Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen okokból nem láthatja...

Milyen okokból nem láthatja az apa a gyerekét?

Figyelt kérdés
Külön mentünk a párommal és nagyon megutáltuk egymást egy ideje.Én nem szeretném hogy köze legyen a gyerekhez és ezt ő is tudja, a gyerek nem is érdekli semmit sem képes belefizetni a dolgokba és ő is csak azért akarja majd látni hogy engem idegesítsen.Gondolkodtam rajta hogy kimegyek külföldre,ez lehetséges vagy köteles vagyok maradni Magyarországon az apja miatt?? (Hozzáteszem hogy nemvolt köztünk házzasság és a gyerek is az én nevemen lesz ha megszületik)

2012. dec. 10. 23:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%
Még csak terhes vagy, de szétmentek? Szép, mondhatom. Magas fokú kultúrára utal az is, ahogy kezelni akarod a dolgokat. Mivel ő az apa, nem számít, kinek a nevén van: joga van látni, sőt, élhet majd vele is később, vagy megosztva is lehet a felügyelet.
2012. dec. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
nem úgy viselkedik mint akinek gyereke lesz...de közben kiderült (a saját szájával mondta) hogy végig csalt a kapcsolatunkban az exével..és még ráadásul most hogy külön házba van iszik mint egy alkoholista és tiszta retek a háza...szóval szerintem érthető a dolog,féltem a gyerekem.
2012. dec. 11. 00:01
 3/22 anonim ***** válasza:
10%

Én megértelek. Én is át mentem ezen sajnos. Semmi köze az intelligenciához! Na mindegy nem akarok vitatkozni.

Szóval, van apasági nyilatkozat? Ha nincs, akkor nem tehet senkit. Te azt mondod nem az övé. Ennyi. Nem indíthat pert még az sem, aki a feltételezett apának gondolja magát! Ennyi az egész. Kell egy fiktív apa, aztán viheted a gyereket ahova akarod. Ha van apasági nyilatkozat, akkor megszívtad (mint én) Mert akkor jogot formálhat a gyerekre. Ha nincs, akkor kapálózhat a szerencsétlen, esélye sincs. Nem tudlak elítélni, cseppet sem. Ezt csak az érti, aki át ment rajta!

2012. dec. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
a kiskönyvembe van a neve írva hogy ő az apa de ezen lívül semmilyen papír nincs róla..de kiskönyvet és lehet írni újat nem??(csakmert unokanővéremnek is azvolt beírva hogy ismeretlen közbe tudta ki az apja csak nem kellett neki a gyerek) És ha apaságit csináltat?
2012. dec. 11. 00:10
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
A kiskönyv a kutyát nem érdekli. Senki nem fogja kérni. Nem csináltathat apaságit. Mind a két szülőnek együtt és személyesen kell megjelenni apasági nyilatkozat tételekor. Nem mész el, vagy nem egyezel bele. Ennyi. DNS-tesztet pedig nem kérhet, mint írtam, akkor sem ha ő magát az apának gondolja, véli. Mehet bíróságra, alapból el utasítják a kérelmét.
2012. dec. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
tehát akkor ezennel nincs joga még látni sem a gyereket ha jól értelmezem igaz?:)
2012. dec. 11. 00:29
 7/22 anonim ***** válasza:
24%

Én maximálisan megértelek,de azt ne tudom elfogadni hogy ennyire önző vagy! És nem a férfi miatt hanem a gyerek miatt!!!

Megfosztod az apjától és esélyt sem adsz neki hogy megismerje. Mit fogsz a gyereknek mondani majd,hogy meghalt,vagy ráfogod valakire hogy ő az apa???


Nem ártana a gyerek érdekeit is figyelembe venni,és félretenni a sérelmeket! Mint mondtam megértem,és nem kell hogy elismerje a gyereket az apa és a nevére vegye. De add meg a lehetőséget a gyereknek hogy tudja majd ki az apját!

2012. dec. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
5%
Igaz! :) Ha zaklat titeket pedig hívj rendőrt. Ha sokat zaklat kérj távoltartásit. Mond hogy ez az őrült azt hiszi ő az apa és nem hagy békén! DE NE HÜLYÜLJ MEG!!! Azaz ne engedj, semmiképp ne írjatok apaságit, akárhogy is nyal, mert akkor veszett ügy.
2012. dec. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%
Apasági vizsgálatot csak a te beleegyezéseddel csináltathat, ha van rá egyáltalán pénze! (Ha jogokat akar a gyerekhez, gyerektartást is kéne fizetnie!!) De még ha bele is egyeznél, ha a bíróság megtudja, hogy alkoholista, és rossz körülmények között él, nem engedi a láthatást.
2012. dec. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
56%
Aztán majd ha leki nyomorék lesz a gyerek, vagy össze veri őket az apa, mit mond a gyereknek??? Látszik, hogy nem élted át, ne is éld azt kívánom, mert te is itt sírnál, hogyan tiltsd el. Az én exe, el érte, hogy a gyerek lyukas szívvel született, a rengeteg terhesség alatt ért stressztől. (orvos mondta) Idegösszeomlással kezeltek terhesen. Azóta per-per hátán. A gyerek asztmás is. Mindemellett ez a bu-zi fizet 10ezret. Azt mondta ha bele akarok köpni a levesébe akkor kinyír! Ha kell erőszakkal viszi el a gyereket! Közben el vett egy prostituáltat (tényleg az, nem a rosszindulat). Az is fenyeget, zaklatnak. Most nagy nehezen kaptam távol tartásit. Mielőtt az IQ-ra térnél át. Meg a szoc helyzetemre, közölném 10 éves kapcsolatba szültem, csak idő közben csalt fűvel fával, ami akkor derült ki mikor terhes voltam. Inkább nem folytatom, mert fájdalmas sebeket tépkedek. Tudod amíg ezen nem mész keresztül, elképzelni sem tudod, mi fordul meg egy nő fejében ilyenkor! (öngyilkosság, örökbe adás, gyilkosság) De végül nem teszed meg. Miért??? A gyereked miatt!
2012. dec. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!