Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van ennyi terhes tinilán...

Miért van ennyi terhes tinilány a mai világban, főleg középiskolásan?

Figyelt kérdés
Miért ítélik el őket,mert fiatalon babát várnak?

2013. jan. 5. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Mert azt hiszik a szex hozzatartozik a "nagylanysaghoz" es nem akarnak lemaradni. Azert itelik el oket, mert fogalmuk nincs arrol, hogy a gyerek az nem jatek hanem felelosseg, el kell tartani -a semmibol nehez-, gondoskodni kell rola jo par evig ez 7/24 munka. Emellett meg maga is gyerek, nem szulni kellene neki, hanem tanulni, vagy dolgozni. Sokan nem is vedekeznek, vagy nem megfeleloen alkalmazzak a ffogamzasgatlo eszkozoket/tablettakat.
2013. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
mert felelőtlenek,plusz rossz nevelést kaptak
2013. jan. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Rossz neveles? Nem minden esetben. Sokszor a tarsasag viszi bele a hulyesegekbe a gyerekeket. "Nem mered, mi?" es inkabb meri, csak ne kozositsek ki.....
2013. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
Ha a lányom terhes lesz tiniként, a hajánál fogva fogom elráncigálni abortuszra. Nem fogja elkövetni ugyanazt a hibát, mint én. De majd akkor fogja megérteni, amikor ugyanilyen helyzetben lesz.
2013. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Utolso, ezek szerint a lanyoddal azt akarod erzekeltetni, hogy o egy hiba az eletedben? Hm.....
2013. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem ő a hiba, hanem hogy túl korán szültem, nem hallgattam a szüleimre.
2013. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem azzal van a gond,hogy fiatalon vállalnak babát.

Én úgy látom,hogy sokan a tanulás,és a munka elől menekülnek a terhességbe.Mert úgy gondolják,hogy így

nem kell csinálni semmit majd.

A gyereket vállal,az tegye tudatosan.Építsen fel maga körül egy olyan életet,ami ideális a gyerekneveléshez.

Gondolok itt az előtte letöltött munkára,pénzre,lakásra,

kocsira,férjre vagy párra.És azért itélik el őket,mert mindez tizenévesen nincs meg nekik.

2013. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Ugy vettem észre ma már ciki 15-16évesen szüznek lenni és sokan nem érettek még rá csak csinálják h ök ne maradjanak le semmiröl. meg "nagy divat" lett a megszakitásos védekezés és aztán naponta 10kérdés van itt h "terhes lehetek?" elöbb fel kellene nölni és nem a divatot követni.
2013. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
Azért van ennyi tinimami, mert ahhoz nagyok, hogy szexeljenek, de ahhoz még csökött az agyuk, hogy védekezzenek!!! Mert ez mekkora buli...tizenegynehány évesen anyának lenni. Fú, de még mekkora. Természetesen tiszteletem a kivételeknek, akik szándékosan vállaltak korábban babát, vagy akinek "besikerült" idő előtt, és a mai napig is boldogok. De azt hiszem ők a kivételek, akik erősítik a szabályt!!!
2013. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Valamilyen szinten hiba,hogy nem a jövőjükre gondolnak elsősorban a tinilányok és fiúk egyaránt, hanem csak a jelenben élenek , csak a pillanatnyi boldogságot hajszolják. Nem feltétlenül nevelási problémának mondanám, hisz tudjuk nagyon jól, hogy egy gyerekre, ha kikerül a családi szocializációs köréből , tehát iskolás lesz sok minden egyébb befolyásolja a fejlődését és a világszemléletét. De szerintem egy tizenéves diáklány (az egy dolog, hogy szexuálisan jelentős érésen esett=esik keresztül) még nincs felkészülve az anyaságra. Én most 24 éves vagyok és 3 éve vagyok férjnél most vagyok 20 hetes kismama, de amikor kiderült, hogy babánk lesz még én sem tudtam hová tenni az érzést magamban (pedig az egyetemet is végeztem). Egy diáklány nem tudja felmérni azt a felelősséget, amit egy gyerek jelent. Sem érzelmileg, sem tudatilag nem lehet tiniként felkészülni erre. A szülést követően minden élethelyzetben a gyereket kell előnyben részesíteni, és sok esetben az értelenségük akkor jön majd ki, ha a gyermekét pár év mulva hibának tartja majd és ennek hangot is ad. Hibásnak tartom azt is hogy keveset foglalkozik az iskola is és egyébb szervek is a védekezés fontosságával és annak jelentőségével is. Több felvilágosítás kellene és elérhetőbb árak a védekezés bármely módjára.
2013. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!