Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetélés után újra terhesen...

Vetélés után újra terhesen rettegtetek egy újabb vetéléstől?

Figyelt kérdés

Én állandóan attól rettegek, hogy megint elmegy a babánk. Folyton attól félek, hogy véres lesz a wc papír, s most sem sikerül.

Hogy tereltétek el erről a figyelmeteket?


2013. jan. 6. 08:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon. Bízz magadban és a szervezetedben!
2013. jan. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szintén zenész.... :( Próbálom kikapcsolni az agyam, és nagyon ritkán, csak pillanatokra tudom megélni az örömöt, hogy babát várok. Ha elkezdek örömöt érezni, pár másodperc múlva "letiltom" az érzést, mert "mi van ha?"... :-/ Elöször 7+3 -al voltam dokinál, s 1 hónap múlva kellett volna mennem . De nem bírtam, most pénteken 9+3-an elmentem megint, mondtam, neki ne haragudjon, de muszáj tudnom, hogy rendben van-e. Egy kicsit megnyugodta, mert 30,4mm, s múltkor a 11 héten vették észre, hogy elhalt, s akkor már össze vol sve 14 mm-re. Tehát 3 cm-es babáról még nem volt ultrahang a kezemben. De alig aludtam csütörtök éjjel, egyfolytában az a rémálom jött, ahogyan a doki közli, hogy "semmi sincs rendben"... :-/ Szóval rohadt nehéz. Őszintén szólva, elbújnék 9 hónapra, s ha megszületett akkor közölném csak mindenkivel.. Úgyhogy ha a 12.heti rendben lesz, akkor sem fogom világgá kürtölni. Mert egyszerűen bennt van az agyamban egy "fék". Próbálok pozitívan hozzáállni persze, de pl az első 2 hét ben amikor megtudtam szabályosan egyfolytában dolgozott bennem az ideg. (De ha meg megjöt volna, azért lettem volna tiszta ideg, hogy lehet valamit elcsesztek a missed műtétnél, és nem is lehetek többé terhes..) Szóval cifra egy állapot.. :-/

AZért már többet vagyok nyugodt, mint ideges, inkább nem is gondolok rá. Majd a következő UH után elkezdek hinni benne , hogy ő már jön.

2013. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is félek mert már nekem is volt missed ab-om. Ha teherbe esek akkor az ujabb vetéléstől fogok félni ha pedig nem akkor pedig atól hogy már nem lehet gyerekem.
2013. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszi a hozzászólásokat.

én próbálok a pozitívra gondolni, mert tudom, hogy sok múlik ezen is, de állandóan bennem van a félelem.

2013. jan. 6. 09:24
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen. Több vetélésem is volt, így mindkét kihordott terhességemet végigrettegtem. Úgy éreztem, hogy nekem nem adatott meg a boldog babavárás öröme, illetve 10 hétig igen, addig tartott az első terhességem. Azért onnan kezdve, hogy megmozdult, már jobb volt, mert tudtam, hogy rendben van. Addig én is minden pisilésnél félve néztem a WC papírt, féltem a vizsgálatok előtt.

Ma már van két gyermekem, problémamentes volt mindkét terhességem és teljesen elhalványultak ezek a dolgok, még a gyász is.

Tanácsot sajnos nem tudok adni, de drukkolok, hogy minden rendben legyen!

2013. jan. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

probaljatok mreg tudatosan pozitivan gondolkodni es soha el nem felejteni hogy a TUDAT TEREMT!!!!


egyebkent a homeopatia ilyen szorongasokra is nyujt megoldast, bizonyos alkati szerekkel, talan azt is erdemes kiprobalni!


probaljatok meg nem vegletesen gondolkodni es csak a pozitiv peldakat eszrevenni Magatok korul!


nagyon boldog es problemamentes varandossagot kivanok Nektek, es igen, egy 3 centis kis picike mar egesz eros, bizz benne:-)

2013. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy spontán vetélésem, utána rá két hónapra ismét pozit teszteltem, az elején tiszta ideg voltam, mindig az volt bennem, ne örülj, még bármi lehet belőle, mikor láttam dobogni a kis szivét a 7ik héten, megnyugodtam, aztán fura érzés tört rám a 10ik héten, dokihoz mentem és már nem volt szívhang pedig semmi jele nem volt!Missed ab műtét lett a vége. 3 hónap pihi után, most újra babát várok, még csak 4 hetes 4 napos vagyok, iszonyúan félek, egyáltalán nem élem bele magam a dolgokba, folyton jár az agyam, még nem voltam UHn majd csak két hét múlva, próbálok pozitívan gondolkodni, de néha eluralkodik rajtam a félelem, bár ez a terhesség más mint az előző kettő, mindkettőnél barnáztam ilyentájt, most semmi, minden oké, legalábbis remélem!Pozi teszttől szedem a Duphastont, iszom a palástfűteát, és reménykedem, valószínű ha elkerüljük azt a bizonyos 10. hetet, amikor az előző babát elvesztettük, kicsit megnyugszom, de talán majd akkor 100%ig ha már megmozdult odabent!
2013. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7, legalább te újra babát vársz. Tudom, hogy borzasztó lehetett a kicsik elvesztése, de legalább valaki ismét beköltözött.
2013. jan. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mármint ezt azért írtam, mert én még csak várom az új lakót. :(
2013. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így jártam, először 5 hetesen egy spontán vetélés , utána terhességnél 9 hetesen mentem ulrahangra, nem volt szivhang , missed ab. lett. Újra terhes lettem , megnyugodtam mikor a 8 héten volt szívhang , a 12.heti uh minden rendben volt , jó lett minden vizsálati eredményem, a 15.héten megmozdult a baba , nagyon örültem neki, egészen 1,5 héten keresztül minden nap szépen mozgott többször is , majd egy szombati napon nem mozdult , sem vasárnap , ekkor már tudtam , hogy baj van. Az ulrahangon kiderült , hogy ez a baba is meghalt meg kellett szülni... Én is azt hittem hogy ha átlépem azt a bizonyos 12. hetet , már nem lehet baj. Ezek uán nem tudok tanácsot adni, hinni kellene benne , hogy most sikerülni fog...
2013. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!