Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes vagyok, veszélyes...

7 hetes vagyok, veszélyes anyagokkal dolgozom, ezért már táppénzen vagyok 1 hete, de olyan semminek érzem magam. Volt más is így?

Figyelt kérdés
3 év után sikerült a baba, nagyon vigyáznom kell, mert már volt egy vetélésem, apránként tudom elvégezni a házimunkát, mert fáradok nagyon, de csak fizikailag. Középvezető voltam, és nehéz még nem gondolkozni.
2011. okt. 30. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene "nem gondolkodni" - attól, hogy otthon vagy, még szabad. Keress magadnak olyan elfoglaltságot, ami gondolkodást is igényel, nem kell csak a háztartással foglalkozni.
2011. okt. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, eléggé csak a munkámnak éltem eddig. Itthonról is dolgoztam, nem köt le igazán semmi.
2011. okt. 30. 08:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor próbálj meg keresni valami értelmes lefoglaltságot, hobbit, ami leköt, esetleg járj valamilye szakkörbe, csoportba - nem tudom, hol élsz és milyen lehetöségek vannak ilyesmire. De NE csak ülj otthon és unatkozz, hanem használd az eszedet is, mert különben akár depressziót is kaphatsz. Esetleg más kismamákkal alkossatok klubbot, vagy hasonló.

Nem irtad, hogy milyen téren vagy képzett, de esetleg hasonló területen tudnál tanácsadóként közremüködni...

2011. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is veszélyes anyagagokkal foglalkoztam értelmiségi munkakörben, tehát igencsak meg kellett minden nap, sokszor éjjel is erőltetnem az agyamat. Én 8 hetesen mentem táppénzre. Rengeteget pihentem (amikor fáradt voltam mindig ledőltem) ami előtte nem volt jellemző. Értem miről beszélsz, nekem is hiányzott a "gondolkodás". Én ezt úgy oldottam meg, hogy már régóta meg szerettem volna csinálni egy felsőfokú nyelvvizsgát, így nekem a mentális pluszt az erre való felkészülés jelentette. Nagyon élveztem. A pihenőidőben aludtam, sütöttem-főztem, elmentem nézelődni babás boltokba, turiba, vásárolni, és meglátogattam az ismerőseimet. Így soha nem unatkoztam, és kifejezetten hasznosan telt az itthon töltött idő-remélem a fiam is látja majd hasznát a sok tanulásnak és jó lesz a nyelvérzéke!:)
2011. okt. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szokj hozzá, hogy sokszor halálra fogod unni magad, ha csak nem találsz olyan hobbit, amit egy ideig - amíg az időd és a terhesség engedi - tudsz csinálni.


Én 10 hetesen jöttem táppénzre.. először 'élveztem', mert aludhattam addig, amíg csak akartam. [Előtte eléggé zsúfolt időbeosztásom volt a munkám miatt, ráadásul az időátállások totál felborították a bioritmusomat]

Így nekem az első 4-6 hét - azon kívül, hogy szédültem amint kinyitottam a szemem és széthánytam mindent - arról szólt, hogy alszom, eszem (már ha tudtam), sokat sétáltam a parkokban, elmentem bababoltokba megnézni az árakat, elkezdtem főzni tanulni, összeállítottam a saját kelengyelistámat, ötleteket szedtem netről, hogyan nézzen ki a gyerekszoba, kreatívoskodtam (pl: [link] ), és stb ...

Mellette bejártam a főiskolára az óráimra, mivel azt a félévet, amiben a terhesség előtt belekezdtem végig akartam vinni.. főleg, hogy jó pár 10ezret kifizettem a félévre :))

Párom sokáig dolgozott és néha rossz volt egyedül otthon, így megkérdeztem, hogy mit szólna egy kutyához? Belement, így vettem egy tacskót. Na, akkor már mókásabb napjaim voltak!


Persze, minden rajtad múlik ... mennyire bírod a dolgokat, stb..

2011. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia, gratulálok!!!

én 6 hetes vagyok. Az első babával én is rögtön táppénzre mentem, mivel olyan körülmények között dolgoztam , ami indokolttá tette. Ahogy emlékszem az első pár hét, abból állt, hogy küzködtem a rosszullétekkel, majd megtanultam olyasmit, amire vágytam, de nem volt időm addig.Vagy nagyon sok infot kerestem a baba fejlődédséről, ill. ami a szüléssel, vagy azután jól jön. És amint nem bánok elkezdtem egy naplót vezetni, mindenféle képeket ragasztottam bele, ami a terhességgel, baba fejlődésével kapcsolatos, az élményeimet írtam bele, ultrahang fotókat ragasztottam bele. Olyan jó most is nézegetni. :-)

Biztos megtalálod te is ami jól esik, és kitölti azt a "semmi vagyok"érzést. :-))

2011. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 6 héttöl vagyok táppénzen. Én is vezető beosztásban dolgoztam. Sok stressz között csak veszéjes anyagok nem voltak és nekünk is 3 évre sikerült. Én betöltöttem a 20 hetet. De én egyálltalán nem unatkozom már! Eleinte nagyon rosszul voltam ezért nem unatkoztam. Én varrok itthol, magamnak is és másnak is. Meg sokat főzőcskézek. Meg sajna sokat netezek.

2011. okt. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!