Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan győzzem meg a páromat...

Hogyan győzzem meg a páromat hogy veszélyes lehet a cicája a babára?

Figyelt kérdés
9 hetes kismama vagyok és egy 1,5 szobás lakásban élünk mi ketten meg a cicája.Mindenütt ott van és mindenhová bebújik (szekrény, ágy). Már mutattam cikkeket a páromnak de nem hatotta meg és azt mondta hogy csak túl dramatizálom.
2009. aug. 26. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Valóban veszélyes lehet, de egy kis odafigyeléssel megelőzhető a probléma, ami nagyon fontos, az alomtól tartsd távol magad, és a kezelőorvosod is jó tanácsokat adhat, vidd el a párodat is!!! Aztán próbálj vele beszélni egy nyugodtabb pillanatában, mert, ha ő ezeket a cikkeket félvárról veszi, akkor nem is biztos, hogy fontos neki a babátok. Viszont a cicát ne bántsátok, ne altassátok el!
2009. aug. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%

Ezt az oldalt nyomtasd ki neki és dugd az orra alá:


[link]


Ez nem túldramatizálás!!! Meg akarja várni amig tényleg baja lesz a gyereknek? Akkor majd kipaterolja. Ne hagyd magad lerázni mert ez igenis veszélyes.

Én is rettegek egyébként, anyóssal és a rohadt macskájával lakunk egy házban. A macska öreg 20 éves már, és öregkori betegsége hogy ha eszik azt kihányja, kifossa, kipisili. Persze nem az alomba, az egész ház tele van vele, és bűzlik mint a pöce! Minden nap domestosozom a lakásrészünket, mert behozod a bacit cipővel a kezeden, kilincsen... csoda hogy még nem lett baja. A párom ugyan egyetért velem hogy ki kéne paterolni, vagy kinyiffantani de nincs lelkünk hozzá. De nap mint nap mondom anyósomnak de még nem jutott el addig hogy elvigye állatorvoshoz hogy elaltassák. Ez a macskának sem jó hogy egész nap ilyeneket csinál. Ha kell vedd kézbe az ügyet, fogd és ajándékozd el vkinek. Inkább viselj el egy sértődést, pár nap fasirtot a pároddal, a gyerek a legfontosabb!!!

2009. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Amúgy nem bántanám a cicát semmi pénzzért.
2009. aug. 26. 11:00
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Kérj az orvosodtól toxoplazmózist ellenőrző vérvételt, ha az negatív és már átestél a fertőzésen (kimutatható az eredményből), akkor maradhat a cica, ha még nem estél át akkor is kellő odafigyeléssel megelőzhető a fertőzés (de akkor inkább menjen a cica). Ha pozitív, akkor meg kezelni kell, de akkor meg főleg tűnjön el a cica. Sem az anyára , sem a megszületett babára nem veszélyes, de a terhesség alatt a magzatra súlyosan veszélyes.

Szóval vérvétel, doki, az eredmény függvényében gyors cselekvés:)

2009. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha te gyerekkorodba átestél azon a bizonyos betegségen amit a cicáktól lehet elkapni, akkor nem lesz semmi baj! Csak annyi hogy babád nem lesz olyan sokszor beteg! Nekünk még tehenünk is volt, engem volt hogy a hátára raktak babaként... És sosem vagyok beteg, ráadásul még most is csak állatokkal foglalkozok. Szerintem nem szép dolog ezért kitenni a macskát. Ha jól emlékszem, orovs meg tudja mondani, hogy átestél-e már ezen a betegségen.
2009. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem a macska által terjesztett baktériumokkal van baj. Azt kibírod még terhesen is. Ami gond lehet, az a Toxoplasmozis nevü parazita, amit a macskák terjesztenek a bélsarukkal. Felnött emberre nem veszélyes. Ha korábban (már terhességed elött fertözödtél), akkor ellenanyagot termelsz ellene, úgyhogy akkor szintén nem veszélyes. Azonban ha terhességed alatt fertözödsz vele elöször, akkor veszélyes lehet a babára. Amit tanácsolni lehet, azok a következök: ne te takarítsd a macska vécéjét! egyáltalán, kerüld a macskavécét! Lehet ellenöríztetni, hogy termelsz-e ellenanyagot Toxoplasmosissal szemben. Kérj tanácsot ezzel kapcsolatban az orvosodtól. Ha igen, akkor semmi gond. Ha nem, akkor lehet, hogy a macskát célszerü a terhesség idejére máshova helyezni. De ha már hosszasabban együtt éltél a macskával, akkor könnyen lehet, hogy már réges rég fertözödtél, és akkor a terhességed alatt semmi bajod nem lesz belöle, mert már réges rég termeled az ellenanyagokat. Valamint ha csak szobacica, akkor talán kisebb a fertözödésveszélye a macska számára pont most, mintha rendszeresen találkozik más macskákkal. A macskáknál a fertözés különben semmi tüneteket nem okoz.
2009. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Én megvédeném a párodat. A macska maga nem veszélyes, az alom lehet fertőzött a toxoplazma virussal. Tehát kerülnöd kell az alom tisztitását, más teendőd nincs. Egyébként ezt a fertőzést elkaphatod nyers hús által, illetve nem megfelelően mosott gyümölcstől, zöldségtől is. Ráadásul, ha már egyszer átestél ezen a fertőzésen, akkor védett vagy te is és a baba is. Ez egy vérvizsgálattal kiderithető. Szóval nem kell sem "kipaterolni", sem "kinyiffantani" szegény cicát.

18 hetes macskatartó

2009. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Valóban csak a macskaürülékkel van baj,jól mondják az előttem szólók.Ne te takarírsd az almot,ennyi.A cicustól bajod sem neked,sem a babának nem lesz.Nagynéném a macskával aludt,puszilgatta terhesen pedig kinti maccs,és semmi baja a gyereknek!
2009. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha a cica a pàrodé, gondolom eddig sem te takaritottad az almot.

Ezt a kérdést nagyon tuldramatizàljàk màr, sima hustol is el lehet kapni a toxo-t, ha nem sutod àt rendesen.

Mikor mondtam a védodonek elso alkalommal mikor nàla jàrtam, hogy van cica, azt reagàlta, hogy tegyem ki a szurét. Gondolom sejted, hogy védonot vàltottam azonnal, a cica azota is velem alszik (szobacica) és a baba lassan 1 éves. Mivel az én macskàm, terhesen is én pucoltam az almot...

Dràma az egész, de ha félsz, ne pucolj almot.

Kicsit off, de talàlkoztatok màr olyannal akinek baja lett a cicàtol terhesség alatt? Hàt én nem.

2009. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
Sziasztok! Tudom, hogy nem leszek most népszerű, de azért el kell mondanom, én a másik oldalt erősítem. Lehet, hogy én túlféltem a kisbabákat, de én nem laknék egy macskával terhesen. Épp elég szűrővizsgálaton átesünk, vizsgáljuk a feje búbjától a kislábujja hegyéig, hogy minden rendben legyen vele (ne adj Isten valaki évekig vár, mire egyáltalán sikerül), én biztosan nem bagatelizálnám el a kérdést, akkor sem, ha csak 1-2% esélye van. A macskával semmi bajom, a tehénnel sem, egyébként, nem állatok ellen szólok. De a terhesség nem véletlenül 'másállapot'. Ha a párod az én társam lenne, hosszasan elbeszélgetnék vele arról, hogy ha már másért nem, a te kérésedre és nyugalmadra, miért ne lakhatna a macsek egy rokonnál?
2009. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!