Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hétig tervezed hogy...

Hányadik hétig tervezed hogy dolgozol a szülés előtt?

Figyelt kérdés
Pest és vidék között ingázom. hétfő-kedd-szerda pest, utána vidék. a 32.hétig tervezem így, ez lehet hogy kicsit könnyelmű?! vagy majd kiderül? ti hogy bírtátok?
2009. aug. 24. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a 36. hét végéig bírtam így ingázni (nagyon vizesedett a lábam). Semmi bajom nem lett és nyáron volt mindez, tehát még enyhének sem nevezném éppen az időt. A következő babánál szerintem többet maradok a munkahelyen, mert abban az egy hónapban, amit így végül itthon töltöttem, a falat tudtam volna kaparni az unalomtól.
2009. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinél más. Ezt a kérdést már rengetegen feltették a legkülönbözőbb formákban, és mindig az lett a vége, hogy ahány terhesség annyiféle, ahány munkahely annyiféle.

Én könyvelőként dolgozom és iszonytosan pörgős munkát végzek ehhez képest, mert 13 céget teljesen én viszek, plusz 24 könyvvizsgálatban én vagyok az asszisztens, úgyhogy néha cégekhez kell kimennem.A könyvelőirodára a vezetők rá sem néznek,csak bejönnek veszekedni(válnak), még a papírt is nekem kell cipelnem, nincs egy perc nyugtom sem. Utolsó 3 hónapot már nem vagyok hajlandó ebben a rohanásban, idegben tölteni. Pedig 10 éve folyamatosan dolgozom, 1-2 nap betegszabim volt csak.


Ehhez képest ismerek olyan könyvelőirodát, ahol egész nap nyugiban könyvelgetnek, semmire nincs gonjuk, 4-kor lelépnek (engem még este 8-kor is hív a főnököm).


Szerintem ez mindenkinél más, igazából egy tipusú munkára sem lehet ráhúzni, hogy meddig bírja az ember csinálni. Annyi mindentől függ!

Van olyan kismama, aki végighánnya a terhességét, van olyan, akinek majd szétszakad a háta, lába de van olyan is, meg sem érzi.


Addog kell dolgozni, ameddig úgy érzed, hogy neked és a babának még nem megterhelő, de gondolj arra is, amit itt írtak éppen, hogy otthon üldögélni sem olyan jó, főleg, ha valaki szeret társaságba járni.

2009. aug. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

En a 36-dik hetig tervezem, hogy dolgozom, most vagyok 14. Eddig a fonokomnek is ezt mondtam. A munkahelyem nyugis, egy irodaban vagyok logisztikan, senki sem zavar, nem idegesitenek es rugalmas a munkaidom is, a lenyeg az, hogy legyen meg a heti 37 oram. Hetfon mindig rahuzok mert akkor meg nem vagyok faradt, igy penteken mar csak 4 orat dolgozom vagy egyaltalan nem jovok. Tehat en ugy erzem, hogy kibirom a 36-dik hetig. Sajnos egy hatrany van nallam is, hogy 30 km-ert utazom minden nap, kocsival jarok es lehet majd a nagy pocakkal nehezebb lesz vezetni. Nallam meg az is kozrejatszik, hogy kulfoldon elek (Anglia) es itt sajnos keves ideig maradhatsz otthon igy inkabb tovabb dolgozom, hogy tobbet lehessek a babaval majd szules utan. Szerintem en is unatkoznek otthon es arrol nem is beszelve, hogy ismerem nagyon jol magam es egyfolytaban ennek. :) Ha hetvegen otthon vagyok mar rogton sutit sutok, egy kis szendvicset csinalok, tv nezes kozben nassi stb. Melohelyen meg ebedkor eszem egy levest es valami masodikat aztan otthon vacsira egy szendvicset. Persze tudom nem ez a lenyeg es nem ez a fontos de nallam ez sem utolso szempont. :)

Boldog babavarast!

