Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az őssejt...

Mi a véleményetek az őssejt tárolásról? Levetetitek a köldökzsinórvért vagy feleslegesnek tartjátok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 16. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyszer volt egy iylen kérdés már (meg többször is, tudom) de abba beírt egy eü-s. Lényege az volt, h olyan gyermekcipőben jár ez, meg igazság szerint egy üzlet az egész, őssejtet gerincvelőből is ki tudnak nyerni , akár felnőttkorban is- csak ezt nem reklámozzák.

De akit ez megnyugtat, jónak véli, van is rá pénze....az nyugodtan.

2012. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi levetettük.
2012. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Olvass utánna, kérdezz meg orvosokat, és dönts így.


Mi nem vetettünk le, apósom gyerekorovos...

2012. dec. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Én szerettem volna,de nem volt rá anyagi keretünk. :( Ha megtehetnénk,akkor minden további nélkül,ártani nem árt ha tárolják....soha nem lehet tudni mi lesz 20-30 év múlva (vagy még korábban).
2012. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Én gyermekápoló vagyok,férjem orvos.

Utánakérdeztünk,és annyira gyerekcipőben jár még

sajnos ez az egész,hogy...

Szóval lett volna rá keret anyagilag,de nem ajánlották,így nem vetettük le.

2012. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Mindhárom gyermekemnél levetettük,én egy nagyon hasznos dolognak tartom.Abban is biztos vagyok,hogy az idő haladásával pedig még több mindenre jó lesz.

Nekem elismert gyerekorvos,szülészorvos,prof. mind ajánlotta.

Azokat pedig különösen nem értem meg akik bár van rá keret nem vetetik le,mert "még gyerekcipőben jár".


pl.ismerőseim egyik gyereküknél sem vetették le,mert "mire jó és dárga",de 5milliós autót kifizettek....

2012. dec. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi átgondoltuk, utánanéztünk s nem vetettük le. Apósomnak 57 éves korában volt őssejt kezelése, saját csontvelőből vették, sikeresen.
2012. dec. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mi levetettük...

Volt rá keret, és én nem lettem volna nyugodt, hogy nem tettem meg mindent az egészségéért, amikor megtehettem volna.

Szerintem ez a jövő orvoslásának kulcsa, ki tudja hová fejlődik a tudomány, én mindenképpen hasznosnak tartom...

2012. dec. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Levetettük mindkettőnél, és a harmadiknál is le fogjuk. Lehet, hogy ma még gyerekcipőben jár a dolog, de a tárolás 20 évig megoldott. 10 évvel ezelőtt egy csomó dolgot elképzelhetetlennek tartottunk, ami ma lehetséges. Olyan gyorsan fejlődik a világ. Ha később ne adj isten valami baj történne a gyerekekkel és ez segíthet, már megérte, de remélem sosem kell felhasználni.

Egyébként olvass utána, mert sok előnye van a születéskor levett őssejtnek a később levett, vagy donor által adományozott őssejttel szemben.

2012. dec. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Levetettük, de nagyon remélem, hogy kidobott pénz lesz.
2012. dec. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!