismerősök, hogy mi van és te csak szenvedsz. Ezen túl kell lenni! Szépen lassan enyhül.

És jogos, hogy most pihenj, mert később már a nagy hasad miatt, vagy már a gyerek miatt nem megy...de úgy se lehet előre-pihenni :)arról nem is beszélve, hogy amint a kezedbe tartod a babádat, 180 fokos fordulatot vesz az életed és utosó szempont lesz a fáradságod.

3 hónapos baba anyukája

2012. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni velem is így volt. Mondjuk nekem az eleje a 40 fokos melegben volt és elkezdtem h na akkor hajrá elmosogatok 2 db tányér után le kellett ülnöm mert nem volt se erőm, se kedvem folytatni. Enni nem sokat ettem de a nap túlnyomó részét végigfeküdtem. Semmi se esett jól. Semmire nem volt kedvem felkelni. De most már pár hónapja mióta a rosszul létek megszűntek bejött a hűvös idő is mindig talpon vagyok. Takarítok, mosok, főzök, vasalok. Rendesen jól esik vmivel elfoglalni magamat. Ha nincs mit csinálni ki kell vmit találnom mert nem bírok egy helyben megülni. Pedig már azért jó nagy pocakom van. Mondjuk vannak olyan napok amikor elkap egy kis lustaság de nagyon ritka. Most amivel küszködöm az az álmatlanság. Nagyon rossz. Van h éjjel 2-3 körül felkelek és csak olyan 6körül fog el újra az álom. De ne izgulj kb a 15. hétre tuti elmúlnak neked is ezek a tünetek aztán már élvezetesebb lesz az egész. :)

28hkm

2012. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

El fog múlni a második trimeszterre,ne aggódj. Én is így voltam. De van egy rossz hírem,nekem a 30.hét után visszajött...

Kitartás! :)

2012. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
De jó ilyen biztató szavakat olvasni. Én ma vagyok pont 6 hetes és elkezdődtek az émelygések... már most nehezen bírom mert ugye ehhez nincs hozzászokva az ember. Ráadásul én abszolút nem tudok hányni és ez a legnagyobb félelmem egyenlőre. B6-ot szedek. Eddig napi egyet ettem mától 2-t fogok. Remélem segít. És azt is hogy hamar elmúlik mindenkinek a rosszullét és tényleg csak a babavárás jó élményei lesznek a továbbiakban. :) Egészen eddig olyan fáradt voltam én is, hogy volt hogy már este 9kor aludtam reggel 4 kor persze már kukorékoltam az éhség miatt után kicsit visszaaludtam.. Remélem ezek a tünetek tényleg elmúlnak az első trimeszter után... szép babavárást mindenkinek! :)
2013. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 fcsenike ***** válasza:

Az első trimesztert én se kívánom senkinek, de át kell esni rajta. Nekem 6-ik héten kezdődött és 11-ik hétig tartott kb. Én nem tudtam hányni, de sokszor örültem volna neki. Engem kikészítettek a szagok, nem kívántam a kaját, szinte alig ettem. Olyan volt, mint ha folyton gyomorrontásom lenne. Ráadásul folyton aludtam volna, még az öltözködésben is elfáradtam.

De már nagyon jól vagyok!!! Tele vagyok energiával, jó az étvágyam, csak néha gyomorégésem van. De ez már semmiség!! Szóval a válaszom: elmúlik hamarosan szerintem.

13+5 hkm

2013. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de a kérdésem óta már 32 hetes vagyok! Nekem nem múlt el, hánytam a 17. hétig és csak a 23-24. hét után éreztem jobban magam, de jól azóta sem vagyok! Most már iszonyat nehéz! De már nem sok van és alig várom, hogy megszülessen a kislányom!
2013. máj. 17. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!