Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor megtudtatok hogy...

Amikor megtudtatok hogy terhesek vagytok, tesztcsinalas utan, akkor nem mentetek el dokihoz is hogy megerösitse az infot?

Figyelt kérdés
Most olvastam itt hogy sokan csak a 8-10 heten mentek elöször dokihoz. En nem vagyok terhes es meg messze is vagyok attol hogy kisbabam legyen, de en eddig azt hittem hogy oke hogy csinalsz tesztet de el kell azert menni orvoshoz hogy megrösitse vagy pl mondjon valamit. Vagy nam igy van??

#terhesség #orvos #teszt #elsö vizsgalat
2012. dec. 10. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a teszt után néhány nap múlva hívtam a dokit, ő kérdezte h. mikor volt az utolsó mensi első napja és ez alapján mondott egy időpntot. A 7. hétnél előbb nem javasolják, mert akkor még nincs szívhang általában.
2012. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ertem köszi a valaszt. Termeszetesen ment a zöld kez ;) Es sok boldogsagot a babahoz :)
2012. dec. 10. 21:13
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb nö már 5-7-ik héten csinál tesztet, mert kimarad a mensije.

Ekkor a doki még semmit nem lát. vagy is egy kis pontot amiböl gondolja hogy terhesség, de terhességet kimondani csak a szívhang megjelenésétöl lehet ez kb a 8-ik hét körül jelenik meg.


a teszt egy hormont mutat ki ami csak sejtosztódás során termelödik, így szinte 99% hogy terhes valaki.


lehet habár méhen kívüli, de az ritka és ha az is akkor már a teszt csinálás idejében erös fájdlama van és mindenképpen elmegy dokihoz.


elsö babámnál kénytelen voltam minél elöbb orvoshoz menni, mert a munkahelyemre kellett az igazolás. 6 hetesen voltam dokinál, egy pötty volt csak, majd elkezdtem idegeskedni iszonyatosan.

második babámnál nem akartam nagyon idegeskedni és közvetlen a maldív utunk elött csináltam tesztet, így nem akartam már orvoshoz menni, és így 10-ik héten mentem. sokkal jobb volt.

2012. dec. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a + teszttő számított 1 héten belül elmentem. Visszahívott 1 hét múlva, akkor voltam 6+3 hetes, és már volt szívhang is. :)
2012. dec. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
*teszttől... Bocsi!
2012. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

július 4-én lett pozi a tesztem de csak augusztus elején mentem először dokihoz. Ha már kijön az a bizonyos két csík ott tuti van baba. Feleslegesnek tartottam hamarabb menni mert akkor még konkrétat nem mondott volna esetleg h petezsákot lát meg ilyenek. Így vártam vele még biztos lesz. 8 hetes voltam mikor először elmentem és már szívhang is volt megnyugtató volt már így ott lenni. De nem mondom h a köztes időszak nem töltött el kíváncsisággal mert az voltam nagyon de ki lehetett bírni :)


28hkm

2012. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
2héttel a pozitív teszt után mentem(közben volt egy nyaralás,már előre leszervezve,meg különben is akkor kaptam időpontot)6hetes voltam akkor,és már volt szívhang,legközelebb viszont csak 12 hetesen kellett mennem.
2012. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

6os válaszolónak írnám, hogy sajnos a pozitív tesztnél még egyáltalán nem tuti, hogy van baba! Az persze tuti, hogy megfogant, de nem tuti, hogy meg is marad... Én két terhességből mindkettőnél korán elmentem, elsőnél azért mert utaztunk el 3 hétre, tudni akartam, jó helyen van-e, és jó helyen volt. Mikor hazajöttünk az utazásról újra elmentem uh-ra, akkor már volt szívhang, és 2cm-es embrió volt, ma 20 hónapos kislány.

A második terhességemnél is elmentem a +teszt után egy héttel, megint láttunk egy petezsákot, majd 3 hét múlvára visszarendelt a doki a következő uh-ra, de sajnos a terhesség elhalt, az embrió nem növekedett pár mm-nél többet,szívhang se volt, de a reggeli rosszullétek ugyanúgy megvoltak, a petezsák termelte a hormonokat, a magzatvizet, ezzel akár még hetekig húzhattam volna anélkül, hogy véreztem volna, vagy hogy rájöttem volna, tulajdonképpen elment a baba, így végül műtéttel lett befejezve ez a terhesség a 9. héten.

A mai eszemmel is azt mondom, inkább jobb az elejétől menni, hamarabb kiderül minden. Persze az esetek 90%-ban lehet örülni a kis szívhangnak, de sajnos becsúszhat vetélés is, bármilyen okból, és akkor annak is ki kell derülnie.

2012. dec. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Kedves 8-as!!!!! Képzeld attól ha pozitív a teszt igen van fogantatás de egy szóval sem írtam 100%-ig megmarad! Nem tudom hol olvastad a soraim között! Légyszíves először értelmező olvasás! Köszi a lepontozást mert a részemről így volt. A lényeg h te tökéletesen csináltad! Még sincsen semmi gondom a terhességemmel. Ha lett volna is mert mondjuk csak petezsák lett volna az elején és embrió nem attól ha hamarabb megyek senki nem varázsolta volna bele. Részemről ennyi!!!
2012. dec. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én pontosan 5 hetesen mentem el, szoval 1 héttel ezután hogy pozi lett a teszt és már meg is tudta erösíteni a doki, látni lehetett az ultrahangon, minnél elöbb javasolt az elsö uh hogy ki tudják zárni a méhen kívüli terhességet!
2012. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!