Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt kismamák, nektek...

Tapasztalt kismamák, nektek is voltak anyós pajtás miatt félelmeitek?

Figyelt kérdés
Már nagyon várja az unokáját, első unoka lesz..., már a várandósságomat is úgy élte meg, mintha az ő terhessége lenne, a legkisebb azonosságban is azt látta h az azért van,mert neki is úgy volt...! Kijelentette h a szabadságait akkorra tartogatja mikor megszülök, aranyos, de én nem tartok igényt arra h minden nap majd ott legyen..., jobb lenne ha az én anyukám lenne mellettem, de azt sem igénylem, mert a párom szerencsére otthon lesz velem az első hónapban. Hogy lehetne anyósom tudtára adni h nem szeretnénk ha majd mindennap ott ülne fölöttünk, mindenképp azt szeretném ha a fia beszélne vele és természetesen ő is úgy gondolja h neki kell, csak nem szeretnénk megsérteni, de amilyen érdekes természet tuti zokon fogja venni ha nem jöhet minden nap, de én abba belegolyóznék, pedig szeretem, de annyira tudom h majd mindenbe bele akar szólni h mit h csináljak!

2012. nov. 1. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na igen...tuti megsértődik majd :(

Esetleg próbáljátok meg szépen finoman tudomására adni, hogy az első időszakban szeretnétek hármasban lenni mint egy kis család.

2012. nov. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alku kérdése az egész. Szerintem le tudjátok alkudni mondjuk heti három alkalomra, vagy mondjuk megbeszélhetnétek vele, hogy azzal segítene a leginkább, ha mondjuk megfőzne nektek, vagy segítene takarítani, stb, tehát ami nem annyira babával kapcsolatos dolog.

Én nov. 25-re vagyok kiírva, anyósom dec 1-én érkezik külföldről (párom nem magyar), és ha túl hordom a babám, akkor valószínűleg már azelőtt megérkezik anyósom, mielőtt mi hazamennénk a kórházból. És sajna én még csak alkudni se alkduhatok, mert húsz egész napig ott lesz velünk egy lakásban, és "segít". Ami kb abból fog állni, hogy a kutlurális különbségeket próbálja majd eltörölni azzal, hogy majd mindent úgy kell csinálni, ahogy ő mutatja... Bár még mindig jobb, mintha az anyám telepedne ránk ennyi ideig... :)


Én azt mondom, hogy állj hozzá pozitívan, és "észrevétlenül" olyan dolgokat bizz anyósodra, amik nem a babával kapcsolatosak, tehát pl ne ő fürdesse a picit, hanem te vagy a párod, meg ne nézze végig, ahogy szoptatsz, hanem küldd el vásárolni, vagy valamiért a postára, vagy hasonlók. :) Persze nyilván esetenként azért foglalkozzon ő is az unokával, mondjuk megpróbálhatja elcsitítani, amikor üvölt, mert mondjuk fáj a pocija... :D

Csak ügyesen!


37 hkm

2012. nov. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 AB.ka válasza:
64%

Hú, minden diplomáciai tudásotokat be kell vetni! Én is paráztam előre, de fölösleges volt.

Mi felosztottuk a feladatokat.

Hagytuk a mamákat felváltva (napokra vagy heti váltásban beosztva) főzni, takarítani, vasalni, boltba menni...stb. Tudták a dolgukat, kérdés nélkül is. Ha kellőképp lefáradtak, azért unokázhattak is. :-) 1 kis büfi, peluscere, öltöztetés, fürdetés... NEM egész nap dajkálás, azt előre lefixáltuk!

Ha túl sokan lettek volna, szóltunk, hogy azt mondta a védőnő, nem kell az első nap megrohanni a babát! Még évekig vigyázhatnak rá, reméljük.

+ Ha bármelyikük megfázott? SZIGORÚ SZÜNET! Karantén!


Én nagyon ki voltam, óriásbaby, nehéz szüléssel, rosszul is lettem a kórházban. Itthon 2-3 óránként szoptattam. Mire jól lakott a baba, és lefejtem a maradékot... már újból megéhezett. Így is alig tudtam pihenni, hogy ennyien segítettek. Cumisüvegből nem fogadott el semmit!

A 4-6 kilós babát vagy a kiskádat emelgetni az első hetekben? Én magam alig bírtam mozogni. Úgyhogy jól jött minden családi segítség.

1-2 szoptatást megnéztek, (idős férfi rokonok is!!!) aztán már nem volt érdekes, és önként tapintatosan leléptek. De mindig kérdeztek!

Ha már túl sokáig nézték volna az alvó babát, és minden házimunka kész volt, akkor megbeszéltük, hogy holnap hányra jöjjön az ügyeletes tiszt, de most már mi is szeretnénk pihizni. Remélem ezen nem sértődött meg senki.

Az első hetekben olyan fáradt voltam, hogy direkt erőltették, pihenjem ki magam! Jól tették. Ők már csak tudták. Néha hallgattam a tapasztaltakra. De se a könyv, se a védőnő nem szentírás!

Ismerjétek meg a baba ritmusát, és minden kialakul magától.

Rokonságnak kijelentettük, látogatás csak 1-2 hónap után! (influenzás időszak volt) Meg amúgy is... a bejelentkezést is elvártuk. Sokan még azt is megkérdezték, mit hozzanak. Úgyhogy viszonylag jól ment minden. A kezdeti érdeklődés hamar elmúlik!

