Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » RH összeférhetetlenség? Most...

RH összeférhetetlenség? Most hogy is van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az Én vércsoportom 0 RH pozitív, a Kisfiam A pozití lett.


Nekem magyaráztak a kórházban valami összeférhetetlenségről ami miatt besárgult a kisfiam, és 10 napot voltunk kórházban. De akkor mondtak valami olyasmit, hogy a köv. terhességemnél oda kell figyelni, és Anti D-t kell kapnom h a szervezetem ne lökje ki a petesejtet stb.


Jól értettem? Ez tényleg így van?


Köszönöm!


2012. dec. 20. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor lenne összeférhetetlenség,ha te negatív lennél a babád pedig pozitív lenne!!Akkor állna fenn ez a veszély.Így,hogy te pozi vagy meg a babád is az,így nincs semmi gond!!

Én is megijedtem,mert én pozi vagyok a párom pedig nega,és azt hittem,hogy nálunk is fennáll,de beszéltünk a védőnővel és ő magyarázta el nekem is.

Nálatok nem áll fenn összeférhetetlenség!!


20+2 hkm

2012. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 0 Rh negatív vagyok ezért Anti D injekciót kaptam h véletlenül se kerüljön sor összeférhetetlenségre. Ez akkor áll fenn ha egy 0Rh+ és egy 0RH- párosnak születik gyermeke akkor veszélyesebb de amúgy más vércsoportnál nem. Nekem is orvos magyarázta el. Az összes 0-ás vércsoportú nőne alap helyzetből nagyon figyelik ezt az Anti D-t nem kell megijedni tőle. Mondják is h első gyereknél amúgy se valószínű max a 3-nál jöhet elő de mondom kapsz ellenanyagot :)
2012. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam h a 0-sokkal kapcs. van valami. De Én nem kaptam a szülés után (első gyerek) semmit injekciót.,
2012. dec. 20. 19:07
 4/7 anonim ***** válasza:
A rh összeférhetetlenség akkor áll fenn, ha neked negatív a babád vére pedig pozitív csoportú. De maga a betegség is csak a 2. pozitív vércsoportú babánál játszik. A lényege, hogy az első baba születésénél a te véred kapcsolatba került az ő vérével, ezért az immunrendszered harcolni kezd ellene. Ez az első babánál ugye nem jelent veszélyt. Azonban a másodiknál az immunrendszered felismeri a pozitív "ellenség" vércsoportot és ugye harcolni kezd ellene. A mai világban kezelhető, nem áll összefüggésben a nullás vércsoportoddal.
2012. dec. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az elsőnél nem kaptál antiD-t akkor nem valószínű, hogy az a mostani gond. Ki tájékoztatott így?

Bár ha esetleg a nagyon ritka Rh -du-s vércsoportú lennél, akkor mondhatták így is.

Van persze nem Rh, hanem más vércsoporttal összefüggő babakori sárgaság is (ABO, MN, Lewis, és még sok más vércsoport van), de ezekre nem adnak a kismamának anti D-t.

Vagy kérj ugyanott részletesebb tájékoztatást, vagy keress fel az összes papírotokkal (a terhesgondozásodtól a baba zárójelentéséig mindennel) egy transzfúziológus szakorvost.

2012. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én RH-s vagyok a férjemmel.

Én A nega vagyok, ő 0 pozi, a baba hála Istennek (kislány) A pozi lett. Azért örülök, mert így neki könnyebb dolga lesz, és nem kell mindig anti D-t kapnia, ha más pólusú a baba.

Én kaptam, nem sokkal szülés után, én járkáltam a dokik után, hogy adják már be, mert akarunk még tesókat, és nem akarunk bajt... meg is kaptam rendesen, most vagyok 30 hetes a tesóval, és semmi gond nem lett.

Szóval akkor van ez, ha a NŐ negás!!! és akkor kell az anti D, ha a baba poziként születik!!!

2012. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi is így jártunk, én 0-s vagyok, a baba B-s lett.

Annyira besárgult emiatt, hogy csak 1 hét után engedték haza a kórházból.


Ez a vércsoport összeférhetetlenség, ami nem azonos az RH faktor összeférhetetlenséggel.

Én úgy tudom, az RH-s esetnél kell injekció, ilyenkor nem.

Nekünk sem mondtak semmi hasonlót.

Sőt, nem is biztos, hogy a következő gyereknél ez szintén előjön.

Volt mellettem egy anyuka, akinek a babájával ugyanez volt a baj, ő a 3. gyerekük, az első kettővel semmi probléma nem volt.

2012. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!