Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12hetes 4naposan voltam...

12hetes 4naposan voltam ultrahangon, ahol 2,5mm-es tarkóredőt mértek (CRL:7,73, BPD:2,47), ultrahangos eredmények szerint 14 hetesnek felel meg a babuci. Lehet emiatt magasabb a tarkóredő?

Figyelt kérdés
A szívhang, áramlás rendben volt, orrcsont látható, azt mondta az orvosom, hogy ne aggódjak, de mégis agyalok, alig várom, hogy meglegyen az AFP eredménye is. Remélem nincs gond. Mit gondoltok? Voltak ilyen méretei valakinek? És mi lett?
2013. jan. 8. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia én 2009-ben voltam 12 heti ultrahangon, akkor ott derült ki,hogy már 13 hetes vagyok, 3,5 mm volt a tarkóredő, mondták semmi pánik, de genetika, vérvételek és magzatvíz vétel is kell, ezek mind meg lettek, persze ők ott számok alapján tippelnek pl: 100 terhességből 4-nél merült fel, tehát nem valószínűsíthető, a tarkóredő vastagság nem csak Down kórt jelez. Ha tizenkét hetesen mentem volna pontosan akkor több lett volna. Miután minden minden eredmény jó lett megnyugodva vártuk egészséges gyermekünket, meg is született minden rendben volt egészséges hangzott a válasz. Így s volt másfél éves koráig gyönyörű értelmes okos kislányunk volt, de 3 évesen értelmi fogyatékossággal diagnosztizálták, sajnos.

Tudtam éreztem, hogy gond van. Utána született egy egészséges kislányunk is nála 1.2 volt a tarkóredő 12+4 hetesen, most babát várunk jövő héten lesz a 12. heti ultrahangunk de közösen a férjemmel úgy döntöttünk, hogy ha a tarkóredő vastagság magas lesz, vagy határértéken nem kérünk genetikát semmit, azonnal megszakíttatjuk a terhességet! Így jártunk sajnos beleestünk abból a 100-ból a négybe!:( De csak Pozitívan!:) Hiába jó minden eredmény élő példám...

2013. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Autista lett a kisfiam, és középsúlyos értelmi fogyatékos, picivel volt magasabb a tarkóredő, mint a határ érték!
2013. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A tarkóredő 3-ig jó, szerintem nem kell aggódni. De ha teljesen meg akarsz nyugodni menj el genetikai UH-ra.
2013. jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha 12+ 4 napos vagy akkor jó az érték:)

Minél idősebb a terhesség annál kisebb a tarkóredő!!!

Ha 14 hetes lennél valóban akkor viszont magas lett volna pont 12 hetesen kb 4mmm fölött.

2013. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az első válaszolónak:nagyon sajnálom, de nekem még a 3mm-es határérték alatt van, ezért bízom benne, hogy nem lesz gond, de bennem van az aggodalom.
2013. jan. 8. 16:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

azt írtad számítás alapján a 12+ 4 napos ultrahang lett volna, de a gép 14 hetes ultrahang adatokat mért, tehát idősebb a terhességed, ami azt jelenti, hogy a tarkóredő is már jóval kisebb, mint a 12 heti ultrahangon lett volna,

Sajnos is van alapja az aggodalmadnak nem is értem az orvost, hogy csak AFP-t javasolt. 14 hetes terhességnél magas ez az érték sajnos!:(

2013. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Menzesz alapján 12+4 napos voltam, de az ultrahanggal mért adatok alapján kalkulált terhességi hét 14. Mit tegyek? Várjak az AFP-s vérvételre és az eredmény függvénye, hogy mi a teendő? Egyébként genetikus főorvos az orvosom, ő azt mondta várjuk meg az AFP-t, de ne aggódjak. Akkor most mit tegyek?
2013. jan. 8. 17:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azért egy aminocentézist azaz magzatvíz vételt kérnék mindenképp, még akkor is ha a gyakorlat azt is mutatja az is tévedhet, itt is írta egy válaszoló, vannak a kombinált tesztek érdemes mindet elvégeztetni, mert én is amondó vagyok ha valóban 14 hetes terhes vagy akkor, már a csökkentett tarkóredő mértéket kaptad, gyorsan csökken rövid idő alatt. Ez a ti döntésetek, nagyon sajnálom azt a válaszolót akinek minden eredménye a genetikán jó lett és a kisgyermek még is értelmi fogyatékos lett. De sok olyanról is hallani akinek egészséges gyermeke lesz szerencsére.
2013. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nonoka76 válasza:
Szia! Kiváncsi lennék, minden rendben volt -e? Én is 12+4naposan csináltattam integrált,ahol az NT 2,2mm volt ls a CRL 71mm. Méretek alapján 13+2naposnak vették a babát. Azért az furcsa,hogy a 2 nappal korábbi (kórházi 12.heti genetikai) UH-on az NT 0,9 mm volt, a CRL: 62mm. Most aggódjak vagy sem? Ahány gép és ahány sonográfus, annyi eredmény. Korom miatt (37év) egyébként is az amniocentézist javasolják.
2013. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!


Mi lett veletek? Egészséges lett a baba?

Én most járok hasonló cipőben, nekem 12 hét + 5 naposan lett 2,5 mm a tarkóredő, amniocentézist javasoltak, de nagyon félek tőle. Viszont ha legalább a Down-kórt ki akarom zárni, akkor muszáj lesz belevágnom. Úgy tudom, hogy a szellemi fogyatékosságot nem tudják szűrni...

2014. nov. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!