Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korán meszesedő méhlepény...

Korán meszesedő méhlepény volt valakinek?

Figyelt kérdés

Mit mondtak mi volt az oka? Előbb született miatta a baba? Kisebb volt a baba súlya?

Nekem is az van és 35 hetes vagyok,eléggé félek hogy előbb fog miatta születni a pici vagy hogy picike lesz a súlya.



2013. jan. 4. 14:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
35%

10-es válaszoló, de édes vagy. :) Isten ne adja, hogy teljes lelki nyugalommal megszülj 33 vagy 35 hétre, mert az már elég a babának szerinted, aztán járkálj sírva a koraszülött osztályra.... nem folytatom.


KÉrdező, nekem 35 hetesen meszes volt a placentám, vsz. ikrek miatt, akik egy lepényen osztoztak. Akkor ki is vették őket császárra.

2013. jan. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Nekem 32 hetesen első fokban volt érett, 34 hetesen pedig már harmad fokban :-(

39,6 hétre született (Másnapra volt kiírva)Igaz pici súllyal (2670dkg) de 3 óra alatt megszületett természetes úton, most 4 hónapos (napokban töltötte pont) és majdnem 6 kiló. Nem lesz semmi baj, pihenj sokat és főleg az oldaladon feküdj. Egyébként remélem nem ennél a dokinál szülsz, mert ez egy idióta, a terhességi korodhoz pont jó a placenta állapota! További szép babavárást!

2013. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek, nem jó a 35. héten megszülni, nekem akkor érkezett a fiam. Jó méretekkel és egy nem épp felkészült tüdővel, korababa volt. Szerencsére semmi baja, de nem ártott volna még minimum 1-2 hét.

Nekem már 1 hete 3. fokban érett a lepény. Ma is voltam uh-n, áramlás rendben, ergo még ellátja a babát. De jó lenne már, ha kibújna a drágám, mára vagyunk kiírva. :)

Kedves kérdező, hogy vagytok?

2013. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Pont ma voltunk orvosnál és teljesen nem értem az orvost:( Minden rendben van elvileg,szívhang,nem vagyok kitágulva,nincs fájás, a lepényem 2-es,ma vagyok 36+4.

Múlt hét kedden nézett a magánrendelőben,és ma a kórházban.A 2 uh gép között elvileg vannak mérési különbségek,és most azt mondta hogy a múlt hét kedd óta nem nőtt a pici.A flow teljesen jó.

A héten még megakar nézni(kórházban) és ha nem nő akkor ki akarja venni a picit:(( nem értem miért nem a magánrendelőben nézi meg megint.Az biztos hogy ha minden más rendben van akkor nem fogom engedni hogy kivegye!!

2013. jan. 14. 18:52
 15/21 anonim válasza:
szia hogy vagy? én 40 hétig huztam nekem is meszes volt a lepény
2013. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Miért nem kérsz mástól is véleményt? Nem értem én sem a dokidat. 36 hetesen a 2-es érettség még oké. Persze megeshet, hogy nem kap elegendő táplálékot a baba, de ha az áramlás is jó és minden más is.... Uh gépek között is tényleg van különbség. Meg mérések között is. Lehet csak nem jól mérte be a babát. Én tuti azt tenném a helyedben, hogy ha most nem is kérek más dokitól véleményt, akkor viszont kérnék, ha a következő vizsgálatnál közölné velem, hogy ki akarja szedni. Nekem túl kusza ez az egész. Nem tervez a dokid véletlen szabadságot? vagy mi a csudának sürgeti a dolgot, ha minden oké? Mekkorák a méretei a babádnak?
2013. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Szia !


BPD : 91mm

HC : 312mm

AC : 300mm

THQ : 91mm

FL : 69mm


és sacc/kb. : 2500-2600gr ebben az intervallumban mérték


persze ha a héten megint a vizsgálat után azt mondja hogy feküdjek be és 2 nap után kiveszi akkor megkérdezzek másik orvost is.A szabiról pedig nem tudok:)

2013. jan. 14. 22:08
 18/21 anonim ***** válasza:
Ezek a méretek nagyjából meg is egyeznek a korának. De hisz mi sem vagyunk egyformák, miért lennének a babák méretei is mind egyformák? A súlybecslésről meg annyit, hogy nagyon sok esetben téves. Ha ismét a kórházban néz meg, akkor azokhoz képest látni lehet majd, hogy fejlődött-e. Ha ugyan azt fújja majd, kérj mástól is véleményt. Addig pedig nyugodj meg, mert azzal is ártasz, ha agyon aggódod magad! Minden rendben lesz!
2013. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen sztem is így van,csak azt nem tudom mit vár 2 nap alatt,mit fog fejlődni vagy ha fog is az megint pontos mérés (kurzór) függvénye.Próbálok nem idegeskedni,de az orvosok általában elérik,hogy a kismamák ne legyenek nyugodtak.
2013. jan. 14. 22:20
 20/21 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Nekem a 32 hetes uh-n harmadfokban erett volt a mehlepenyem. Soha nem dohanyoztam magas vernyomasom sem volt. 36. hettol fekudtem a korhazban nst, flow rendben volt. A fiam 39. heten szuletett 3500 grammal. Termeszetes szules minden rendben volt. Elotte 2 nappal volt nagy uh ahol az orszag egyik legjobb szonografusa azt mondta anyuka oruljon ha 2 kilo lesza baba. :) Szoval az uh meretre sem feltetlen kell adni. Amig az nst es a flow jo addig nincs gond. Kitartas! :)
2013. jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!