Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetes terhesen kell...

Hány hetes terhesen kell abbahagyni az előző csemete szoptatását?

Figyelt kérdés
13 hetes terhes vagyok, de nagyon nem tudom hogyan szoktassam le a nagyobbikat a reggeli-esti ciciről.
2009. aug. 24. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Adj neki tejet helyette.
2009. aug. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem okoz gondot neked a szoptatás, akkor nem kell leszoktatni.

A régi hiedelmekkel szemben a szoptatás nem árt a magzatnak.

2009. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Miért szoktatnád le?Egyetértek az előttem szólóval.
2009. aug. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanebben a helyzetben voltam. A keresztszüleim mindketten orvosok, kikérdeztem őket is és ők is sok orvos kollégájukat, hogy mi a legújabb tény ezzel kapcsolatban, főként, hogy már volt egy vetélésem, szívhanghiány miatt missed ab lett. A legtöbb szakember szerint már megdőlt az az állítás, ami régen volt, hogy a szoptatás vetélést okoz. Ugyanis a maszturbálás, a szex közbeni orgazmus sokkal erősebb méhösszehúzódást vált ki, mint a szoptatás, főként ha már nem pici a szoptatott baba. Sokan vannak akik naponta 2x is szexelnek, úgy ahogy te reggel-este szopiztatsz és mégsem vetélnek el. Nincs összefüggés, így még nekem is ajánlották a szoptatás folytatását, pedig szerető, közeli rokonok, rosszat nem akarnak. Csupán bebizonyosodott tény, hogy nem lesz semmi baj a szoptatástól.

Sok védőnő, gyerekorvos, sőt, még nőgyógyász is inkább eltiltja a kismamát a szoptatástól biztos ami biztos alapon. Pedig ennek alapja nincs és a gyerek lelkileg nagyon nehezen viselheti.

A másik tény, hogy a szoptatott babák nagy része, a 4. hónap környékén magától elválasztja magát. Ugyanis ekkor "az öregek úgy mondták: megsavanyodik a tej". A tej mennyiségileg is kevesebb lesz és az íze is megváltozik. A természet így próbálja elválasztani a nagyobbik gyereket. Nálam a fiam is a 4. hónapban szokott le és a barátnőm gyermeke is. Nálunk bevált.

Aki nem szokik le, akár a szülésig tovább szopizhat és utána lehetséges a tandem szopi is. Az LLL honlapján sok jó tanács van a tandem szopiról és el tudod olvasni ennek a hátterét valamint, hogy a várandósság alatti és a szülés utáni tandem szopi egyáltalán nem káros senkire sem nézve és elfogadott, normális dolog. Így ha nem szokik le s ciciről szülésig, semmi baj nincs.

A vitaminbevitelre kell jobban odafigyelned a várandósság alatt és kérd a vérképed sűrűbb ellenőrzését. Bár a szervezet a pocilakót tekinti elsődlegesnek, így neki mindent megad, inkább magad miatt kellenének az ellenőrzések, nehogy hiányt szenvedjen a szervezeted valamiben.

Az én nődokim ezt ajánlotta, akkor még nem tudtuk, hogy a terhességem 16. hetében leválasztja magát a fiam.

2009. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tejet nem adok neki helyette, mert nem a tejért cicizik, hanem passzióból. 25hónapos, tehát nagy szüksége nincs rá, csak egyszerűen ragaszkodik hozzá. Ez az ő nyugtatója. Azért kellene leszoktatni, mert érzem, hogy a kettő egyszerre sok. Rettentő fáradékony vagyok, és sokszor érzem rosszul magam. Meg mostmár fáj is, ha cicizik, de hiába mondogatom neki, hogy fáj anyának, ez kevés ahhoz, hogy leszokjon.
2009. aug. 25. 17:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le a reggeli szopásról, hogy elmentünk nyaralni, és az apja keltette reggel. Annyira örült neki, hogy a cici eszébe sem jutott. Az esti még megvan.
2009. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!