Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik akik sminkelik...

Lolol kérdése:

Kismamik akik sminkelik magukat (egy átlagos alap sminkre gondolok). A kórházban hogy oldjátok meg a dolgot? Normális válaszokat kérek.

Figyelt kérdés
Én nem tudom elképzelni,hogy egy alapot ne tegyek fel,nagyon pattanásos a bőröm.
2010. jún. 28. 16:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezen nincs semmi extra trükk: beviszel egy kis kézitükröt meg a sminkcuccaid és kész, aztán amikor felkelsz és megvolt a reggeli mosakodás, stb., kisminkeled magad......ennyi.


Szerintem nem gáz, hiszen azért mert kórházban van egy nő mert babát szül, még akarhat csini ls üde lenni, én sem szertném lestrapáltam fogadni a betérő rokonokat, barátokat :) Persze tudom, nem a sminken múlik a lestrapáltság meg az ápoltság, ne értsen félre senki, hanem úgy értem hogy vannak nők akik smink nélkül meztelennek érzik magukat...hát miért ne sminkelhetnéánek a kórházban is? :)


35 hetes kismama

2010. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Egyetértek az első válaszolóval.Én is sminkelem magam és nem fogom azért rosszul érezni magam mások előtt.Ha valaki már így szokta meg,akkor miért is ne?Én se tudom magam elképzelni egy alap nélkül.

:)

2010. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én csak szemceruzát és spirált szoktam használni. Bevittem a kórházba is, de végül nem használtam, mert nem esett volna jól. Sokat feküdtem, aludtam, napi 2 zuhany, csak elkentem volna. Nekem kényelmetlen lett volna.

De vidd magaddal, nincs ebben semmi kifogásolnivaló, és ha úgy érzed, kifested magadat. Az a lényeg, hogy érezd jól magadat, és tedd minél kényelmesebbé a kórházi napokat.

2010. jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is nagy sminkes voltam, még a kórházba is vittem szülés utánra, de eszembe sem jutott sminkelni ott, mert egyrészt fáradt voltam, másrészt el voltam foglalva.

Otthon viszont én is sminkelem magam minden nap. Úgyhogy hajrá!

2010. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
20%
De miért másoknak akarsz tetszeni? Nem elég a párod? Magad meg gondolom nem lesed egyfolytába majd a tükörben, felejtsd el, hogy csúnya vagy. Komoly önértékelési zavaraid vannak. Inkább ezen kéne agyalnod, hogy legyen jó az önértékelésed, nem a sminken, meg jajj hogy nem tetszek majd az embereknek, ó istenem!!! Én szinte sosem festem magam semmivel.
2010. jún. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

szia

én alapozót nem, de szemceruzát és spirált használok, vittem a kórházba is. asszem, a 2. napon kihúztam a szemem, mert borzalmasan néztem ki, ugyanis a szülés utáni napon bedagadt az arcom, kezem stb(pedig nem maradt rajtam súly) és egyszerűen úgy jobban néztem ki.

volt ott egy tükör, úgyhogy meg tudtam csinálni.

a szobában a többiek még arcot, fogat se mostak, na ezt én nem tudom elképzelni.

2010. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is sminkelem magam, be is vittem a kistáskám, de csak szemceruzát, korrektort és alapozót. Sajnos nehéz szülés volt végén műtéttel, így eszembe sem jutott a smink, pisilni is fél óra volt kimenni. Amikor hazajöttem és pakoltam ki a táskám, akkor megtaláltam benne a sminkestáskám és akkora röhögés jött rám, hogy a hasam belefájdult :DDD

Na de viccet félretéve, a szomszéd ágyon fekvő anyukának könnyebb szülése volt, szopival sem volt gondja, simán mozgott, ő aznap, amikor hazament már kifestette magát. Nagyon sokat számított, mintha kicserélték volna! Úgyhogy most megint viszem magammal a cuccot, hátha :)

2010. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Simán kivitelezhető!

Én is mindig sminkeltem magam. Nem nagyon, de alapozó, egy kis spirál és egy kis ceruza mindig volt rajtam. Aztán a 35. héten éjjel elkezdett szivárogni a vizem, és reggel nagyon gyorsan menni kellett a kórházba. Még a kórházi csomagom sem volt összekészítve, úgyhogy a smink cucc volt az utolsó ami eszembe jutott volna. Nem is jutott, így nem vittem. De hogy őszinte legyek nem is hiányzott. Viszont a szobatársam minden reggel kihúzta a szemét, és senki nem szólt érte. Azóta itthon én is sminkelek egy picit, ha megyünk sétálni.


Csomagold be a smink cuccaidat is, és ha lesz időd/kedved használod, ha nem, akkor meg nem. Hidd el, hogy senki nem fog Rád csúnyán nézni, ha szülés után nem modell arccal fogsz az ágyon ülni. De ha úgy érzed, hogy kell az önbecsülésednek egy kis smink, akkor nyugodtan!

2010. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kedves ötödik válaszoló!

Én nem akarok másnak tetszeni,csak a páromnak,de ahhoz,hogy el tudjam magam fogadni,nekem muszáj sminkelnem.Gyerekkoromban bizony sokan lerombolták az önbizalmamat,és erre a saját édesapám is rátett egy lapáttal.A bőröm is elég fehér,ezért gondolom azt,hogy egy alap smink muszáj egy kis korrektor,és a bőröm sem a legtökéletesebb,főleg mióta várandós vagyok.

2010. jún. 28. 17:51
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

szerintem ha egy nő sminkeli magát mert úgy jobban érzi magát, az nem baj, bárki bármiot is mond, NINCS nő aki nem lenne szebb egy kis sminkkel, akármilyen a bőre, színe, stb. mindenki szebb és fessebb hatású lesz egy kis finom sminktől, és szerintem ez igenis jót tesz a léleknek :)))

2010. jún. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!