Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit adtatok szüléskor és...

Mennyit adtatok szüléskor és varratszedéskor a dokinak? ( fogadott orvosnak)

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgálati díj tízszeresét, azaz 40 ezer forintot.
2009. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 3 részletben kell megfizetni a doki "tarifáját".Na most a 3.-at szülés után kell odaadni,de a varratszedés később van,vagy lehet hogy nincs is mert felszívódó varratot csinál.De ha vissza is kell menni akkor már nemhiszem hogy adunk mert ami jár neki pénz azt szüléskor odaadjuk.

2009. aug. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a szülés 90 ezer volt, ebben benne volt a szülés utáni kontroll meg a varratszedés is.
2009. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, én ha sima vizsgálatra megyek 3000-et, ha sürgős és baj van (2-szer volt ilyen), akkor 5000-et adtam, akkor szüléskor és varratszedéskor mennyit adjak a dokinak? ( Kisvárda Szabolcs megyében)
2009. aug. 26. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 ezer volt a sima 6 ezer az ultrahangos vizsgálat. Így adtam 40-et. Nem tudtam többet, pedig jó orvosom volt. De még ezt is nagyon megköszönte.

(1.voltam)

2009. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
max 30.000-et, ha a dokid egy vizsgálatot 3000ért végez el. 10xeresét szokták, mondjuk én max egy 20ast adok, szerintem ennyi is bőven elég neki zsebbe, munkaidőben, kórházban. De én nem járok magánrendelésre, mindig a kórházban keresem fel a hivatalos rendelési idejében. Városonként változó, pesten és a nagyvárosokban iszonyú magas a tarifa (mi vagyunk a hülyék hogy ennyire elkapattuk őket) de egy kisvárosban azért szolidabbak az árak....
2009. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sima sztks rendelésre jártam, de a dokit megfogadtam a szüléshez.

Az ő tarifája 30 ezer volt tavaly, amit varratszedéskor kapott meg.

2009. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

el vagyok rettenve!!!!

ne haragudjatok, sajnos a kerdesre nem tudok valaszolni.

szamomra hihetetlen, hogy mennyit kell adni az orvosnak!? en ugyan kulfoldon elek, de kizartnak tartom, hogy barmelyik orvos elfogadna, sot, meghatarozna barmilyen osszeget a kotelessege elvegzeseert (amiert mar amugy is megkapja a fizeteset)!

sajnos otthon tenyleg valamit nagyon elrontottunk, hogy eronkon felul KELL az orvosnak penzt adni.

itt is rengeteg hianyossaga van az egeszsegugynek es sok dolog nem zsirozottan mukodik, de ez a halapenzezes tenyleg rettenetes.

megegyszer ne hari, hogy ide irtam, de felhaborodtam. egy kismama, a ferje, a csaldja egy eleten at fizet tarsadalombiztositast es amikor egy kis uj elet jon a csaladba, ami amugy is hatalmas anyagi megterhelest jelent meg a kenopenzre kell sporolgatni, na ez verlazito!

bocs megegyszer es boldog babazast kivanok mindenkinek!

2009. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

uccsónak teljesen igaza van, de sajnos mi rontottuk el, eleve sem lett volna szabad egy fillért sem adni. magyar sajátosság, hogy azt gondoljuk, pénzzel mindenki megvesztegethető, elkezdtünk az orvosoknak is fizetni, ezért-azért, a jobb ellátásért, gyorsaságért, és egy-két év alatt oda jutottunk, hogy a dokik már elvárták hogy zsebbe is adjunk. néhány év alatt pedig úgy elszemtelenedtek, hogy van bőr a képükön tarifákat felállítani! De ez tényleg csak magyarországon ilyen durva, visszacsinálni sajna nem lehet.... ilyenek vagyunk!

Én is fizettem, nem mertem megkockáztatni, hogy egy duzzógó orvos kezébe tegyem a gyerekem és a saját életemet, ráadásul végül életmentő császárral született meg a fiam, nem is merek belegondolni hogy egy pénzéhez ügyeletes orvos mit nem csinált volna velünk.... Persze nagyon sok jó doki van, aki pénz nélkül is a legjobb ellátásban részesít, csak sajnos ők nem írják a homlokukra...

2009. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!