Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Számíthatok-e valami ellátásra?

Számíthatok-e valami ellátásra?

Figyelt kérdés
Október 31-én megszünt a munkaviszonyom és azóta munkanélkülin vagyok.7.-től kezdek egy új munkahelyen,de a mai nap tudtam meg,hogy várandós vagyok a 4.gyermekemmel ami meglepett,mert a 3.után azt mondták,hogy szinte semmi esélyem újjabb gyermekre.Vajon kapok valami juttatást a terhesség alatt?Az új munkahelyemről szinte biztos,hogy elküldenek még a próbaidő alatt ha kiderül,hogy babám lesz.Tanácstalan vagyok! Elvetetni nem szeretném,de etetni is kéne valamiből ennyi gyereket.
2013. jan. 4. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

ha el is küld a munkáltatót próbaidő alatt, akkor is dolgoztál, feltehetően több juttatásért, mint amit munkanélküliként kapsz....

a legrosszabb esetben is alanyi jogon jár a gyes

egy kedves ismerősöm azt mondta (4 gyermek édesapja), hogy a gyerekkel együtt minden jön, ami a gyerek jólétéhez kell, mert a föntiek bőségesen adnak :))))))

2013. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhat a munkáltató, ez alól a terhesség tényének bejelentése sem véd meg.

Ha tehát nem vagy biztosított, akkor csak GYES-re (+ családi pótlékra) vagy jogosult.


Ha a próbaidő letelik és ezt követően jelented be a várandósságot ( lehetőleg írásban), onnantól felmondási védelem alatt állsz ( ami persze nem azt jelenti hogy egyáltalán nem rúghatnak ki, de ez olyan szélsőséges eset mint pl. hogy szétvered a berendezést, vagy nem mész be dolgozni, stb:)

Innentől TGYÁS-ra és GYED-re is jogosult lehetsz, ha szülést megelőző 2 évben min. 365 napon át biztosított voltál ( gondolom, ez meglesz).

2013. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszokat! Megpróbálom titkolni 3hónapig a terhességemet,ami nem tudom sikerül-e,mert akkor már a 18.hétben leszek,de hátha sikerül.Tudom ezzel átverem a munkaadómat,de ez van.Mi mást csinálhatnék?
2013. jan. 5. 07:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy mindenki a saját érdekeit tartja szem előtt: a munkáltató az övét, te a tiédet.

Fordított esetben ( ha bevallanád a dolgot és lapátra tennének) nem hinném hogy a cégnek álmatlan éjszakái lennének miattad. Ez van.


Szomorú, hogy a mai világban a kismamának kell sz*rul éreznie magát amiatt, hogy megpróbál mindent megtenni a saját és a gyermeke boldogulása érdekében.

Nem követsz el semmi jogszabályba ütközőt,aki pedig erkölcsi magaslatokról prédikálna neked arról hogy milyen csúnya dolgot művelsz, annak sok szerencsét és kitartást kívánok a GYES + családi pótlékból történő gyerekneveléshez.


Nagyon sok boldogságot kívánok nektek a babához!

2013. jan. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!