Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon aggaszt hogy nincs...

Nagyon aggaszt hogy nincs tünetem. Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés

Matematikailag 6+6 hetes terhes lennék de az orvos a hétfői első vizsgálaton feltételezett késői peteérés miatt 5 hetesnek saccolt. (A ciklusaim hosszuak tehat realis). Volt 8 mm szabalyos petezsak, benne szikholyag es egy pici foltra mutatta hogy az lesz a baba, de mivel alig volt lathato a folt meg a lüktetes is csak sejthető, ezeket nem írta a leletre csak a petezsakot + szikholyagot. Jövő pétekre hivott vissza, optimistan hogy mutasson nekem karacsony elott szivhangot. :)


Örültem nagyon, mert első terhesség első baba nincsenek negativ emlekeim korabbrol, de ahogy bujom a netet egyre jobban hatalmaba kerit az aggodas. Egyreszt hogy alig van tünetem, nagyon ritkan megszedulok meg picit "mindjart megjon" meg picit a derekam, de semmi hanyinger, mellfeszules (a bimbok picit fajnak)... Szoval idegesit hogy minden azzal van tele hogy ha nincs tunet az baj lehet meg hogy nem csak verrel es gorcsokkel lehet hogy elhal a baba hanem eszrevetlen is... Most elkezdtem mar azon is parazni mi van ha a 8 mm kicsi volt a 6 hethez es azert akart megnyugtatni a doki hogy csak 5 hetes... Es mi van ha jovo hetre nem fejlodik vagy valami...?


Legjobban a sajat negativ gondolataim zavarnak meg a tunetmentesseg... Hanyni akarok!!! :) de komolyan tudom viccesen hangzik de biztos van aki aterzi... En is ott akarok tartani amikor masoknak irhatom majd itt a gyakorin hogy "nyugi nekem se volt tunetem de mar van es bar ne lenne..."... Es olyan messze a jovo het es olyan messze a 12. het vege...


Kozben meg tudom hogy ennel jobbat 5 hetesen nem mondhatott volna az orvos, lehetett volna ures vagy barnazhatnek akkor mennyire aggodnek??? Szoval elegedetlen vagyok es turelmetlen es mar attol is felek h bevonzom a bajt. :(((


2012. dec. 14. 18:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg. Nem feltétlenül kell bármilyen tünetet érezned, nagyon sokan cserélnének veled, hogy szép emlék maradjon a terhességük, ne csak arra emlékezzenek, hogy x hétig hánytak, fogytak, szédültek stb.


Nekem sem volt semmi különösebb tünetem az állandó, általában gyenge, néha erősebb hányingertől eltekintve kb. a 13. hétig. Ne idegeskedj feleslegesen, mert még nagyon az elején vagy, és így nagyon nem teszel jót magadnak.


Fel a fejjel, csak pozitívan, ott van az a baba, lesz szívhang is, ne aggódja:-)


Boldog terhességet!

2012. dec. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Anyósjelöltemnek semmilyen tünetei nem voltak a mensi elmaradásán és a kívánósságán kívül. Az Ő Anyukájának annál több. Minden reggel kihányta a reggeliét munkába menet. Kívánós is volt. Nagyon ritkán az is előfordul, h SEMMI jel nincs rá, hanem egyszerű bélmozgással az 5-6 HÓNAPBAN derült ki a terhessége, mert pontosan megjött, mennyisége sem volt feltűnően kevés, és nem is evett többet.

Ezen ne parázz. Sokaknak tényleg csak a mensi marad el azt semmi tünet. Nyugalom.

2012. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Lökött vagy! :)

Az első gyerekkel semmilyen tünetem nem volt. Onnan tudtam, hogy terhes vagyok, hogy nem jött meg. A végén vizesedtem, ez volt az összes.

Egyáltalán nem baj, hogy nem érzel semmi "rosszat". Nyugodt lehetsz, néhányan összeraknák a két kezüket, hogy úgy legyenek, mint Te.

