Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP értéket valaki eltudja...

AFP értéket valaki eltudja magyarázni, aki már tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Ma megkaptam az AFP eredményt,de nincs rajta MoM.Annyi van rajta,h AFP_MEDIAN 36,0 meg hogy a terhességi HCG:31323,00 mU/ml.Felhívtam a védőnőmet,azt mondta a HCG szinttel vmi nem jó,és h nem tudja mik ezek a számok,ilyet ő még nem látott,szerinte elvileg jó a 36,0.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is.


2012. dec. 19. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

az AFP egy elavult nrem megbizhato vizsgalat nem mond semmit ha jo de akor sem ha nem jo.Nyugat eu ben mar eltoroltek nem hasznaljak.

A kombiteszt az megbizhato ajanlom azt keszits el az AFP helyett.

2012. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 1. válaszolóval, nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani az eredménynek, ezt az orvosok is tudják. :(

Viszont mindenképpen dokival beszéld meg az eredményt, védőnőre ne hallgass, mert nincs teljes rálátása a dolgokra.

Sógornőmnek azt mondta az AFP eredményére a védőnője, hogy "anyuka, búcsúzzanak el a gyermeküktől, el kell venni, nagyon rossz lett az eredmény!!!!" Természetesen kibuktak, dokit nem tudták elérni egy napig, egész nap sírt szegénykém. Mikor végre eljutottak pár nap múlva a dokihoz, aki persze tudta, hogy hülyeség, mert ilyen rossz eredménynél már UH-on látnia kellett volna, hogy ekkora a gáz. Úgyhogy sajnálkozott, hogy a védőnő ilyen idióta volt, és hogy nem vele beszélte meg először, mert egyből meg is nyugtatta volna, hogy minden rendben. Aztán ki is derült, hogy minden teljesen rendben, valószínű rossz héten végezték a tesztet, vagy elszámoltak valamit. Azóta már 1 éves múlt a kis rosszcsont :)


Szóval szerintem a dokiddal beszéld meg a dolgot, mert még fölöslegesen rád hozzák a frászt!


Jó babavárást!

2012. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Van màr egy kislànyom,tisztàban vagyok vele,h ez bem èr semmit.Viszont az elsövel nekem is rossz vokt az eredmèny ès igen csak megterhelt lelkileg amit csinàltak az orvosok.Engem az èrdekekt,h ez az eredmèny maga mit jelent,mert nen is hallottam olyat,h nincs a papíron MoM èrtèk.De màr utàna jàrtam ès minden rendben van ezzel.

Azèrt köszönöm,h ezeket elmondtàtok,de èn sem hiszek màr benne.:)

2012. dec. 19. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!