Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írjátok nekem le hogy hogyan...

Írjátok nekem le hogy hogyan működik az összeférhetetlenség vércsoportok miatt. Van már egy kisfiam ő 0negatív, a párom A+ és én pedig A-. Szülésnél nem kaptam injekciót ellenanyag miatt. Van okom aggodni?

Figyelt kérdés
A következő babára ez hogy hat ki? Ha én meg a kisfiam egyformán negatívak vagyunk akkor nem kellett injekció és nem lesz gond a 2. babánál?
2009. aug. 26. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos kaptál injekciót, csak nem is emlékszel rá. Teljesen automatikusan kapja minden negatív anya.
2009. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1 injekciót kaptam az is méhösszehúzó volt.
2009. aug. 26. 14:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérdezz utána a dokidnál. Én szülés után (már a szobában) kaptam meg. Mondta is a nővér, hogy mit ad be.
2009. aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És ha azt mondják nem kaptam és 6 hetes kismama vagyok akkor most nagy a baj?
2009. aug. 26. 15:19
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az első babád nem pozitiv, ellenanyagtermelésed nincs. Én úgy tudtam, hogy minden negatív anyánál adnak injekciót, de lehet, hogy csak a pozitív baba után.

Egyébként kérhetsz ellenanyag vizsgálatot a véredből, akkor megállapítják, hogy van-e.

2009. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van, de én még csak félidős vagyok. Én úgy olvastam több helyen is, hogy csak akkor adnak, ha a baba pozitív. Én a dokimat kérdeztem az elején, és azt mondta, hogy a második babánál sem lesz gond! Folyamatosan ellenőrzik az ellenanyag termelést!
2009. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm szépen nagyon rendesek vagytok ez megnyugtató számomra, mert így is veszélyeztetett kismama vagyok a szívalakú méhem miatt.
2009. aug. 26. 15:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ne izgulj! Ezt az ellenanyag dolgot nagyon jól tudják kezelni!
2009. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Csak akkor adnak injekciót, ha a babád pozitív. Ha a babád negatív, akkor tök felesleges, mert nincs összeférhetetlenség. Mivel a babád negatív volt, ezért teljesen jogos, hogy nem kaptál injekciót, mert nem kellett. Ha pozitív lett volna ,akkor viszont nagyon fontos, hogy kapjál!!! Így aggódnod nem kell. Viszont ellenörízd, hogy ha a következö baba pozitív lenne, akkor biztos, hogy kapjál! (ha megint negatív lesz, akkor továbbra sem kell...).

Ugyanis csak akkor, ha a babád pozitív kerülsz kapcsolatba a számodra idegen "Rh pozitív anyaggal", ami a te szervezetedben ellenanyagképzödést vált ki (szüléskor kismértékben keveredik az anya és a magzat vére). Az ellenanyagok egy késöbbi terhesség esetén átmennek a méhlepényen. És ha az "Rh pozitív ellenanyagok" bejutnak az Rh pozitiv magzatba, annak a vérsejtjeit tönkre vágják. De ha következö baba Rh negatív lenne, akkor nincs gond, mert ezek az ellenanyagok csak az Rh pozitív ellen hatnak.

Tehát magyarul ha Rh negatívként egyszer kapcsolatba kerültél Rh pozitív vérrel, és nem kapsz azonnal egy szurit, ami megakadályozza az ellenanyagképzödést, akkor életed végéig lesznek ilyen ellenanyagaid, ami az Rh pozitiv vért, tehát az esetleges Rh pozitiv magzatod vérét tönkreteszi. Érthetö volt ez így?

2009. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen érthető volt és köszönöm szépen :)
2009. aug. 26. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!