Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség közben mit nem...

Terhesség közben mit nem ajánlott enni/inni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia.A husokat zöldségekkel fogyasztod,igy az utobbiakban találhato vas jobban hasznosul.sok gyümölcs,100%rostoslevek,kerüld a fekete,zöld teát.Én azt mondom amit megkivánsz az kell a szervezetnek!És jobban a természetes dolgoghoz nyulj,ne szedjél mesterséges vitaminokat,ősanyáink is igy tették.!
2012. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

De amúgy azt kérdeztem, hogy mit NEM.

De azért köszi a segítséget.

2012. dec. 23. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyers hús(pl.tatárbifsteak), majonéz nyers tojásból,ugyanígy tükörtojást sem ajánlott ha nincs jól átsütve, nyers tejet sem szabad. Most ennyi jutott eszembe.
2012. dec. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nyers tej?

Milyen a nyers tej?

2012. dec. 23. 14:41
 5/11 anonim ***** válasza:

A nyers tej az az,amikor lefejik a tehenet és rögtön isszák.Tehát ami nincs pasztörizálva!!Ez a nyers tej,ez inkább falunk fordulhat elő legtöbb esetben.

Nyers tojást nem szabad,nyers húst,mindent jól át kell sütni,penészes sajtokat sem szabad,és ha jól tudom,a hallal is óvatosan kell bánni,abból sem szabad sokat.Inni alkoholt nem szabad,erős fekete kávét,energiaitalt,kólát.Most ennyi jutott eszembe.


20+5 hkm

2012. dec. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja a gyümölcslevekből is csak pasztörizáltat szabad!!A frissen facsart gyümölcsleveket nem ajánlott,én így hallottam.

Utolsó voltam.

2012. dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szénsavas üdítők, állítólag a méz sem ajánlott. kóla, energiaital - bár ez remélem egyértelmű.. ugyanúgy amit előző már leírt, nyers húsok, halak, pl tatár beafsteak és sushi, illetve lágy tojás sem ajánlott, vagy olyan sütemények, ahol a krémben nyers tojás van. Pl. tiramisu, ha jól tudom mascarpone sajt, illetve nyers sajtok. Krémsajtot sem szabad.
2012. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Belgyógyász sógornőm nekem azt mondta, a legtöbb ilyen dolog csak legenda. A nyers dolgokat azért nem ajánlják, mert könnyebben megtelepedhetnek benne baktériumok, így nagyobb eséllyel szedhető össze belőlük valamilyen fertőzés. De ez nem terhesen is ugyanúgy igaz, csak nyilván terhesen még kevésbé szerencsés egy ilyet összeszedni. Májat nem szabad túl sokat enni, mert kiválasztószerv és sok méreganyag lehet benne (nekem azt mondta doki hogy heti 1x lehet max.). Nagy mennyiségű alkohol és koffein is kerülendő (alkalomszerűen fél dl vörösbor mehet, és a kávé sem árt alkalomszerűen). Mézet azért mondják néhányan, mert megtelepedhet benne a botulotoxin baktérium, de ez szintén nem terhesen is ugyanolyan veszélyt jelenthet, ugyanúgy mint a fel nem forralt házitej (ezt senkinek nem ajánlják így inni, a nem terheseknek sem).

Amúgy meg az arany középút a legjobb a táplálkozásban, mindenből lehet kicsit, ha nagyon megkívánja az ember, de főként jó minőségű szénhidrátot, sok fehérjét, sok zöldséget kell enni, és lehetőleg minden nap valami gyümölcsöt is.

2012. dec. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet frissen facsart gyümölcsöt?
2012. dec. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezt én sem értettem, mert ha jó a gyümölcs, akkor a facsart miért nem jó?
2012. dec. 29. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!