Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A gyomorégés az terhességi...

A gyomorégés az terhességi tünet? 9 hetes vagyok?

Figyelt kérdés

Mióta tudom, hogy babát várok, nincsenek szokásos tüneteim, inkább csak a hátfájás, és már a legelejétől a gyomorégés, de az nagyon! Este ha lefekszek vissza is folyik a torkomba...

Próbáltam már mindent, narancs, kis pogácsát rágcsáltam, Reenie, de már ezek se használnak...


Csak azért kérdezem, hogy ez tünet-e, hogy el fog ez múlni a 12. héttel nagyjából? Vagy nagy valószínűséggel végig fogom kínlódni?


2012. dec. 30. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Bár mi csak próbálkozunk a babával, így nem tudok neked válaszolni, azért remélem nem baj, ha írok pár ötletet! :)

Nekem mikor ég a gyomrom szokott használni még a tej, kenyér, háztartási keksz. Mikor már kívánom a sósat, akkor már tudom, hogy baj lesz. :) A narancs csak még rosszabb, mert az is savas.

Esetleg emeld meg a párnádat, úgy nem folyik vissza a sav. Illetve ami nekem mindig használ, az a szódabikarbóna, de ezt nem tudom, hogy állapotosan lehet-e. Ennek van gyógyszertári változata is, az gyengébb. :) Remélem azért valamit tudtam segíteni! Boldog babavárást kívánok neked! :)

2012. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és az összes kekszes, tejes tippet kipróbáltam már! És a közhiedelemmel ellentétben a narancs nagyon is jó, mert lúgosít!! Nekem ez ami eddig a legjobban bevált! Még citromot vagy citromos vizet is szoktak javasolni..
2012. dec. 30. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze,hogy tünet sőt van olyan kismama aki már 3-4 héttől ezektől a tünetektől szenved,én is közéjük tartoztam émelygésre,hányingerre B6 vitamin és gyomorégésre Reenie(nekem nem sokat értek.Szerintem a várandóságban a második trimeszter a legjobb semmi panaszom sem volt de az utolsó hónap az nem kellemes mert akkor általában ismét előjön a gyomorégés de akkor más segített a jéghideg tej
2012. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:) Hát akkor még van remény, hogy 3-4 hét múlva elmúlik és majd csak az utolsó 3 hónapban várható újra :D Már tényleg megőrjít, alig várom hogy vége legyen a 12 hétnek :D
2012. dec. 30. 14:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem elmúlt a 11. héten a hányás és gyomorégés is. Egy hétig csak a szagundor maradt, aztán most vissza tért. 3 napja szörnyen ég és ma megint hánytam... 12+3 hetes vagyok most! Már mindent próbáltam én is, már csak a salvus vízben bízok, tegnap óta iszogatom...eddig nem jobb :(
2012. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A Salvus vizet már én is olvastam itt, most nem tudok már venni sehol, de jövőre én is ki fogom próbálni! Remélem hamar elmúlik neked is! :)
2012. dec. 30. 15:52
 7/8 shona ***** válasza:
szia!sajnos az en elso terhessegemnel szo szerint 9honapig egett a gyomrom szinte semmit nem ettem csak gyomorsav lekotoket ittam liter szamra,meg a szulo agyon is savlekotot kertem vagyis koveteltem.Remelem,nalad maskepp lesz mert nehez elviselni de ahogy kint volt a lanyom meg szunt most 6hetes terhes vagyok nem eg a gyomrom remelem fiam lesz...KITARTASES DRUKK!
2012. dec. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én 12 hetes terhes voltam mikor elmúlt először a gyomorégésem. egy pár hétig azaz 3-4 hétig elvoltam hogy nem égett a gyomrom de megint előjött. 17 hetes terhes vagyok :) Gondolom ha igaz akkor ha ennyire gyomorégéses vagyok akkor az egész várandóssági időm alatt meg fog maradni. Rennie-t vagy savlekötő használ-e?
2013. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!