Nem kell ám feltétlenül szarul lenni azért, mert terhes vagy!!!

Gratula a babához!

Ne akarjál hányni :)

Ja, és lehetsz Te még 8 hetesen is olyan rosszul, hogy visszakívánod az előző heteket!

Remélem, hogy semmilyen kellemetlen tüneted nem lesz!

Élvezd a terhességed, és nem gondolj semmi rosszra!!!

2012. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekem a 10. hét után jöttek a tünetek.
2012. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szia elöször is nyugodj meg :) nem kell semmi tünetnek lennie nekem semmi nem volt szó szerint semmi se hányinger se szédülés de még mell feszülés se és most itt vagyok 37hetesen izgő mozgó babámmal a hasamba nyugodj meg mert azzal tudsz ártani a picinek
2012. dec. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Probalok, koszi a valaszokat...

Az emberi hulyeseg hatartalan... Az elobb erosodott a majdnem megjon erzesem akkor meg azert kezdtem aggodni nehogy tovabb erosodjon es gorcs legyen... Szegeny parom kozolte uristen ezt 8 honapig fogod csinalni...??? Pedig turelmes imadnivalo ferj.


De miert nagyobb a kockazat ha nincs tunet? Emiatt zavar, ha ezt nem irnak le mindenhol lehet nem lenne bajom vele.

2012. dec. 14. 19:04
 7/20 anonim ***** válasza:

Foglald el magad! Én is ugyanígy gondoltam, de eltelt ez a 7 hónap is. Amint tehettem visszamentem dolgozni, mert nálam volt rendesen probléma, de én sem bírtam egész nap agyalni, h mit érzek és mit nem. Szeptemberben visszamentem dolgozni és jövő hét végéig vagyok. Január 30-ra vagyok kiírva, és az elmúlt 4 hónap elrepült a kollégáim között:) Nyugi!

33 hkm

2012. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Egyébként ez orvosilag igazolt, hogy nagyobb a vetélés kockázata, ha nincsenek tünetek?
2012. dec. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A neten olvastam orvostol kerdezos honlapokon es azt irta igen de erre nem szabad alapozni... Szoval tenyleg ugy van.


A baj hogy a munkam maganyos es gond nelkul vegig lehet gondolkozni azt a 8 orat mikozben adatokat irok a gepbe. :(


Elveznem kellene ezt az idoszakot, sose jon majd vissza. De jobban aggodok mint elvezem :((( raadasul elso baba az elso honapban osszejott ahogy probalkoztunk. Minden pozitív nem szabadna aggodnom. 8 tesztet csinaltam mert minden masnap attol feltem mar nem lesz ott a csik es csak almodtam...

2012. dec. 14. 20:08
 10/20 anonim ***** válasza:
:D Ez vicces, én is pont így voltam, mint ahogy te! Első baba, legelső próbálkozás és az a hatalmas hihetetlenség.. Mondjuk én 5 tesztnél megálltam. Vártam, hogy legyen tünetem, igaz szédelegtem, de azon kívül nem éreztem magam terhesnek és azt kívántam bárcsak hánynék már vagy ilyesmi... Úgy a 7. hétre vált szörnyűvé az egész, most 10hetes vagyok, ma is 3szor hánytam és tudod..nem csak a hányással van itt a baj.. hetek óta nonstop fel van fordulva a gyomrom..mindent undorítónak és koszosnak érzek,látok..naponta többször elbőgöm magam, hogy nem bírom már.. Bízom benne, hogy legrosszabb esetbe 2 hét és elmúlik, mert most jelenleg azt gondolom, hogy én terhes, soha még egyszer! Röviden.. nyugodj meg és élvezd amíg még semmi bajod és ha szerencsések közé tartozol akkor nem is lesz és ezért adj hálát komolyan mondom!!!
2012. dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!