Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor a kis tesó született,...

Amikor a kis tesó született, hogy bírtátok a nagyobbik nélkül a kórházban töltött napokat?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy, és a kicsi a végéig bent marad a pocakomban, akkor 2 év 2 hónap lesz köztük a korkülönbség. Nem félek a szüléstől meg semmitől sem, egyedül attól rettegek hogy milyen lesz a nagyobbik nélkül?! Azt nem akarom hogy bejöjjön apával hozzánk, mert az elválás biztos rossz lenne neki is, meg nekem is. Apa lesz vele itthon míg bent leszek, majd elütik az időt valahogy, csavarognak, játszanak...stb. Attól nem félek hogy összeroppan vagy ilyesmi mert nem leszek vele, csak ez így olyan mint ha magamat félteném hogy nekem milyen lesz nélküle. Nálatok hogy alakult ez a helyzet?

2013. jan. 7. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen az utolsó 3 hónapot kórházban töltöttem. Az első 2 hét volt borzasztó de aztán csak a cél lebegett előttem hogy újra együtt leszünk és a gyerek, tudtam hogy tök jól van boldog nagyiéknál /apa dolgozott, este jött be hozzám/.

MIkor megszületett a fiam az utolsó szülés utáni 4 nap volt nagyon hosszú.

Nyugi ki lehet bírni, tedd össze a kezd, hogy ha csak néhány napot lesztek távol.

2013. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj ennyire! :)

nálunk is pont 2év 2hónap korkülönbség van, s engem is hasonló kérdések aggasztottak anno. :)

amíg bent voltam a kicsivel, ő kötötte le minden percem. előtte sokat meséltem a nagynak, hogy mi fog történni, ha megszületik a kistesó. szerintem eléggé felkészítettem őt, mert nagyon ügyesen tűrte az akkori helyzetet, várta azt is, hogy bejöhessen a kórházba meglátogatni. valahogy teljesen természetes volt minden. úgy gondolom neki is. érdeklődött a tesó iránt, nekem is nagyon örült.

beszélgess vele sokat erről, mondj el neki mindent őszintén, az érzéseidet is.

szerintem nyugodtan menjen be hozzátok, így ő is jobban rá tud készülni majd az otthoni változásokra.

2013. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem lesz semmi baj. Engem is befektettek a 32. héten, a két évesem meg otthon maradt apával. Ráadásul általában csak hétvégén tudták behozni hozzám, vagy én lógtam haza. Végül a 35. héten szültem, de csak négy hét múlva mehettünk haza egy rossz eredmény miatt. A fiam nagyon jól elvolt a mamákkal, be voltak osztva, plusz a nagynéném, apa meg rohangált esze nélkül. Szerencsére a fiamat sem viselte meg nagyon a dolog, bár néha mondja, hogy amikor bent voltam a kórházban, akkor hiányoztam és a doktor bácsinak is mondta, hogy engedjen haza.
2013. jan. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig 4-szer hagytam otthon pici(ke)t, és a legkisebb "nagy" mindig 16-24 hónapos kor között volt. Nem volt könnyű nélkülük, de tudtam, hogy jól ellesznek (Apával, nagymamákkal), és próbáltam úgy felfogni, hogy ez nekem egy kis pihenési lehetőség, illetve ez a pár nap csak a legkisebbnek jár, hiszen vele már nem nagyon leszek kettesben... :-)
2013. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, nem tudom, majd még átgondolom ezt a kórházba való látogatást, van még 2 hónapom megtervezni hogy mi hogy legyen. Már most is rengeteget mesélek a nagynak hogy mi milyen lesz ha meg lesz a pici, mosolyog, meg mindenre mondja hogy segít nekem :) Remélem hogy nem lesz féltékeny.
2013. jan. 10. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!