Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fejfájásom van mit tehetnék...

Fejfájásom van mit tehetnék még? HELP

Figyelt kérdés

Fáj a fejem :(

Reggel óta. Ittam egy magnéziumos pezsgőtablettát,ittam kávét, már 1 körül vettem be egy panadolt is!!!!


És semmi! Vissza jön! Mit tehetnék még?



2013. jan. 6. 15:18
 1/6 A kérdező kommentje:
12 hetes kismama vagyok
2013. jan. 6. 15:19
 2/6 anonim ***** válasza:
a hormonok okozzák ezt el kell viselni. sok vízet kell inni, egyszerre igyál meg vagy 3 decit és folyamatosan igyál sokat. a kávé nem jó, mert kiszárítja a szervezetet még azt a kevés vízet is elveszi amit eddig megittál. panadolt nem tudom hogy lehet e szedni, de én nem vennék be semmit sem. pihenj le egy kicsit, csendben, semmi fény, és igyál vízet vízet és vízet. vagy egy kolát egy kicsit. jobbulást neked.
2013. jan. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

16 hetes, gyerek korom óta migrénes kismami vagyok.

Terhesség előtt nagyon erős gyógyszerek mellett se múló, hányásig tartó fejfájásaim voltak. Néha már vénásan adták a mixeket, hogy jobban legyek. Ezt ugye most nem tehetik, tehetem meg.

Azt mondják, hogy terhesen csökken, megszűnik a migrén.. hát nekem nem. Első terhességemnél nem volt gond, de most, szinte naponta fáj a fejem. Ha enyhébb, nem csinálok semmit, tűröm.

Ha erősebb, csend, sötétség, friss levegő, alvás, sok folyadék, naponta max egy panadol, vagy algopyrin.

Sajnos ennél többet nem tudsz tenni és az orvosok se "foglalkoznak" jobban veled.

Tapasztalat, mert 12.23-án olyan fejgörcsre ébredtem hajnalban, hogy még a látásom is elment, szédültem, és a végén hányni kezdtem a fájdalomtól. Kórházban megnézték a vérnyomásom, ekg, vérkép, majd a végén B6 vitamint kaptam injekció formájában, aztán algopyrines, sóoldatos infúziót kaptam. Ettől se múlt el minden tünetem, csak a görcs szűnt, a fájás megmaradt. Haza is küldtek.

Csak annyit mondtak, ha migrén, állandósult fejfájás, elviselhetetlen, akkor neurológia és ott vizsgálódhatnak tovább... Nőgyógyász le se jött hozzám az ambulanciára, csak a belgyógyász konzultált az adható algopyrinről.

Kitartást és jobbulást!

2013. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vasad rendben van?Nekem is hanyasig fajt a fejem minden nap es kiderult,hogy vashiany.
2013. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt nem tudom, de azt igen, hogy 90/50 meg 100/60 ilyenkor a vérnyomásom! :(
2013. jan. 6. 16:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is migrénes vagyok, s nekem egydül a Qualerin használt mindig is. Mostanában ez az egyik nap jó idő, másik nap 10 fokkal kevesebb odavágott rendesen. Panadolt ha vettél be nem baj, azt lehet. Nekem abból kettő sem hatoot, felhívtam az ügyeletet, mert már tikkelni kezdett a szemem, kezdtem foltokban látni a migréntől, + jött a hányinger, s a doktornő akivel beszéltem , mondta nyugodtan vegyek be egy Qualerint, semmi bajom nem lesz tőle. Ja 8 hetes voltam akkor . Bevettem, elmúlt. Azóta beszéltem a saját nőgyógyászommal is, meg gyógyszerész barátnőmmel is, meg a neten is még utána néztem lehet 1 szem Qualerint annak ennelére, hogy a papírján az van nem szabad az első trimeszterben.


Én hülyeségnek tartom: "ne vegyél be semmit, ki kell bírni a baba érdekében" a migrén a babának sem jó!!

Itt egy cikk idézet Dr Ceizeltől : "Egy 2 évvel ezelőtt New Yorkban megjelent könyvből kiderül, hogy ma tízszer több magzati károsodás történik amiatt, hogy az anyák nem szedték be a szükséges esetekben a gyógyszereket, ezért a betegség okozott kárt a magzatban. Például a mi vizsgálatunkban a vérandósok 6%-ának volt gyógyszeres kezelésre szoruló migrénje. Az egyik csoport az orvosi javallat miatt nem szedett gyógyszert, a másik csoport bevette a szükséges gyógyszereket. Az utóbbi csoportban semmiféle rendellenesség nem volt gyakoribb, mint a többi várandós esetében, azonban azoknál, akik nem szedtek semmit a migrénjükre, a végtaghiány négyszer gyakoribb volt. A migrén ugyanis egy érgörcs, és ha a lepényben érgörcs van, az éppen a végtagbimbókat ellátó ereket érinti."


Itt a teljes: [link]

2013. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!