Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A harmadik babámmal vagyok...

A harmadik babámmal vagyok terhes, de mostanában egyre jobban foglalkoztat az öngyilkosság. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nincs segítségem. Egyre többet gondolok rá. Megőrjít a folytonos pénzhiány, a kicsi lakás.

Arról nem kérek kioktatást, hogy minek szültem a gyerekeket.


2012. dec. 22. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp fordulj szakemberhez.
2012. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi a pontosabb problémád? a férjed, a kapcsolatotok, vagy egyéb sikertelenségek?

talán nem tervezett a harmadik baba?

Arra azért mindig gondolj ilyenkor, hogy a gyerekeidnek maradandó, egy egész életen át tartó lelki sérülést szereznél, és lemaradnál a fontos dolgokról is: sikeres érettségi, diploma, eljegyzés, a házasságuk, unoka stb...Ezek még előtted vannak!!!

2012. dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Védekezés mellett fogant a harmadik, sőt az első gyerek is.

A legfőbb gond a párommal van. Iszik. Nem foglalkozik velem.

A napokban teljesen elhagytam magam, nincs kedves semmihez.

2012. dec. 22. 12:09
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Másodiknak igaza van.

Èlj a gyerekeid miatt. Nekik nagy szükségük van rád.

Nem anyagiakra van szükségük hanem rád. ha te elhagyod öket akkor ez egy örök szomorúság marad nekik.

Gondolj bele hogyan tudnák feldolgozni hogy az anyjuk öngyilkos lett? Ott hagyta öket. ha öngyilkos lennél akkor a gyermekeidet sem szereted söt ennél nagyobb kínt nem is adhatnál nekik.

bele gondoltál hogy kínban éljenek a gyerekeid?

bele gondoltál hogy még 40 év múlva is az az üresség vagy harag jelenne meg nekik az anya szó hallatán?

A gyerekeid elött az élet, meg elötted is. hagyd el férjedet és tedd túl magadat. talán érdemes lenne családsegítökkel felvenni a kapcsolatot akik segítenének, hogyan tudnál ebböl a szituból kijönni.

2012. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom elhagyni. Nincs hová mennem és nincs munkám sem.
2012. dec. 22. 12:20
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sajnálom a helyzeted :(

Nem tudom, neked milyen gyerekkorod volt, de én a helyedben megpróbálnék arra gondolni, milyen lenne a gyerekeknek anya nélkül, intézetben, idegen családnál.

Ha nehéz gyermekkorod volt, próbáld meg azt biztosítani nekik szeretetben, amit te nem kaptál meg, ha a tiéd jó volt, akkor meg próbáld meg azt átadni.

Ilyen helyzetben nehéz erősnek lenni, de ne az legyen a legfőbb gondod, hogy a párod nem foglalkozik veled. Ne hagyd cserben a gyerekeket, nem szabad ugyanazt tenned velük, mint a párod veled. Nagyon nagy szükségük van rád! Mi lehetne annál erősebb éltető erő, mint, hogy számítanak rád és fontos vagy? És ők feltétel nélkül szeretnek.

2012. dec. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon nem könnyű. Egyébként nem volt jó gyerekkorom. Apám újszülöttkoromban rendszeres vert, anyám elhagyta, aztán összejött a nevelőapámmal, aki sosem tekintett sajátjának.


Szóval most is terjeng a piaszag és én meg nagyon szarul vagyok tőle. Undorító. Mindig megígéri, hogy nem fog inni többet.

2012. dec. 22. 12:30
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sajnállak és kitartást kívánok.

A kicsiket nem hagyhatod ott az iszákos apjukkal.

Megértem, hogy kilátástalan a helyzeted, senkihez nem fordulhatsz, ha elhagynád a férjed? Se testvérhez, nagynénihez, stb.?

A férjed egyébként józanul kedves és belátó? Ha igen, akkor nem kellene beszélned vele, hogy a család érdekében forduljon orvoshoz az ital miatt?

2012. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosságot felejtsd el! Keress egy anyaotthont,hívd fel őket,segítenek. Egy alkoholista mellett nincs jövőd,azt akarod,h a gyerekeid ezt lássák,így nőjenek fel?

Pl itt egy link:

[link]

2012. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Józanul teljesen normális, bár velem akkor sem foglalkozik.

Hiába mondok bármit neki, megint iszik. Már belefáradtam. Tényleg sehová sem fordulhatok.

2012. dec. 22. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!