Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kapott más is Utrogestant...

Kapott más is Utrogestant "megnyugtatásképp"?

Figyelt kérdés

Nagyon enyhe barnás folyásom volt a 8. héten,mellyel azonnal orvoshoz mentem, aki azt mondta, hogy minden teljesen rendben van, elég lenne az ágynyugalom és Mg szedése, de ír fel Utrogestant, bár nem lát rá konkrét okot, inkább csak a megnyugtatásom gyanánt, mert káros hatása úgysincs a plusz hormonnak.

Kapott más is így a fent említett gyógyszerből? Milyen adagban?


2012. dec. 30. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Van karos hatasa minden gyogyszer ami felesleges az karos.En nem vennem helyeznem be tuti.
2012. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az utrogestan progeszteron hormont tartalmazó gyógyszer, kétlem, hogy káros hatása lenne (pláne az első trimeszterben), mivel a szervezet amúgy is termeli ezt a hormont, nem erre vonatkozott a kérdésem, csupán mások tapasztalatai is érdekelnének.
2012. dec. 30. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig jó, ha szeded. Semmi káros hatása nincs, de annál több pozitívuma. Ha a doki felírta szedd be nyugodtan, te is megnyugszol.

Én már 2x vetéltem el, mert nem kaptam időben Utrogestant.

Most 10 hetes vagyok, mikor kiderült azonnal szedtem és nincs semmi baj eddig hál'istennek és érzem, hogy nem is lesz. :)

Boldog baba várást neked! :)

2012. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én hematomás vérzésre kaptam. Progeszteronhiányom nekem sem volt. A doki úgy magyarázta, hogy ez egy plusz támogatás a babának az erősebb megtapadásra.

2*1-et szedtem a 7. héttől.

2012. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem inszeminációval lett a babám. Ahol a beavatkozást végezték automatikusan adták a gyógyszert. Az inszemináció után, tehát a ciklusom közepétől kellett szedni (amikor még nem is tudtuk, hogy terhes vagyok) a 12. hétig. Én utána véreztem is, ezért felemelték az adgot. Napi 6 szemet szedtem, végül a 14. hétig és semmi baja nincs a babámnak.
2012. dec. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

De lehet karos, ha foloslegesen szeded. Olvasd el a mellekhatasokat, akar vetelest is eloidezhet, ha nincs semmi baj es kiirjak.

Egyebkent olyan 8 hetesen rakszures utan barnaztam vagy 6 napig, megijedtem es kertem, hogy irjak fol. Aztan elolvastam errol mindent reszletesen, kikertem az egyik rokonom orvosi velemenyet es nem szedtem be. Pont ezert, mert okozhat kart. Eleve, egy hormon vervetel utan kellene ezt kiirniuk az orvosoknak, mert nem mindegy, kinek irjak fol.

2012. dec. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Azért neki egy orvos írta fel. Ha ezt felülbírálva nem szedi be és valami baj lesz, azt soha nem fogja magának megbocsátani.
2012. dec. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!