Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még 3 napom van a kiírt...

Még 3 napom van a kiírt időpontig, de semmi jel sincs, hogy indulna a szülés. Viszont már nagyon félek, hogy valamit rosszul fogok csinálni a szülés alatt, valamit elrontok, elfogy az erőm. Normális ez, hogy ennyit aggódok?

Figyelt kérdés
Első baba, nem tudom mit hogyan kell majd csinálni, persze, gondolom minden megy majd magától. Csakhát ugye annyi rémtörténtet hallani a szülésekről, hogy mégjobban félek tőle, akárhányszor ilyet olvasok. A fájdalomra már úgyahogy próbálok felkészülni, tudom, hogy nagyon nagyon kemény lesz, de valahogyan majdcsak átvészelem. Félek, hogy nem lesz erőm a végére, félek, nehogy valami bajt okozzak a picinek. Nagyon várjuk már őt, alig várom, hogy a karjaimban tarthassam.
2009. aug. 21. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Normàlis amit érzel.

Én 8 nappal tulhordtam a babàmat.

Mikor megindultak a fàjàsok,màr nem érdekelt mi lesz,csak kezdhessek neki.

Hihetetlen de azt kivàntam délben hogy 5 orakor megszülessen a pici.

5 ora 5 perckor tarthattam a kezembe.

Ne aggodj,hanem élvezd az utolso pillanatokat,amig még egyedül vagy,aztàn majd ha itt lesz a pici ö benne fogsz minden pillanatban gyönyörködni.

Lazitts.

Sétàlj.

Lesz böven eröd.

Nem érdemes rémtörténeteket olvasni,vagy azokra gondolni,

eröteljesen gondolj arra:minden rendben lesz!

2009. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azon ne aggódj, hogy semmi jel sincs. Engem anyukám pontosan egy héttel hordott tovább a kiírt idóponttól.

Azon meg pláne ne aggódj, hogy mi lesz, mert gondolj csak bele. Neked is jobbés a babának is, ha egy nyugodt, kipihent, összeszedett anyuka vonul be szülni. Ha ilyesmin stresszeled magad, előre kifáradsz.

Gondolj arra, milyen jó lesz magadhoz ölelni, megismerni az illatát, a mosolyát, a kis sírását. Ezek a fontosak. És nem a rémtörténetek olvasása. :)

Biztosan tudod az élet más területéről, hogy minél nyugodtabb vagy, annál jobban megy a dolog.

Tudom, hogy mondani könnyű, pláne, hogy soha nem voltam még ilyen helyzetben, de szívesen megosztom a véleményem, és az ilyesmi általában bejön.

Sok-sok boldogságot és egészséget kívánok a babushoz kedves Kismami! :)

2009. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon aranyosak vagytok, igazatok van, nem szabad stresszelni magam, annál rosszabb. köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam:)
2009. aug. 21. 16:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd át újra meg újra az icipici ruhákat, és rájössz, hogy aki ezekbe belefér, minden fájdalmat megér. És nem is biztos, hogy a TE szülésed rossz lesz, talán kibújik hamar.

Én is félek, pedig második baba, még van 7 hetem, de másra sem tudok gondolni, mint a két gyerkőcre. Együtt vasalgatjuk a kis ruhákat a nővérével és olyankor nem félek egyáltalán.

Csak esténként rossz, mert már nem tudok aludni a pocimtól, olyankor én is kicsit kétségbe esem, de ránézek az első babámra (három éves...) és már alig várom a másodikat és elszáll minden rossz érzésem.

Szóval arra akarok kilyukadni, hogy keress egy számodra megnyugtató kapaszkodót, amire a vajúdás alatt is majd gondolhatsz, esetleg szorongasd a kedvenc kis ruhát mert ha ránézel, eszedbe jut: aki ebbe belefér...

2009. aug. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!