Anyós miatt ne aggódj, hagyd, hogy örüljön! Párod és a látogató védőnő is biztos mondják majd neki, hogy nem kell túlzásba vinni, ha úgy alakulna. Lásd el sok fotóval, mini baba albummal, vagy digit. képkerettel, hogy pár napig a munkahelyén is tudjon dicsekedni a szupernagyi! :-)

Amúgy hagyj rá mindent, ha elment majd másképp csinálod. Az új pelusokhoz úgysem fog érteni! Még nektek is rá kell jönni mindenre, melyik a legjobb.

Gondolj arra, te hogy fogsz örülni az unokáidnak! Nyugi, minden nő magához hasonlítja a friss kismamákat! Ez természetes. Jó azonosulni veletek!

Gratula a babátokhoz! Csak NYUGI, minden rendben lesz! :-) Hallgass az anyai ösztöneidre! Sok boldogságot, jó egészséget, remek szülést!

2012. nov. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok meg neki kerek perec, ha babázni akar szívesen látjátok 1-2 napot, ha segíteni jön, akkor egy hetet is, de akkor mosni főzni takarítania kell, hogy te tudj foglalkozni a babával, nem lesz időd őt kiszolgálni!
2012. nov. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeintem várj ezzel szülésig, mert bár már most terhesnek érzed az anyósod jelenlétét, de majd lehetséges, hogy egy "angyalt" fogsz benne látni, hogy van, aki segitsen neked. Pláne, hogy nemtudhatod, hogy nem lesz-e császár a vége a dolognak vagy bármi komplikáció, és akkor nehezebb lesz a felépülésed is. Akkor viszont nagy szükséged lesz rá, de legalábbis valakire /tudom, erre nem pont az anyós a megfelelő :P /

Viszont tény és való, hogy a szabályokat már jobb most leszögezni valamennyire. Pl. arra gondolok, hogy tudatositani kell benne, hogy te, a párod és a baba vagytok/lesztek/ egy család. Ti hárman, és szivesen látod őt, de tartsa tiszteletben, hogy ti hárman külön család vagytok. Én megmondom őszintén igyekezni fogok úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogy a lehető legkevésbé legyen szükségem az anyósom segitségére mert bizony félek, hogy aztán vissza lenne kiabálva amikor "hazaküldöm", hogy "bezzeg mosogatni, főzni, takaritani jó voltam"...ugyhogy én inkább azt vallom, legyen az unokájával amig nálunk van, de nem akarom, hogy segitsen, mert úgy érezném, nincs jogom elküldeni. Egyébként ugyanabban a cipőben járok mint te, azzal a különbséggel, hogy az én anyósom még nálunk aludni is képes, és mindezt ő természetesnek veszi. Én szülés után várok majd pár napot, hogy mégis hogyan alakulnak majd a dolgok és aztán nyomatékositom a már előre lefektetett szabályokat. Előre szerintem felesleges vitába bonyolódni, talán nem is lesz semmi gáz...nem tudhatod.

26 hkm

2012. nov. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon atérzem amiről beszélsz! Anyósom már most mindenbe beleszól persze végig hallgatom mert oké persze de én is rettegek attól hogy akkor fog beállítani amikor neki jól esik! A párom egy hetet tud itthon maradni velünk és azt az egy hetet nem azzal szeretném eltölteni hogy az anyját testvérét kerülgetem! Persze kell a segítség de tudom hogy ő csak a babara összpontositana semmi másban nem segítene! Ráadasul a párom és közte nem túl jó a viszony! Úgyhogy még én is dilemmába vagyok mi lesz ebből!
2012. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!


Természetesen nem szeretnék vitát, csak ha szépen mondjuk neki ő akkor is zokon veszi, még 5-6hetem van a szülésig és tényleg nem tudhatom h hogy alakul és biztos minden segítség jól fog esni, de nem szeretném ha túlzásba esne, mondjuk azt h minden nap vagy minden másnap reggeltől estig ott üljön a nyakunkon pont azért lesz velem itthon a párom az első 4hétben! Szoptatás....hát nővérem szerint a világ legtermészetesebb dolgok egyike, én azért nem szívesen szoptatnék még anyósom előtt sem...nekem ez olyan intim dolog, lehet rosszul gondolom, de az én cicimet ne nézzék a család férfi tagjai, de még a női tagjai is csak tesómék és anya férnek bele, de ez már csak az én véleményem!

Tulajdonképpen várni kell szülésig és utána lefektetni a szabályokat ha kitapasztaltam h mennyire akarnak belefolyni, csak úgy félek h mi szépen akarjuk elmondani neki, de ő azt is zokon veszi majd...pedig tudom h ő bejelentkezés nélkül képes lenne minden nap beállítani....!

Úgy gondolom h az elején nem kell agyoncsókolgatni szegény kisbabát főleg h ki tudja mit ragasztanak rá télen óhatatlan...komolyan olyan rossz ezen stresszelek!

2012. nov. 2. 13:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, ne stresszelj ezen. Igazad van, hogy ezt a dolgot nem lehet "elég szépen közölni". Valamennyire ugyis megfog sértődni. Legalábbis az én anyósom is ilyen. De az már az ő baja lesz. Te gyermeked, te életed, te családod, gondolj erre, és ne érdekeljen ha emiatt duzzogni fog pár napig, inkább mint az állandó idegesség, hogy minden nap nálatok fog ülni.
2012. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!