Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem indul meg a szülés a...

Ha nem indul meg a szülés a kiírt időpontig, és minden rendben van, kötelező befeküdni a kórházba?

Figyelt kérdés
Van egy 9 és egy 3 éves csemetém, apának meg kevés a szabadsága... Kistarcsán fogok szülni, mi ott a szokás?
2011. szept. 7. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem orvosfüggő. Az én dokim 41. héten akart befektetni, de végül nem volt rá szükség, mert előbb jött a babám.

Másik orvos viszont a barátnőmet már korábban berendelte a kórházba, ha jól emlékszem 40 hét 2 naposan.

Másik ismerősömet pedig nem is akarták befektetni, azt mondták, ha a 42 hétig nem jön a baba, akkor megindítják a szülést, de nem kell befeküdnie.

Úgyhogy attól függ ki a dokid, illetve ha nincs dokid, akkor ki vizsgál meg épp.

2011. szept. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg,ha nincs gond,akkor nem fektetnek be! 2 éve amikor megvizsgált a doki- "csendben" nyíltam, és 1/4 részt már nyitva voltam- bezavart a kórházba, "maga bármikor szülhet" címszóval. Mivel volt aki vigyázzon az akkor 2 évesemre,így bementem,de csak 2 nap múlva szültem. A helyi doki amúgy sem tudott volna amnioszkópiát csinálni,csak egy naggggyon uh-gép van (az utolsó uh-t sem csinálta meg) és egy szintén őskori nst-je.

Most ha nem muszáj,nem indítják meg azonnal a szülést,és bent kell potyáznom,akkor nem is fogok befeküdni! Nem tehetem meg!


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!!


Üdv:2gyerkőcös,39hkm

2011. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem befektettek (Bajcsy kórház), amikor 5 nappal már túl voltam a kiírt időponton. Nem volt fogadott dokim, ettől függetlenül megkaptam a beutalómat, és mennem kellett. Semmi gond nem volt egyébként se a babával, se velem, de azt mondták, hogy most már szeretnének naponta látni az ultrahangon, meg az NST-n is.


Minden nap alaposan megvizsgáltak, a hetedik napon bekötöttek oxytocint, hogy lássák, hogy reagálok rá. Szépen reagáltam.


A szülést a nyolcadik napon indították be, amikor már azt látták az uh-n, hogy a méhlepény kezdi megadni magát, és a babóm elkezdett visszafogyni. Végül burokrepesztéssel, oxytocinnal, kádban ázással egy laza vajúdást követően (alig éreztem, csak a végén fájt) természetes úton szültem meg a fiamat. :)


Most jut eszembe, sógornőm Kistarcsán szült, és őt is befektették egy hét után. Kapott valami méhszájtágítót, amitől neki be is indult a szülése hamarosan.

2011. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
itt nálunk nem (sopron). már 4. nappal hordom túl a 2. babát, és mivel minden eredmény teljesen rendben van, ezért nem kell befeküdnöm. csak minden nap ilyenolyan vizsgálatok vannak.
2011. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!