Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukros vagyok,10...

Terhességi cukros vagyok,10 hete csinálom a diétát.34 hetes vagyok. Ha a babám súlya normális azaz átlagos akkor az azt jelenti hogy hatásos a diéta és minden rendben vele?

Figyelt kérdés
Mikor elkezdtem a diétát (160g), egy hétre rá újra megmérték (reggeli/ebéd/vacsi után) és mind tökéletes lett. Azóta tartom, bár 1-1 nap csalok, na persze nem úgy hogy cukrosat eszek, csak pl nem tudok ebédelni időben így kicsit csúszik, vagy kimarad az uzsi, és akkor azt a 20g-ot szétosztom a többi étkezéshez (ebéd-vacsi) de azért figyelek, csak ilyen előfordul. Meg néha 5-10g chval átlépem de azért nagyon figyelek. Ugye minden rendben lesz a babámmal? Jó ha nem óriásbébi? Utoljára 31 hetesen mérték 1800g-ra és azt mondták ez átlagos.
2009. aug. 26. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudnád nekem elküldeni, hogy hogyan diétázol, mert engem most írtak ki, de senki nem segít! előre is köszi 32 hetes km
2009. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, elküldöm, de én már nem mindig számolgatom. Átküldöm amim van.

És ezt a honlapot használom ha számolgatni kell:

[link]

2009. aug. 26. 10:05
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt egy válasznak írtam, igazából én így étkezem:



Szia. Igaz én 160g-os diétán vagyok, de nekem szénhidrát tartalomra így néz ki:


reggeli:30g ch (pl 3 szelet graham kenyér vajkrémmel, felvágottal, vagy piritósként és akkor rántottával)

tízórai:20g ch (pl 2 norbi túrórudi, vagy alma, barack)

ebéd: 50g ch (bármennyi hús, pl grillcsirke, és a ch-t a rizs vagy krumpli adja, + sali-ebből van olyan amit nem kell számolgatni)

uzsonna: 20g ch: általában csokipudingot csinálok, a pudingport és a tejet nézem, 1-2 édeskével. Magában a csokipudingban nincs cukor!

Vacsora: 40g ch: mostanában dinnyét eszem vagy lehet az ebéd vagy reggeli, ebben a ch mennyiségben.


A lényeg hogy ami gyorsan emeli a vércukorszintet, azt indkább délután, este fogyaszd. Ez a glikémiás index.

[link]


A ch tartalmat innen nézem:

[link]


Amit nekem a kórházban mondtak, hogy korlátlanul és bármikor ehetek: sajt, hús (ami nem panírozott),

nyersen:

káposztatorzsa, savanyú káposzta, fejes saláta, kínai kel, paraj, retek, zöldpaprika, cukkíni, uborka

2009. aug. 26. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Bizony azt jelenti. Én is ennyi ideje csinálom és nekem is rendben vannak a cukor értékeim is és a babó is teljesen átlagos súlyú. Nekem azt mondta a dokim, hogy az uh-ból abszolút látja, hogy rendesen csinálom-e a diétát egyrészt a magzatvíz mennyisége sokkal több lenne, másrészt nagyobb súlyú lenne a babám. Kitartás, már csak pár hét van hátra!
2009. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De jó! Nagyon köszönöm! A magzatvíz is átlagos mennyiségű volt eddig.
2009. aug. 26. 10:59
 6/6 A kérdező kommentje:
Teljesen egészséges, 3kilós kisbabám született a 39. héten. És a cukrom is visszaállt!
2009. okt. 21. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!