2009. aug. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én újságíró vagyok, terepre nem nagyon bírok járni most a meleg miatt, később meg azért, mert eddig is szó nélkül húztam az igát, és nagyon elegem van. Az irodában nem bírok egy helyben ülni, mindig teszem fel a lábam a fiókosszekrényre, mert úgy kényelmes. Ráadásul otthoni munkám is van, ami többet hoz a konyhára november végéig, mint a rendes melóm. Plussz egyetem. Szóval én magasról teszek a munkára, nálunk itt Romániában 63 kalendarisztrikus nap jár a kiírás napjítól számítva szülési szabadságnak, és élni is fogok a lehetőséggel. Főleg, hogy mindent utolsó pillanatban fogunk megvenni a babszinak. Ez azt jelenti, hogy a 31. héttől jövök el hivatalosan, de lehet, hogy előtte is kikérem magam betegszabadságra.
2009. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én jelenleg 19+4 napos vagyok. Január 19-re vagyok kiírva. december 1-től gondolnámm eljönni a munkahelyről. tehát 34 hetesen kb. Már csak azért is, mert jön a karácsony, szeretnék nyugiba készülődni az "utolsó" kettesben töltött ünnepen a férjemmel. EGyébként nekem amúgy is mindig tiszta rohanás a december. Aztán meg éppen hogy marad időm berendezni a babaszobát, és végiglátogatni a rokonokat....
2009. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

36-37. hétig terveztem, hogy dolgozom. Aztán az élet közbeszólt: 8. héttől el kellett jönnöm táppénzre, mert a dokim jobbak látta, ha nem stresszelem magam(olyan volt abeosztásom, hogy felelős voltam emberekért, de ha valami gond volt rajtam csattant).

Nagyon rossz volt hírtelen és akaratom ellenére kiszállni a pörgésből, de így utólag nem bánom. van időm eleget pihenni, nem ér annyi stressz és át tudom minden percét élni a terhességemnek.mellesleg a tavalyi bérem után elég jó a táppénzem is.

Te tudod mennyire terhel a munka és az utazás.

Én azt mondom hagyj magadnak időt felkészülni az anyaságra.

2009. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsi előre is, ez csak egy személyes hozzászólás a 15:42-esnek és 16:19-esnek. Gondoljátok végig, hogy tényleg megéri addig dolgozni? Igaz, hogy én első babás vagyok (ti nem írtátok, hogy hányadik), de szerintem soha többé ilyen időszak nem lesz az életemben, mint most. A második terhesség már nem olyan, mint az első, mert nem tudsz annyira magadra figyelni.

A 31. hét még ok, de a 34-36 szerintem már sok, hacsak anyagi megfontolás nincs a háttérben. Képzeld el, hogy miután megszületik a babóca, egy ideig egy cseppnyi pihenőidőd nem lesz.

(Én a 26.-28. hétig dolgozom, utána pihizek.)Mégegyszer bocsi a személyeskedésért.

2009. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36 hetes vagyok, körmös. Én osztom be az időmet, fel állok ha gondolom, én onnan megyek szülni. AMég nem szülök, addig dolgozok, és második baba. Ha pár napot itthon vagyok, már megesz az unalom. Addig is emberek közt vagyok, nem csak fexek mint aki beteg, én ezt látom jónak, nem beszélve arról, hogy jól jön még azért az akis plusz pénzecske...
2009. aug. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Természetesen teljesen más az, ha az ember a maga ura a munkájában, nem rángatják napi 9 órán keresztül.

Én orvosi utasításra megyek a 24. héttől táppénzre, de már előre parázok, hogy ennyi év munka után mivel fogom otthon eltölteni az időt.

2009. aug. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

MT85. § (1) A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi véleménybemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges.

(2) Az (1) bekezdés alapján ideiglenesen áthelyezett, illetőleg áthelyezés nélkül módosított munkafeltételek mellett foglalkoztatott nő munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt a munkavégzés alól fel kell menteni, és erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani.

(3) A munkáltató a munkaviszony fennállása alatt megváltozott munkaképességűvé vált munkavállalót köteles - a külön jogszabályban meghatározottak szerint - az állapotának megfelelő munkakörben tovább foglalkoztatni.

(4) Az (1)-(2) bekezdésben foglalt rendelkezésektől érvényesen eltérni nem lehet.


A munkáltató köteles adott esetben több munkakör felajánlásával, illetve a munkakörülmények egyéb vonatkozású módosításával s a dolgozó nő terhességével, illetve anyaságával összefüggő és az egészségügyi követelményeken túlmenő körülmények figyelembevételével is messzemenő erőfeszítéseket tenni a dolgozó nő számára elfogadható új munkakör biztosítására. A nőtől pedig együttműködési kötelezettsége alapján elvárható, hogy a neki a fentiek szerint felajánlott, állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakört elfogadja, ha ez körülményeire figyelemmel neki aránytalan sérelmet nem okoz.

2009. aug. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!