Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha nincs étvágyam és...

Baj, ha nincs étvágyam és napi maximum kétszer étkezem?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok,eddig híztam 8 kilót.Az utóbbi egy hónapban nem eszem sokat,nincs étvágyam,nem vagyok éhes egyszerűen.Nem undorodom amúgy semmitől.A babám nagyon lassan hízik,2 hét alatt mindössze 5 grammot.28 hetesen volt a becsült súlya 1150 gramm,30 hetesen 1200 gramm.Mivel kisebb az átlagnál,két hetente kell járnom ultrahangra.Elvileg minden rendben van,csak genetikai okokból kifolyólag lesz kisebb (az orvos szerint).

Lehet,hogy a babám az étvágytalanság miatt van lemaradva?


2013. jan. 7. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy azért van lemaradva.

Én rengeteget eszem!Híztam is 14 kilót,és

még van 1 hetem szülésig,de nekem is pici a babám.

Azt mondták,hogy azért mert én se vagyok valami nagy darab,és a babám genetikailag ezt örökölhette.

Nekem 30 hetesen 1500 g volt.

Most 39 hetesen 2500 g,csak.

Emiatt ne aggódj,ha a doki azt mondja minden rendben van,akkor nem kell félned!


39 hkm

2013. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egyébként milyen magasak vagytok? csak a kíváncsíság kedvéért h ezzel magyarázzaák az orvosok h kisebb a baba.
2013. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

*50 grammot gyarapodott 2 hét alatt,nem ötöt,bocsi :)

Valóban ezt mondta az orvos és nem kellene aggódnom,de valamiért akkor sem hagy nyugodni.Nem dohányzom,semmi káros szenvedélyem nincs,páromnak sem és első gyermek.Én vagyok 157 cm-45 kg voltam akkor,ő 162 cm és 60 kg.

2013. jan. 7. 22:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is első baba.

Én 165 cm vagyok és 44 kiló voltam mikor megfogant a baba.

A párom 175 cm és 70 kilo.

14 kilót híztam,most vagyok 58 kiló.


1-es voltam.

2013. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom h próbálj egy picit többet enni és sztem a baba is növekedni fog szépen!:)

terhesvitamint szedsz?

2013. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem megszületéskor egyáltalán nem érdekes, hogy a szülők milyen kicsik, vagy nagyok.180cm-s 90 kg-s nőnek ugyanúgy születhet 2800gr-os gyereke, mint ahogy egy 165 cm-s 60kg-s -nak 4000 gr-s. Én inkább a táplálkozásra fognám.

A barátnőm és én mindketten kicsik vagyunk, napi 4-5* ettünk, szedtük a vitaminokat , mindkettőnk gyereke 3000 feletti, a másik barátnőnk kólát ivott, csipszet evett, semmi vitamint, 2700 gr lett a kicsije. Úgyhogy én amondó vagyok, hogy függ a táplálkozástól !

2013. jan. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy nincs feltétlen összefüggés az anya súlygyarapodása és a magzat hízása között. Van, aki sokat hízik, és mégis kicsike babája születik.

Én 6 kilót híztam a 31. hétig, (167 cm 57 kg voltam a terhesség előtt), nem tudok sajnos sokat enni , bár szedek vitamint rendesen.A 30. héten 1500 gramm volt a babám. Nem vagyunk igazán nagyok a férjemmel, bár én az átlagnál nagyobb súllyal születtem. Szerintem genetika is, hogy mekkora lesz a baba.

2013. jan. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Természetesen számít a genetika, de a terhesség alatti táplálkozás szerepe a baba fejlődésében lényegesen közrejátszik!

2 hét alatt 50 gramm nagyon kevés...

Nekem 28 hetesen 1700 gramm volt!

2013. jan. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem levolt maradva a baba közel 1héttel a 20.héten.162cm vagyok 52kgmal lettem babás de sokat hánytam ezért a 20.hétre csak 46kiló voltam.A magán dokim szerint ezért maradt le a baba.Mert nem volt elég tapanyaga.Ugyan ez van ha nem eszel rendesen sajnos mert akkor nincsen miböl felvennie a tápanyagot.Mivel a mai napig van h hányok ezért a dokim azt ajánlotta h szedjek terhesvitamint meg ha keveset is eszem akkor is olyat egyek amitöl hízok.Sok zöldség gyümölcs mellé szénhidrátban és fehérjében gazdag ételeket.Nekem behozta az 1hetet.Szóval persze lehet genetika is de az inkább akkor lenne valószínübb ha te magad sokat ennél ,híznál de a kicsi nem.
2013. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!