Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1. terhességem, most vagyok 7...

1. terhességem, most vagyok 7 hetes, de nagyon nem viselem jól. Hányinger állandó és étvágyam sincs nagyon ez miatt. Mit tegyek? Volt már valaki ugyanígy?

Figyelt kérdés

2012. nov. 6. 10:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így vagyok, mi a 9. hétben vagyunk. Én már fogytam is, meg is jegyezték az ismerősök.
2012. nov. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Bár nekem a 2. terhességem, az első már nagyon rég volt :)

Azt mondják az okosok, hogy még mielőtt felkelnél már rágj valamit, egy kekszet, ropit, majd ezt kövesd a nap folyamán. Többször keveset, ami jól esik.


Hát nem tudom... nekem semmi sem esik jól! Már a gyomrom is fáj a kényszerű falatozástól, alig eszem.

Az első terhességemnél is folyamatosan hányingerem volt, hányás nélkül, de akkor legalább volt egy dolog amit bármikor meg tudtam enni (rántott pipimell hidegen/melegen).

Most ilyen nincs. Sőt, ami eddig kedvenc volt, az se esik jól!

Csak az vált be egy picit, ha jó hideg vizet kortyolgatok, esetleg mandarint eszek, valami savanykásabb dolgot, levesesebbet. Illetve a tejfölös, vagy sós tésztás dolgok, szinte hidegen.


Szóval laza, rostos, könnyű, lédús, sós, hideg... ezek variációja, vagy egyike :)



Kitartást lányok!

8 hkm

2012. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
neked látszik már a pocid?:) én még nem fogytam mert pár napja van ez. eddig bírtam enni, de most már nem nagyon van étvágyam
2012. nov. 6. 11:00
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az 5.hétnél járok,rám néha tör rám hányinger de olyan mintha túl sok savam lenne és attól jelentkezne.Néha szédelgek.Nálad mikor kezdődött.Annyian panaszkodnak az állandó hányingerre.Na nem mintha hiányozna,meg nem is mindenkinél van csak ilyenkor attól féleg nehogy kevés legyen a hcg szintem és azért nem érzem,vagy még túl korai éreznem.Ez nem tudom mennyire öröklődik de a családomba nem volt jellemző a hányinger.

Voltál már dokinál?Milyen vizsgálatot végzett,

Látszott már valami a pocakodba?

Ha még nem voltál mikor mész?

Nekem még korai menni de már alig várom.:-)

2012. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én is inkább a savanyút vagyis inkább a nem annyira édeset kívánom. Narancs meg ilyenek. de már az se esik jól. Nekem is így van, amit eddig szerettem, arra rá se tudok nézni annyira rosszul leszek.
2012. nov. 6. 11:03
 6/19 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem állandó a hányingerem sajnos:S pedig a mi családunkban sem jellemző, rám meg betegen se jellemző:S 4-5 napja jelentkezett a hányinger ami állandósult.

Igen voltam már dokinál, 2 hete, akkor csak hüvelyi ultrahangot csináltak, meg egy tesztet a vizeletemből.

Az ultrahangon csak a petezsákot látták. Azzal minden rendben volt. Jövőhét csütörtökön megyek újra:) akkor már a baba is látszani fog.

2012. nov. 6. 11:09
 7/19 anonim ***** válasza:

4.-es vagyok :-)

Olyat viszont már most érzek hogy éhes vagyok nem tudok annyit enni amennyit eddig.Valami ízlik eszem még nem laktam jól de egyszer csak előjön az undor és több nem megy le.Nem szerettem eddig se a zsíros olajos dolgokat de ha most valami egy picit is olyan nem esik jól.Pl:sült hús az maga nem olajos de olajba sül kissé undort kelt bennem.

2012. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
hát én most sajnos az összes kajával így vagyok:S semmit nem kíívánok és nem is bírom lenyelni mert kijön:S
2012. nov. 6. 11:14
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia,

a felkelés előtti ropogtatás lehet hogy használ. Keksz, tea, ilyesmik. És nem tudom, hogy szedsz-e terhesvitamint, azok is szoktak valamennyit segíteni. A B vitamin pedig meghozhatja az étvágyadat (Magne-B6-ot egyébként is érdemes szedni)

2012. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

nekem is ez volt 12-13. hétig sajnos, az összes terhességemnél. az első a legrosszabb ilyen téren, a másodiknál már megnyugtat a tudat, hogy már csak pár hét és elmúlik. minden szagtól végem volt, gyomorsavam miatt midnig éhes voltam, de alig kivántam valamit és örültem, ha nem jön vissza. egész nap csak pihentem. örültem, ha kimozdultam egyedül valamerre, város, ilyesmi, akkor kicsit jobb volt. ráadásul a szomszédok büdös állatokat tartanak, nem ganéznak, ez is rátett egy lapáttal, az állandó hányingeremnek, a szagundorom miatt.

2012. nov. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!