Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Levetetitek a köldökzsinórvért...

Levetetitek a köldökzsinórvért? Ha nem miért nem?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi még vacillálunk rajta. A fiamét levetettük, és a doki azt mondta, hogy a családban mindenkinek jó az a köldökvér, így nem feltétlenül kell a tesónál is.
2012. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen levetetjük és a köldökzsinór szövetet is. A csomag is itt van, útra készen. Ugyan a kérdés a miért nem-re vonatkozik, én leírnám, miért igen: mindkét oldalon elég sok betegséggel terhelt a család: egyik oldalon daganatos a másikon szív- és érrendszeri betegségek. Én ezt amolyan életbiztosításként fogom fel, nem beszélve arról, hogy EP-számlára elszámolható, nekünk szinte semmibe nem kerül.

39 hetes kismama

2012. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Úgy beszéltük meg a párommal, hogy ha anyagilag úgy állunk biztos levetetjük, mert nem tudni 10-20év múlva hova fejlődik a tudomány.
2012. jún. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Aki már levetette attól szeretném megkérdezni, hogy fizetni kell a tárolásért azt tudom, de ha baj lenne akkor mondjuk a kezelésért is fizetni kellene, vagy az már ingyenes?
2012. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kedves első! Egyáltalán nem biztos, hogy a testvérnek is jó az őssejt. A férjemé sem lett jó a bátyjának. Én mindenkinek csak azt tanácsolom, hogy olvassatok utána alaposan, hogy megéri-e levetetni vagy pedig ez is elüzletiesedett. (Dr. Massi cikkét olvassátok el)
2012. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Köszi utolsó! Tudsz linkelni? A google nem talált semmit:(
2012. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
azért is tettem fel a kérdést,mert pl a 9 hónap című műsorba annyira nyomatják a reklámot,hogy kezd egy kicsit gyanussá válni....
2012. jún. 23. 20:18
 8/12 anonim ***** válasza:

A Magyarországon elvégezhető kezeléseket az OEP támogatja, ha külföldön szükséges, akkor a cég, akivel tároltatod, vállal x eurónyi összeget, a szerződés szerint. Mi azért vetetjük le, mert szinte napról napra fejlődik a tudomány, és szervek betegségeit is tudják, ha nem is gyógyítani, de javítani: infarktusos szívizom. A környező országokban működik őssejt bank, úgy, mint nálunk a vérbank, ha valakinek szüksége van őssejtre, az igénybe veheti, mint pl a csontvelő donoroknál, sajnos nálunk ez egyenlőre nem valósult meg, pedig úgy tudom voltak kezdeményezések.

A testvéreknél is 50-50% az esélye a megfelelőségnek. OK, hogy saját csontvelőből is lehet őssejtet nyerni, de az egy sokkal fájdalmasabb beavatkozás és akkor már betegség miatt kell a biopszia. Itt, ha szükséges 2 nap alatt a rendelkezésre áll. Nem olcsó, de ez legyen a legnagyobb összeg, amit kidobunk az ablakon, és ha baj van? Sajnos az ismerősi körben, lehet, hogy meg lehetett volna menteni egy kislányt, ha le lett volna véve. Nekünk biztonságot jelent és, mint írtam, amikor terhes lettem, már nagyobb összeget csoportosítottunk a cafetériáról az egészségpénztárra, így most nem kell kp-ban fizetnünk sem a levételért, sem a későbbi tárolásért. Tulajdonképpen a munkahelyünk fedezi.

39 hetes kismama

2012. jún. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az őssejtlevételt ne keverd a csontvelőlevétellel. Az utóbbi a fájdalmas eljárás.
2012. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az a cikk.

2012. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!