Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Drogerie makrt-os kismama...

Drogerie makrt-os kismama pocak fogó -olyan mint a derékmelegítő- mire jó, mi a különbség e között és amit szülés után hordanak a nők? (bővebben)

Figyelt kérdés
Anyukám mesélte, hogy annak idején szülés után valamilyen homokos zsákot tettek a nők hasára, amely segítette a méh visszahúzódását. Ma is van ilyen? Vagy most mi ennek a módja?
2012. dec. 18. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Amire te gondolsz,az pocakmelegítő. Az csupán a hasad,derekad melegítésére van.

Van kimondottan olyan hasszorító szerűség,aminek valóban az a funkciója,hogy szülés után minnél hamarabb visszahúzódjon a has,méh,stb.Azt a gyógyászati seg. eszköz boltban lehet kapni,különböző méretekben van.Egészen másképpen néz ki,tépőzárasan lehet rögzíteni és ruha alatt kell viselni.Tudom,mert én is akartam venni,mikor terhes voltam,de végül nem vettem meg,mert nekem kis pocim volt és nem igazán lett volna értelme mert semmi hasam nem maradt miután megszületett a kisfiam.Ha bemész egy ilyen boltba,nagyjából elmondod hogy mit keresel,tuti tudni fogják, én is így mentem be anno.

2012. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A DM-es és a pl Hippsy a derék melegen tartására jó, de arra nagyon, nekem az utóbbiból több is van és nem csak pocakosan hordtam szinte mindenhez. A szülés utáni az haskötő és gumis+tépőzáras, ez merevebb és ez tart rendesen, engem császároztak és itthon nagyon jó volt, hogy tartotta a pocakom. Most is tesznek súlyt a hasra, mivel gerincérzéstelenítésem volt, nem tudom, milyen nehéz vagy csak jégakku volt, de 12 órán át rajtam volt és többször cserélte éjszaka a nővér.
2012. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

aha.. tehát a dm-es is pocakmelegítő...-mint a hippsy- , de akkor miért pocaktartónak hívják??

A 3. pedig -szülés utáni hasszorító...-ezek szerint egyéni döntés hogy veszek e szülés után, ha eygáltalán kell.


Köszönöm a válaszokat! :)

2012. dec. 18. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!